Moje obálka učebnice

17.04.2018 / Soutěže
Moje obálka učebnice

Vydavatelství FRAUS  v únoru letošního roku vyhlásilo soutěž pro žáky základních škol, ve které měli navrhnout obálku učebnice cizího jazyka. Z naší školy se zúčastnily žákyně 9.B Lucka Peterová, Eliška Břízová, Jana Rolencová a Dominika Jiráská. Vymyslely  svou představu obálky učebnice ruského jazyka, návrh nafotily a natočily doprovodné video. Ve vydavatelství jejich návrh posoudili a líbíl se jim natolik, že děvčata obsadila 2. místo. Gratulujeme!

((Bied))Zápis do 1. ročníku školního roku 2018/2019

11.04.2018 / Kulturní aktivity
Zápis do 1. ročníku školního roku 2018/2019

Ve dnech 6. a 7. dubna 2018 proběhl na naší škole zápis do 1. tříd. K zápisu přišlo 63 budoucích prvňáčků v doprovodu svých rodičů. 54 dětí jsme zapsali, devět zbývajících žádá o odklad povinné školní docházky o jeden rok. 

> > > více > > >

První informace k výsledkům zápisu do 1. ročníku

07.04.2018 / Kulturní aktivity
První informace k výsledkům zápisu do 1. ročníku

K zápisu do 1. ročníku přišlo na naši školu celkem 64 předškoláků v doprovodu svých rodičů. Přijali jsme do dvou tříd celkem 54 dětí, vyřídili jsme jeden odklad a dalších osm rodičů požádalo pro své dítě o odklad povinné školní docházky, ale zatím nedoložili potřebná doporučení. Víme určitě, že budeme moct přijmout všechny děti, které o naši školu projevily zájem. Seznam přijatých žáků (pod přidělenými registračními čísly) s případným zařazením do skupin s rozšířenou výukou Aj zveřejníme nejpozději 11. dubna 2018.

(müll)Krajské kolo dějepisné olympiády

03.04.2018 / Kulturní aktivity
Krajské kolo dějepisné olympiády

Po úspěšné reprezentaci v okresním kole dějepisné olympiády se Vojta Mann z 9.B probojoval do krajského kola, které se letos konalo v Pardubicích. 

> > > více > > >

Národní finále – východ ve florbale žákyň 1. stupně

01.04.2018 / Sportovní aktivity
Národní finále – východ ve florbale žákyň 1. stupně

V pátek 23.3.2018 se naše dívky jako vítěz krajského finále utkaly s dalšími 7 nejlepšími týmy východní části naší republiky.

> > > více > > >

Volba zástupců rodičů do školské rady

28.03.2018 / Kulturní aktivity
Volba zástupců rodičů do školské rady

V pondělí 26. února 2018 proběhla v průběhu třídních schůzek volba zástupců rodičů do školské rady, protoře těm bývalým skončilo tříleté volební období. Volební účast byla tentokrát rekordní, do volební urny vhodilo svůj lístek téměř 78 % rodičů. Děkujeme všem zákonným zástupcům, kteří byli ochotní do školské rady kandidovat.

> > > více > > >

Napsali o nás, aneb tak malí a už tak slavní

08.03.2018 / Sportovní aktivity
Napsali o nás, aneb tak malí a už tak slavní

V níže uvedeném odkaze se nachází článek z oficiálního webu Českého florbalu, který se týká velmi úspěšného krajského finále 1. stupně.

https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/pardubicku-kralovala-zamecka-mesta-na-hanou-pojede-litomysl-a-chocen/

23.3. 2018 čeká naše dívky opět po roce národní finále v Olomouci. Držte jim pěsti.

(Spo)Týden s Edisonem

04.03.2018 / Projekty
Týden s Edisonem

V pátek 2.3. jsme se po týdnu rozloučili se zahraničními studenty, kteří naši školu navštívili v rámci projektu Edison. Obzory nám rozšířilo sedm vysokoškoláků z Vietnamu, Ukrajiny, Ruska, Gruzie, Turecka, Portugalska a Indonésie.

> > > více > > >

Okresní kolo Dějepisné olympiády

25.02.2018 / Soutěže
Okresní kolo Dějepisné olympiády

Ve středu 17. ledna se v Ústí nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo Dějepisné olympiády, které bylo zaměřeno na období první republiky. Vojtěch Mikuláš Mann obsadil krásné třetí místo a postupuje do krajského kola soutěže. Tereze Benešová se umístila na 14. místě. Oběma gratulujeme a Vojtovi přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

(krs)Pololetní koncert 1.stupně

06.02.2018 / Ostatní zprávy
Pololetní koncert 1.stupně

K tradičním akcím 1. stupně patří pololetní koncert žáků a nebylo tomu jinak ani letos. Slyšeli jsme skladby hrané na klávesy, housle, kytaru či zobcovou flétnu. Dalšími, trochu méně obvyklými nástroji, byl akordeon nebo trubka. Koncert jsme měli zpestřen též zpěvem a rapem. Zazněly zde nejen lidové písně či písně z pohádek a filmů pro děti, ale také etudy i skladby významných skladatelů. Hrálo se dvojručně i čtyřručně. Ten, kdo se nechopil nástroje ani nezpíval, si určitě roli posluchače užil. „Muzicírování“ dětí bylo velmi milé a my jim za to moc děkujeme .

