Exkurze do České televize a Archivu bezpečnostních složek

26.06.2018

Žáci historického semináře byli za svůj projekt „Choceň za první republiky“ nominováni na Cenu Gratias Tibi. Jako malou odměnu za tuto nominaci získali exkurzi do zákulisí České televize. Ve čtvrtek 21. 6. proto vyrazili do Prahy na Kavčí hory, aby blíže poznali práci v ČT.

Během exkurze se nejprve seznámili s jednotlivými odděleními České televize a dozvěděli se, kolik kilometrů chodeb je v televizi. Při následující prohlídce studií měli štěstí, neboť se v jednom z nich natáčel pořad pro děti. Na vlastní oči tak viděli, jak probíhá natáčení pořadu, který znají z televizních obrazovek. V dalším studiu probíhala přestávka během natáčení pořadu Kde domov můj?, čehož žáci využili a postavili se na místa soutěžících a moderátora. Při prohlídce dalších studií se seznamovali s místy, kde se natáčí známé pořady. Na závěr exkurze si žáci mohli vyzkoušet činnost s kamerou či práci hlasatelů.

Po skončení exkurze v České televizi se mladí historici vypravili do Archivu bezpečnostních složek a seznámili se s prací archivářů, s informacemi, které je možné hledat v Archivu bezpečnostních složek, a se zajímavými dokumenty z padesátých let. Na závěr předali ředitelce Archivu bezpečnostních složek Mgr. Světlaně Ptáčníkové knihu Pošlapané naděje.

(krs)