Dopravní výchova

12.09.2019
Dopravní výchova

Ve dnech 11. 9. a 12. 9. 2019 probíhala dopravní výuka ve všech třídách 1. -3. ročníku. Dopravní hřiště a výuku zajistila Střední automobilní škola Holice. Na parkovišti před baseballovým hřištěm rozložili velké dopravní hřiště a výuka mohla začít. Žáci si zopakovali povinnou výbavu kola, prošli si celé dopravní hřiště a u každé značky si řekli, co znamená a jak se mají zachovat. Poté již začal praktický výcvik, kdy někteří žáci jezdili na koloběžkách či kolech, jiní si hráli na chodce.

Pro všechny to bylo velice poučné, ale zároveň velmi zábavné!

(Drá)

Adaptační kurz třídy 6.A

08.09.2019
Adaptační kurz třídy 6.A

Ve středu 4. a ve čtvetek 5. září se žáci 6.A zúčastnili adaptačního kurzu.

Věda nás baví

01.09.2019
Věda nás baví

Vážení rodiče,

v letošním školním roce se žáci 2. - 5. tříd budou moci zúčastnit vědeckého kroužku Věda nás baví.

Veselá věda na naší škole

27.08.2019
Veselá věda na naší škole

Vážení rodiče,

naši školu oslovila nezisková organizace Veselá věda s cílem otevřít pro děti z 1. stupně kroužek zábavných “skorovědeckých” pokusů. Posláním Veselé vědy je rozvoj dětí, jejich přirozené zvídavosti a talentů prostřednictvím podpory zájmu o zkoumání přírody a jejích zákonitostí. Děti díky vlastní zkušenosti s objevováním světa přírodních věd získávají pozitivní postoj ke světu vědy, výzkumu a k technickým oborům. Veselá věda působí od roku 2011 v mnoha městech po celé republice, organizuje kroužky, projektové dny a příměstské tábory.

Co se ve škole děje o prázdninách

30.07.2019
Co se ve škole děje o prázdninách

Několik minut po tom, co jsme rozdali vysvědčení, nahradili děti zedníci a pustili se především do demoličních prací. Postupně vybourali kóje šaten ve vestibulu,...

Přišel nám dopis z Buckinghamského paláce !!

25.06.2019
Přišel nám dopis z Buckinghamského paláce !!

Blížil se datum 21.dubna - den, kdy královna Alžběta II. slaví narozeniny. Na jejím dortu už by hořelo 93 svíček. Rozhodli jsme se proto, že v hodinách anglického jazyka a kroužku anglického klubu na 1. stupni vyrobíme přání a zkusíme ho poslat přímo Jejímu Veličenstvu královně do Buckinghamského paláce.

Deváťáci prozkoumali Punkevní jeskyně

04.06.2019
Deváťáci prozkoumali Punkevní jeskyně

Již tradičně jako každý rok se nejstarší ročníky vydaly na jižní Moravu k prohlídce jeskyní a propasti Macocha. Přálo nám i počasí, nebylo příliš teplo, ani nepršelo. Po výstupu z autobusu žáci absolvovali 6 km dlouhou procházku lesem k našemu cíli za doprovodu poutavého vypravování, a to nejen přírodovědného, od pana Ivana Havlíka.

Výlet do ZOO Jihlava.

04.06.2019
Výlet do ZOO Jihlava.

V pátek 31. května se společně vydaly děti ze 2.C a 2.D na zasloužený výlet. Cesta do Jihlavy byla dlouhá, ale cíl stál za to. Prohlédli jsme si zajímavá zvířata, překvapily nás volně pobíhající malé opičky. Africkou faunou nás provedla paní průvodkyně. Výklad byl zábavný, zajímavý, ale i poučný. Víte, jaký je rozdíl mezi žirafou Rotschildovou a núbijskou? Každá má jinou kresbu na kůži, núbijská žirafa je přísně chráněná a bohužel zapsána v červené knize IUNC, Rotschildova je nejvyšší na světě...

Domů jsme se vraceli se spoustou zážitků a přivezli jsme si i pár dárečků ze ZOO. Počasí nám přálo a tak se výlet vydařil.

(Mann.)

Na prvním stupni žijeme sportem

22.02.2019
Na prvním stupni žijeme sportem

V rámci celoročního projektu prvního stupně „Žijeme sportem!“ proběhlo ve středu 20. února další odpolední soutěžní klání.

Malé ohlédnutí za předvánoční akcí ZŠ Sv. Čecha

Malé ohlédnutí za předvánoční akcí ZŠ Sv. Čecha

pátek 7. 12. 2018 se na naší škole konal již tradiční BLEŠÍ TRH. Všichni jsme si tento předvánoční jarmark příjemně užili a nejen to, součástí byla také sbírka na dobročinné účely. Výtěžek z této akce spolu s dobrovolným příspěvkem činil 4 378 Kč. Věnovali jsme ho našemu žáčkovi a spolužákovi, aby snadněji překonával své vážné zdravotní potíže.

Přejeme hodně zdraví a stálý úsměv na tváři!

Děkujeme všem dobrým lidem.

Kolektiv učitelek 1. stupně

(Háj)

Žijeme sportem!

Žijeme sportem!

"Žijeme sportem!" je název letošního celoročního projektu našeho prvního stupně. Odstartovali jsme jej ve středu 19. 9. tradičním „Postřehákem“ v parku u pily.

Světový den první pomoci.

19.09.2018
Světový den první pomoci.

Dne 17. září 2018 jsme se zúčastnili Světového dne první pomoci (se záštitou Ladislava Valtra, krajského radního pro zdravotnictví) na náměstí v Chocni. Shlédli jsme ukázky z činnosti Hasičského záchranného sboru a poskytování první pomoci.