(Mik)Odpoledne s knížkou...

02.02.2018 / Ostatní zprávy
Odpoledne s knížkou...

Poslední lednový týden proběhla u dětí v 1.D čtenářská dílna rodičů s dětmi. Děti tak rodičům mohly předvést nejen jak se naučily za první pololetí číst, ale také jak náročné úkoly se čteným  textem jsou schopné zvládnout.


(Kov)Krajské finále ve florbale mladších žákyň

26.01.2018 / Sportovní aktivity
Krajské finále ve florbale mladších žákyň

Po vítězném okresním kole se v úterý 23.1.2017  naše mladší žákyně utkaly s vítěznými týmy dalších tří okresů Pardubického kraje.

> > > více > > >

Světluška 2017

19.01.2018 / Kulturní aktivity
Světluška 2017

Nedávno jsme dostali certifikát od Nadačního fondu Českého rozhlasu. Naši žáci 9. ročníku v září "nasbírali" během dvou dnů do lucerniček Světlušky v ulicích Chocně více než 37.000,- Kč. Do tohoto projektu se zapojujeme pravidelně již několik let a v září se našim žákům podařilo získat zatím nejvíc finančních prostředků pro nevidomé. Děkujeme všem, kterým není lhostejný osud lidí s handicapem.

(müll)Krajské finále ve florbale 1. stupně

18.01.2018 / Sportovní aktivity
Krajské finále ve florbale 1. stupně

Pět nejlepších celků kraje v kategorii dívek a šest týmů v kategorii chlapců se utkalo 17. ledna ve Skutči o jedno postupové místo do národního finále. Dívky skončily na 1. místě, chlapci na 2. místě.

> > > více > > >

Půjčovné lyžařského vybavení

15.01.2018 / Sportovní aktivity
Půjčovné lyžařského vybavení

Vzhledem k tomu, že se blíží doba lyžařských výcvikových kurzů a zimních rekreací, chceme Vás informovat o tom, že škola může zapůjčit lyžařské vybavení jak na běžky, tak i na sjezdovky. Sklad sportovních potřeb jsme letos dovybavili i helmami na lyže.

Ceník půjčovného naleznete zde.

(müll)Vánoce u mudlů

20.12.2017 / Projekty
Vánoce u mudlů

V rámci projektu O škole čar a kouzel jsme se zase přenesli do Bradavic za Harrym, Ronem a Hermionou a trošku jsme prozkoumali zvyky a tradice mudlovských rodin. V rámci domácí četby dočítáme 2. díl knížky, která nás docela "chytla" a už se těšíme na mozkomory v díle třetím. Výsledkem projektového týdne jsou postery, které žáci 7.A připravovali v rámci své koleje a dostanou za ně body do celoškolní kolejní soutěže.

> > > více > > >

Školou chodí Mikuláš aneb individuální pohovory netradičně

13.12.2017 / Kulturní aktivity
Školou chodí Mikuláš aneb individuální pohovory netradičně

V pondělí 11. prosince v rámci pohovorů se děti z 1. C dočkaly předávání písařské listiny a malého překvapení za svoji velkou snahu při psaní do písanky.

Od Mikuláše dostaly všechny děti listinu, která jim zaručuje právo psát perem, skutečné voňavé pero a malou sladkost. 

Rodičům pak děti předaly malé vánoční dárečky, které vyrobily.

Díky, Mikuláši!!!

(Mann)Okresní finále ve florbale mladších žáků - 2. místo

07.12.2017 / Sportovní aktivity
Okresní finále ve florbale mladších žáků - 2. místo

Jako vítěz okrskového kola se náš tým utkal v Brandýse nad Orlicí s dalšími vítězi okrskových kol. Naši žáci obsadili zasloužené 2. místo.

> > > více > > >

Okresní finále ve florbale mladších žákyň - 1. místo

04.12.2017 / Sportovní aktivity
Okresní finále ve florbale mladších žákyň - 1. místo

Naše mladší žákyně začaly impozantně školní týden. Zcela přesvědčivě ovládly okresní finále v Brandýse nad Orlicí a postoupily do krajského finále, které se bude konat 23.1.2018 v Litomyšli.

> > > více > > >

Spaní v pravěku

01.12.2017 / Projekty
Spaní v pravěku

V úterý 21. 11. 2017 jsme se v 18 hodin sešli před školou. Ptáte se PROČ?

