Kvalifikace na republikové finále ve florbale mladších žákyň - 2. místo

01.03.2019

Vítězné týmy krajských kol Pardubického, Jihomoravského a kraje Vysočina sehrály své kvalifikační klání  28.2.2019 v Brně. Do republikového finále postupoval pouze vítěz.

Každý ze zúčastněných týmů odehrál dvě utkání (3 x 10 minut). V prvním utkání proti ZŠ Žarošice předvedla naše děvčata srdnatý výkon. Po celé utkání se snažila hrát, bojovala. Na lepšího soupeře to však nestačilo. Celkové skóre 0:7 v náš neprospěch. Ve druhém utkání proti ZŠ Havlíčkův Brod naše mladší žákyně výborně vstoupily do utkání. V polovině utkání vedly již 6:1 po řadě krásných akcí a střel. Soupeři se však málem podařilo otočit. Po výsledku 6:6  si nakonec naše děvčata odvezla pohár za zasloužené druhé místo. Při rovnosti bodů o tom rozhodlo naše lepší skóre. Celkově tak naše mladší žákyně obsadily 6 - 10. místo v celé ČR!!!

Děvčatům děkuji za jejich předvedené výkony. Nejen při kvalifikaci, ale také při jejich reprezentaci školy v okrskovém, okresním a krajském kole (vždy 1. místo).

Školu po celý podzim a zimu vzorně reprezentovala a na svůj výkon mohou být patřičně pyšná následující děvčata:  Adéla Nováková, Natálie Švecová, Tamara Adámková, Ema Jurgová, Markéta Michalcová, Terezie Malochová, Tereza Spoustová, Lucie Potštejnská, Monika Veselá, Anna Leder

(Spo)