Krajské finále ve florbale mladších žákyň

26.01.2018

Po vítězném okresním kole se v úterý 23.1.2017  naše mladší žákyně utkaly s vítěznými týmy dalších tří okresů Pardubického kraje.

Úroveň všech utkání byla velice slušná. Naše děvčata nakonec obsadila 3. místo. Herní úrovní měla rozhodně na 2. místo. Bohužel jim vyschl střelecký prach a i z nadějných gólových příležitostí se nedařilo vsítit branku (někdy to chtělo branku na házenou). Štěstí si určitě vybereme někdy příště. V prvním utkání proti Gymnáziu z Moravské Třebové měly naše hráčky převahu. Po neproměněných šancích a gólu tři sekundy před koncem v naší síti však odcházela děvčata se sklopenou hlavou. V druhém utkání opět střelecké trápení. Po jasné převaze jsme pouze remizovali 1:1 proti ZŠ Studánka Pardubice. Ve třetím utkání nás čekal nejlepší tým turnaje ze ZŠ Komenského Skuteč. Naše děvčata předvedla svůj nejlepší výkon. Nesnažila se pouze bránit, ale také hru tvořit (veliká pochvala). Nakonec však zaslouženě vyhrál tým ze Skutče 3:0. Tento tým předváděl po celý turnaj nejlepší hru s řadou pěkných kombinací. A není divu, základem byly hráčky hrající za Fbc Skuteč v kategorii dorostenek.

Velkou pochvalu za podzimně - zimní tažení turnaji zaslouží (holky, jste super):

Adéla Nováková, Eliška Nejedlá, Lucie Potštejnská, Daniela Kopřivová, Sára Matoušková, Klára Mařáčková, Monika Veselá, Jolana Mihulková, Tereza Spoustová, Markéta Michalcová, Terezie Malochová

Pochvalu zaslouží nejen za hru, ale také za chování mimo hřiště.

(Spo)