Svatba jako řemen

23.10.2019

Lidé,kteří si ve středu 23.10. přišli na Městský úřad Choceň zařídit různé věci, se nestačili divit,jaká mladá nevěsta a ženich uzavírali v obřadní síni sňatek.

Žáci 4.A měli v ten den projekt k tématu Místo, kde žijeme a vydali se na městský úřad. Cílem projektu bylo, aby se dokázali orientovat na Městském úřadu Choceň a přiblížili si rozsah činností jednotlivých oddělení s podrobnějším zaměřením na oddělení sociálních věcí. V neposlední řadě si měli také prakticky vyzkoušet, jak podat různé žádosti a platit poplatky.

To jsme ještě netušili, že paní matrikářka nám nabídne, kromě možnosti podat si žádost na uzavření sňatku, také svatbu jako takovou.

Ale byli jsme připraveni - nevěsta v bílém, ženich obstaral prstýnky, které střežil jeho svědek jako oko v hlavě, kytice, rodiče novomanželů, svatební hosté, hudba.

Lili a Davida oddal pan tajemník Adamec a vedl k nim moc pěknou řeč. Oba manželé si nechali své příjmení a kytici hozenou nevěstou chytila Justýnka.

Místo hostiny jsme šli dosvačit a pak se rozběhla diskuze o tom, co na jednotlivých odděleních absolvovali. Jedna skupina vyplnila žádosti o městský byt, další žádala o příspěvek na péči, rybáři si poradili s žádostí o rybářský lístek, na podatelně se ověřovaly podpisy a v IC si koupila parta dívek permanentky na podzimní divadelní předplatné.

Všichni byli spokojení a domnívám se, že jsme tímto projektem hodně pozměnili pohled žáků na takovou důležitou instituci, jako je městský úřad. Hlavně díky ochotnému, milému a vstřícnému přístupu všech jeho zaměstnanců, kterým tímto děkujeme za trpělivost s námi.

(Bab)

Související fotografie:

Svatba jako řemen
Svatba jako řemen
Svatba jako řemen
Svatba jako řemen
Svatba jako řemen
Svatba jako řemen
Svatba jako řemen
Svatba jako řemen


důležité telefony

465 471 699, 465 471 538

739 630 570 - ředitelka školy

739 630 571 - zástupce ředitele

734 358 230 - 1. stupeň

604 579 576 - 2. stupeň

kontakty

Základní škola Sv. Čecha, Choceň

ul. Sv. Čecha 1686

565 01 Choceň

e-mail: reditelna@zschocen.cz

www: www.zschocen.cz

odkazy

Školní informační systém Webmail Školní jídelna Přihlásit se
© 2012-2015 DIALOG & vulgar