Informace k příměstským táborům

27.06.2018
Informace k příměstským táborům

V letošním roce bude mít prázdninová družina trochu jinou organizaci, protože bude probíhat jako příměstský tábor. První změna je v tom, že bude pro všechny přihlášené děti 1. stupně zdarma, děti si budou platit pouze jízdenky a vstupy do objektů, příp. oběd, pokud pojedou na výlet vlakem nebo autobusem. Prázdninová družina bude probíhat v budově školy v době od 7:30 do 15:30 hodin a je potřeba, abyste děti přivedli v době mezi 7:30 - 7:45, pak už budou některé dny odcházet mimo budovu školy.

Ohlédnutí za výstavou "Pošlapané naděje"

Ohlédnutí za výstavou

V měsíci květnu se v Orlickém muzeu uskutečnila výstava „Pošlapané naděje. Choceň 1945-1956“, jejímž cílem bylo přiblížit situaci v našem městě po druhé světové válce a následnou proměnu společnosti po únoru 1948. Události tohoto období se nesmazatelným způsobem zapsaly do dějin našeho národa a zasáhly do života mnoha rodin.

Výlet 1.C

Výlet 1.C

Ve středu 6. června vyrazily děti z 1.C na dlouho očekávaný výlet na farmu k Pinkasům.

Vyrazili jsme za krásného počasí linkovým autobusem do Koldína, kde nás uvítal pan Lukáš Pinkas a provedl nás celou farmou. Pozorovali jsme pávy, koně, koťátka, psa, telátka, husy, králíky, slepice, prase, andulky... Pekli jsme buřty, paní Martina Kadochová pro nás připravila vynikající palačinky, trhali jsme přímo do pusy třešně. Skvělé bylo i hřiště, na závěr koupání v bazénu u Absolonů a lahodné nanuky na cestu zpět.

Skvělý výlet za poznáním nejen domácích zvířat.

Poděkování patří všem z farmy v Koldíně!

Příštímu výletu ZDAR!

(Mann.)

Film

Film

V rámci projektu "Choceň v letech 1945-1956" byl natočen film, který je možné zhlédnout na youtube. Film přibližuje život v daném období a zachycuje osudy lidí, jejichž život byl poznamenán komunistickým režimem.

Jak probíhala práce na projektu si můžete přečíst i zde https://www.abscr.cz/archiv-bezpecnostnich-slozek-se-podilel-na-zajimavem-skolnim-projektu-poslapane-nadeje-chocen-1945-1956/.

(krs)

Podzimní výprava 1.C.

22.10.2017
Podzimní výprava 1.C.

V úterý 17. října 2017 se 1.C vydala za krásného počasí na první velkou výpravu do okolí Chocně. Cílem byl Klářin pramen. Cestou děti s velkým nadšením plnily rozmanité úkoly, pozorovaly a vnímaly nádhernou podzimní přírodu všemi smysly. Také jsme se měli možnost lépe poznat a skamarádit jinde než ve škole. Odměnou byla všem lahodná voda z Klářina pramene.

Velice chválím všech pět týmů za spolupráci a chování.

(Mann.)

Postřehový závod

04.10.2017
Postřehový závod

Také letos nám  počasí přálo a tak se 26. 9. sešlo postupně na startu našeho postřeháku v parku u pily sto šestnáct netrpělivých závodníků a závodnic.

Vernisáž výstavy „Choceň za první republiky“

02.05.2017
Vernisáž výstavy „Choceň za první republiky“

Ve čtvrtek 27. 4. 2017 v 17 hodin proběhla v Orlickém muzeu v Chocni vernisáž výstavy Choceň za první republiky. Tento projekt zpracovali žáci historického semináře pod vedením Mgr. Martiny Krskové.

Výstava "Choceň za první republiky"

29.04.2017
Výstava

Výstava „Choceň za první republiky“ je výsledkem práce žáků historického semináře při ZŠ Sv. Čecha v Chocni, kteří se po dobu pěti měsíců seznamovali s obdobím první republiky, navštěvovali paměťové instituce, vyhledávali zajímavé informace a setkávali se s pamětníky. Během své práce poznávali Choceň v meziválečném období a odhalovali proměny, kterými naše město v dané době prošlo.

Úspěch na festivalu vědy a techniky

14.03.2016
Úspěch na festivalu vědy a techniky

Ve dnech 10. – 11. 3. 2016 se v Pardubicích konalo krajské kolo festivalu vědy a techniky. Konkurence byla veliká, v kategorii Junior (žáci základních škol) soutěžilo 90 projektů z různých vědních oborů. Naši školu reprezentovalo 6 historických projektů, jejichž pojítkem bylo téma 1. světové války. Tato problematika mnohé hodnotitele a návštěvníky soutěže zaujala.

Projekt EDISON

21.02.2016
Projekt EDISON

Týden před jarními prázdninami jsme měli možnost strávit v naší škole zcela jinak. Již v neděli 14.2. přijeli do našeho města 4 účastníci projektu Edison, který nás měl obohatit nejenom v oblasti jazykové, ale i kulturní a sociální.