Příměstský tábor - 1.běh

02.08.2018

Celý 1. běh jsme putovali za krásami Pardubického kraje. Ten byl netradičně rozdělen na dvě části.

První jeho část proběhla na začátku července, ve dnech 2.-4.7.

V pondělí jsme se vydali do Litomyšle na Zámecké návrší, kde jsme se zúčastnili vzdělávacího programu s workshopem "A světlo světa spatřila kniha". Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o knihách a jednu vlastní jsme si dokonce i vyrobili.

V úterý jsme si po návštěvě hasičské zbrojnice s ukázkou techniky vyšli na procházku do okolí Chocně, a to do nedalekých Plchovic. Na hřišti jsme si zahráli hry a došlo i na opékání buřtů.

Ve středu jsme se ráno vypravili vlakem do Žamberka, kde jsme navštívili Městské muzeum. Zhlédli jsme pěknou výstavu o myslivosti a lesnictví. Dozvěděli jsme se spoustu informací v doprovodném programu "Les hrou". Díky hrám jsme poznali nejen les a zvířata, ale i práci lesníka a myslivce. Vyzkoušeli jsme si, jak se sedí na posedu nebo jak se určují stromy a jejich stáří, osahali jsme si historické zbraně a trofeje. Po výstavě jsme se vydali na výšlap na nedalekou rozhlednu Rozálku, odkud byl nádherný výhled nejen na nejbližší okolí, ale i na vzdálený Kralický Sněžník.

Druhá část 1. běhu pokračovala na konci měsíce, a to ve dnech 30. a 31.7.

V pondělí nás čekalo zajímavé putování po choceňských hradech a tvrzích. Vzhledem k velmi vysokým teplotám, jsme byli rádi za stín, který nám poskytl les a osvěžení u studánky. Cestou na Hlavačov a jeho okolí jsme hráli spoustu zábavných her, které nám cestu zpestřily. Vyrobili jsme si rytířskou výzbroj s vlastním erbem a seznámili se s choceňskými pověstmi. Na konci našeho putování nás čekalo osvěžení v podobě ledové tříště a zmrzliny.

V úterý ráno jsme odjeli do Vysokého Mýta, kde na nás v Městské galerii čekala paní kurátorka Iveta Danko s výstavou Kristiny Dufkové - loutky, animace, ilustrace. Měli jsme komentovanou prohlídku loutek i animací z večerníčku "Povídání o mamince a tatínkovi" a filmu "Neříkej mi panda, jmenuji se Fanda".

Na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii.

 

(SláL.)důležité telefony

465 471 699, 465 471 538

739 630 570 - ředitelka školy

739 630 571 - zástupce ředitele

734 358 230 - 1. stupeň

604 579 576 - 2. stupeň

kontakty

Základní škola Sv. Čecha, Choceň

ul. Sv. Čecha 1686

565 01 Choceň

e-mail: reditelna@zschocen.cz

www: www.zschocen.cz

odkazy

Školní informační systém Webmail Školní jídelna Přihlásit se
© 2012-2015 DIALOG & vulgar