Krajské finále 1. stupně ve florbale

28.01.2016

Po postupu z okresních kol se naše týmy dívek a chlapců účastnily krajského finále v Pardubicích.

Družstvo chlapců ve skupině v jednom utkání zcela jasně zvítězilo 11:1 proti ZŠ Králíky a ve dvou prohrálo proti ZŠ Třemošnice (2:6, vítěz turnaje) a ZŠ Polabiny 1 z Pardubic.(0:4). Naši žáci předvedli bojovný výkon, vítězství našich soupeřů však byla spravedlivá. Ve skupině jsme obsadili 3. místo a  byli jsme tak odsouzeni k boji o 5. místo. V něm jsme těsně porazili ZŠ Palackého Moravská Třebová 6:5. Celkové 5. místo našemu týmu slušelo.

Tým dívek odehrál remízová utkání ve skupině proti ZŠ Ohrazenice z Pardubic (1:1) a ZŠ Palackého z Moravské Třebové (2:2). Děvčata zaslouží velikou pochvalu za bojovnost. V obou utkáních prohrávala a přesto vždy vyrovnala, proti ZŠ Palackého dokonce v poslední vteřině utkání. Ve skupině děvčata obsadila 2. místo a šla do semifinále proti favoritu ze ZŠ Komenského Skuteč (pozdější velmi dobře hrající vítěz). V něm předvedli svůj nejlepší výkon. Porážce 4:9 to však nezabránilo. V utkání o 3. místo nám utekl začátek zápasu. Skóre jsme sice postupně stahovali, dorovnat se nám ho však již nepovedlo (3:4). Třetí místo tak připadlo ZŠ Slatiňany a nám místo čtvrté. Ještě žádný tým, který jsem vedl, nehrál s takovým nadšením a bojovností.

Velké poděkování patří Petru Musilovi, který mi pomohl při vedení žáků během turnaje.

Velkou pochvalu za celý florbalový podzim a zimu zaslouží:

Tým chlapců: Šimon Novotný, Jáchym Sopoušek, Jan Sajdl, Daniel Heller, Jáchym Slovák, Jan Přívratský, Filip Zavřel, Petr Matějíček, Tomáš Macháček

Tým dívek:  Monika Veselá, Tamara Adámková, Tereza Malochová, Tereza Spoustová, Jolana Mihulková, Daniela Kopřivová, Ema Jurgová

Statistiky:

Chlapci

Skupina A

ZŠ Sv. Čecha, Choceň                       :                       ZŠ Králíky

11    :    1

Branky: 5 x Sopoušek, 2 x Sajdl, 2 x Macháček, Přívratský, Zavřel

ZŠ Sv. Čecha, Choceň                       :                       ZŠ Třemošnice

2    :    6

Branky: Zavřel, Sopoušek