Svatba jako řemen

23.10.2019

Lidé,kteří si ve středu 23.10. přišli na Městský úřad Choceň zařídit různé věci, se nestačili divit,jaká mladá nevěsta a ženich uzavírali v obřadní síni sňatek.

Žáci 4.A měli v ten den projekt k tématu Místo, kde žijeme a vydali se na městský úřad. Cílem projektu bylo, aby se dokázali orientovat na Městském úřadu Choceň a přiblížili si rozsah činností jednotlivých oddělení s podrobnějším zaměřením na oddělení sociálních věcí. V neposlední řadě si měli také prakticky vyzkoušet, jak podat různé žádosti a platit poplatky.

To jsme ještě netušili, že paní matrikářka nám nabídne, kromě možnosti podat si žádost na uzavření sňatku, také svatbu jako takovou.

Ale byli jsme připraveni - nevěsta v bílém, ženich obstaral prstýnky, které střežil jeho svědek jako oko v hlavě, kytice, rodiče novomanželů, svatební hosté, hudba.

Lili a Davida oddal pan tajemník Adamec a vedl k nim moc pěknou řeč. Oba manželé si nechali své příjmení a kytici hozenou nevěstou chytila Justýnka.

Místo hostiny jsme šli dosvačit a pak se rozběhla diskuze o tom, co na jednotlivých odděleních absolvovali. Jedna skupina vyplnila žádosti o městský byt, další žádala o příspěvek na péči, rybáři si poradili s žádostí o rybářský lístek, na podatelně se ověřovaly podpisy a v IC si koupila parta dívek permanentky na podzimní divadelní předplatné.

Všichni byli spokojení a domnívám se, že jsme tímto projektem hodně pozměnili pohled žáků na takovou důležitou instituci, jako je městský úřad. Hlavně díky ochotnému, milému a vstřícnému přístupu všech jeho zaměstnanců, kterým tímto děkujeme za trpělivost s námi.

(Bab)