Projekt EDISON

21.02.2016

Týden před jarními prázdninami jsme měli možnost strávit v naší škole zcela jinak. Již v neděli 14.2. přijeli do našeho města 4 účastníci projektu Edison, který nás měl obohatit nejenom v oblasti jazykové, ale i kulturní a sociální.

Na vlakovém nádraží si Sissi z Gruzie, Double z Číny, Amira z Iránu a Ronu z Indonézie vyzvedly jejich hostitelské rodiny, kterým patří velký dík za jejich vstřícnost. Hned v pondělí ráno jsme všechny "Edisony" mohli přivítat v hale, poté už postupně navštívili všechny třídy, a to nejenom na 2.stupni, ale i v obou 4. a 5. třídách. Jejich dvouhodinové vyprávění pro nás všechny bylo obrovským zážitkem. Dozvěděli jsme se zajímavosti nejen o jejich zemi, ale i způsobu života, kultury či sportu. Našim zvídavým otázkám neunikl ani jejich soukromý život. Zajímavé bylo i zeměpisné či jazykové porovnání dané a naší země. Všichni naši hosté byli neuvěřitelně příjemní a milí. Amir nám zahrál na tradiční perský nástroj, Double nás naučila jíst čínskými hůlkami, napsala každému z nás čínsky naše jména, Rona nám zahrála divadlo s jejich národními loutkami, Sissi nás naučila základy svého jazyka.

Celý projekt po týdnu skončil a my se, doufáme, můžeme za rok těšit na již 3. ročník této akce.

(Vin, Mat)