Končí 4. běh příměstského tábora

27.07.2018

Máme za sebou další týden příměstského tábora, ve kterém jsme se věnovali různým výtvarným technikám, práci v keramické dílně a poznávání blízkého i vzdálenějšího okolí Chocně. Pracovali jsme s pastelem a naše obrázky duhy a moře opravdu stály za to, jak se sami můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Jeden den jsme skládali origami, a tak nám do moře přibyly i různobarevné rybičky. Úterní návštěva minizoo v Častolovicích nás inspirovala k přenesení se do ptačí říše a výsledkem jsou krásní keramičtí ptáčci. Ve čtvrtek jsme se vypravili do středověku a prošli jsme si lesní stezku Dívčí doly až na místo, kde stával hrad Hlavačov. Při cestě jsme si zahráli kimovku, poznávali jsme zvířata a rostliny a na místě, kde hrad stával, jsme hledali truhlu s pokladem. V pátek jsme měli objednaný program v Muzeu řemesel v Letohradě. Pohráli jsme si v muzeu s pracovními listy, zjistili jsme, který řemeslník potřeboval ke své práci verpánek a floky nebo smolicí stolek a štětiny. Jestlipak Vy víte, co vyráběl paramentář?

Pak jsme si vyzkoušeli školu předminulého a minulého století, klečeli jsme na polínkách, seděli jsme v oslovské lavici, psali jsme na tabulku, ale hlavně jseme se dozvěděli o tom, jak to tehdy s tu školou vlastně bylo. Po dobrém obědě v restauraci Nový Dvůr v Letohradě jsme se vlakem vydali zpátky do Chocně. Vedro bylo velké, ale výlet se nám líbil.

Paní učitelky chválí všechny děti, které tento týden do školní družiny, resp. na příměstský tábor, chodily. Chovaly se jak při aktivitách ve škole, tak při výletech skvěle a šířily dobrou pověst školy.

Fotografie z tohoto týdne naleznete zde.

(müll)