Přišel nám dopis z Buckinghamského paláce !!

25.06.2019

Blížil se datum 21.dubna - den, kdy královna Alžběta II. slaví narozeniny. Na jejím dortu už by hořelo 93 svíček. Rozhodli jsme se proto, že v hodinách anglického jazyka a kroužku anglického klubu na 1. stupni vyrobíme přání a zkusíme ho poslat přímo Jejímu Veličenstvu královně do Buckinghamského paláce.

Děti si daly na originalitě přání opravdu záležet. Obtiskly do něj i kus sebe. Někteří v rámci vlastenectví kreativně ztvárnili puget květin v barvách české vlajky. Jiní ji v malých blahopřáních popřáli kromě zdraví i hodně klobouků nebo nová štěňátka. O královně si totiž často povídáme, tudíž víme, že je vášnivou chovatelkou pejsků.

Přání jsme odnesli na poštu, doporučeně poslali přímo do Londýna a pak čekali. V dalších hodinách Aj jsme si např. vyzkoušeli, jaké by to bylo chodit do školy ve Velké Británii a nosit tedy školní uniformy. Někteří byli nadšeni, jiní ji s radostí svlékli.

Čas utíkal a my jsme už přestali doufat v odpověď. Až dnes, pár dní před koncem školního roku, jsme se dočkali. Dopis z Buckinghamského paláce dorazil. Jeho obsah si můžete zkusit přeložit sami. A my máme VEEELKOUUU RADOST!

(Vin, Mat)