Hurá do Prahy a na Karlštejn!

09.11.2018

Projekt MŠMT, o kterém jsme vás informovali již minulý školní rok, vstoupil do své druhé, bohužel také poslední, etapy a naše škola spolu s dalšími třemi školami v Pardubickém kraji pokusně ověřuje i v tomto školním roce vzdělávací programy paměťových institucí. Pro toto pololetí jsme získali finanční částku 120.000 Kč, kterou můžeme použít na úhradu vstupů, dopravy, ubytování i stravování žáků. Výlet spojený s nocí mimo domov je pro žáky lákavý, navíc je prakticky zadarmo, a tak jsme vůbec neměli problém s výběrem těch, kteří svými studijními výsledky a zájmem o nové poznatky, jsou těmi pravými a je to pro ně určitá forma odměny. Tentokrát jsme "lovili" v 8. a 9. ročníku.

V Praze jsme dopoledne navštívili dvě výstavy v Národním muzeu. Osmáci si prohlédli v rámci lektorované prohlídky výstavu Světlo a život v nové budově a žáci 9. ročníku měli to štěstí, že se mohli necelý týden po otevření zrekonstruované historické budovy Národního muzea podívat dovnitř na výstavu 100 let české státnosti. Odpoledne nás čekala prohlídka Národního památníku na Vítkově a pak už tradá na ubytování. Polovina z nás bydlela v Berouně, druhá polovina v hotelu v Řevnicích. Večeři jsme měli stejnou, aby jedna parta té druhé nezáviděla:).

Ráno jsme si udělali okružní cestu přes Beroun na Karlštejn a před desátou jsme čekali, až se otevře hradní brána. Karlštejn určitě patří mezi české kulturní klenoty a my jsme si to opravdu užili. Poslední zastávka byla v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. Strávili jsme tam dvě hodiny, ale potřebovali bychom tam být alespoň dva dny, abychom si mohli prohlédnout všechny expozice. Tohle muzeum určitě stojí za to!

A teď už se začínáme těšit na květen, kdy se výběr žáků z 6. a 7. ročníku podívá do Českého Krumlova, na Zlatou Korunu, do zámku Hluboká a do další expozime Národního zemědělského muzea v Ohradě. Výběr těch starších zavítá na jižní Moravu, odskočíme si do Vídně a prohlédneme si Lednicko-valtický areál. Myslíme si, že je nač se těšit, tak něco pro ty dobré známky a zájem o předmět udělejte, máte to ve svých rukou!

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

(müll)důležité telefony

465 471 699, 465 471 538

739 630 570 - ředitelka školy

739 630 571 - zástupce ředitele

734 358 230 - 1. stupeň

604 579 576 - 2. stupeň

kontakty

Základní škola Sv. Čecha, Choceň

ul. Sv. Čecha 1686

565 01 Choceň

e-mail: reditelna@zschocen.cz

www: www.zschocen.cz

odkazy

Školní informační systém Webmail Školní jídelna Přihlásit se
© 2012-2015 DIALOG & vulgar