Exkurze na jižní Moravu a do Vídně

19.05.2019

FNaše exkurze začala 9. května už v 5:50 před naší červenou školou. Sice jsme byli všichni unavení, ale nadšení zvítězilo nad spánkem. Naše první zastávka byla v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde nás čekala netradiční prohlídka zámku.

Poté jsme přejeli do Vídně a navštívili barokní zámek Schönbrunn. Většinu z nás zaujal styl prohlídky, neboť jsme dostali něco jako ovladač na televizi a před každou místností jsme si přečetli číslo, na které jsme museli kliknout, aby se spustil výklad. Pak následoval přesun do centra Vídně, kde vyprávěla paní ředitelka o zámku Hofburg a vylíčila nám historii Vídně. Po osmé hodině večer jsme už jeli do kempu v Pasohlávkách, kde nám ráno udělal snídani sám pan řidič našeho autobusu.

Program druhého dne jsme začali v Lednicko-valtickém areálu prohlídkou zámku Lednice a přilehlého parku. Po obědě jsme nasedli do autobusu a jeli do skanzenu ve Strážnici, kde jsme měli objednaný lektorovaný program Detektivní případ Cyrila Čerešňáka. Snažili jsme se vypátrat vraha, který zavraždil Cyrila. Hledali jsme různé stopy a poté jsme museli určit pachatele. Po programu nás čekala třiapůlhodinová cesta domů. Tato exkurze byla jako vždy senzační. Moc děkuji paní ředitelce Müllerové a paní učitelce Krskové za to, jak krásně pro nás připravily tuto exkurzi.

Lucie Šindelářová, žákyně 9. B

Fotografie z exkurze naleznete tady.

(krs)