> > > více > > >

Forza Choceň trvá - 1. místo v okresním kole dívek 1. stupně

30.11.2017 / Sportovní aktivity
Forza Choceň trvá - 1. místo v okresním kole dívek 1. stupně

Také dívky 1. stupně se poměřily s dalšími čtyřmi týmy při okresním kole ve florbale. A účast to byla více než úspěšná. Svědčí o tom celkové skóre 31:3.

> > > více > > >

Informace pro rodiče - bezhotovostní platby na účet

29.11.2017 / Ostatní zprávy
Informace pro rodiče - bezhotovostní platby na účet

Při jednání školské rady a při schůzce SRPŠ jste projevili zájem o možnost hradit platby za lyžařské výcvikové kurzy, školy v přírodě, plavání, tematické zájezdy, pracovní sešity a další bezhotovostně převodem na účet. Chceme Vám vyjít vstříc, a proto budeme na stránkách školy uveřejňovat instrukce k platbám včetně variabilních symbolů. Dejte prosím pozor na čísla účtů, protože pro tyto úhrady škola používá dva rozdílné účty.

> > > více > > >

Forza Choceň - 1. místo v okresním kole ve florbale chlapců 1. stupně

29.11.2017 / Sportovní aktivity
Forza Choceň - 1. místo v okresním kole ve florbale chlapců 1. stupně

Naši chlapci zvítězili v konkurenci dalších šesti týmů a zcela zaslouženě postoupili do krajského finále.

> > > více > > >

Okrskové kolo ve florbale - 1. místo a postup do okresního finále

28.11.2017 / Sportovní aktivity
Okrskové kolo ve florbale - 1. místo a postup do okresního finále

Poprvé v Chocni bylo pořádáno jedno z eliminičních okrskových kol ve florbale. Sešly se ale jen dva týmy - naše škola a ZŠ Bratří Čapků, Ústí nad Orlicí. Přesto si děvčata zahrála tři pohledná utkání.

> > > více > > >

Okrskové kolo ve florbale mladších žáků - 1. místo

21.11.2017 / Sportovní aktivity
Okrskové kolo ve florbale mladších žáků - 1. místo

Na turnaji ve Vysokém Mýtě byla k vidění řada pěkných a vyrovnaných utkání. Naši chlapci nakonec zaslouženě celý turnaj ovládli a postoupili do okresního finále, které se bude konat 5.12.2017 v Brandýse nad Orlicí. 

> > > více > > >

Na návštěvě v Brně

09.11.2017 / Kulturní aktivity
Na návštěvě v Brně

Dnes jsme se v rámci projektu pokusného ověřování vzdělávacích programů paměťových institucí znovu podívali s téměř padesáti vybranými žáky 6. a 7. ročníku do Brna. Tentokrát byly naším cílem tři expozice Moravského zemského muzea - Pravěk Moravy a Velká Morava v Dietrichsteinském paláci, spisovatel a kreslíř Ondřej Sekora a hudební skladatel Leoš Janáček. Den jsme si zpestřili obědem v restauraci a vracíme se bohatší o mnoho nových informací.

(müll)Florbalový turnaj starších žákyň v Jablonném nad Orlicí

08.11.2017 / Sportovní aktivity
Florbalový turnaj starších žákyň v Jablonném nad Orlicí

Ve úterý se naše družstvo mladších žákyň doplněné o dvě starší žákyně zúčastnilo turnaje určené hlavně pro starší žákyně. V konkurenci dalších pěti týmů byly rovnocennými soupeřkami a odvezly si krásné třetí místo.

> > > více > > >

Halloween ve 3.B

01.11.2017 / Ostatní zprávy
Halloween ve 3.B

   Protože opět nastal čas Halloweenu a "Dušiček", zahalila naši třídu tajuplná pavučina.

> > > více > > >

Podzimní výprava 1.C.

22.10.2017 / Projekty
Podzimní výprava 1.C.

V úterý 17. října 2017 se 1.C vydala za krásného počasí na první velkou výpravu do okolí Chocně. Cílem byl Klářin pramen. Cestou děti s velkým nadšením plnily rozmanité úkoly, pozorovaly a vnímaly nádhernou podzimní přírodu všemi smysly. Také jsme se měli možnost lépe poznat a skamarádit jinde než ve škole. Odměnou byla všem lahodná voda z Klářina pramene. 

Velice chválím všech pět týmů za spolupráci a chování.

 

 

(Mann.)Dramaťáčci na scéně

20.10.2017 / Kulturní aktivity
Dramaťáčci na scéně

     Ještě než začalo období Halloweenu, se naši dramaťáčci převlékli do kostýmů známých zpěváků a zpěvaček. Uspořádali si totiž soutěž s názvem "Tvoje tvář má známý hlas".  

> > > více > > >

Exkurze do Zoo

07.10.2017 / Ostatní zprávy
Exkurze do Zoo

Ve středu 27. září navštívili žáci osmých ročníků Zoologickou zahradu v Praze. Byly pro ně připraveny výukové programy o savcích a etologii. Následovala individuální prohlídka expozic, při které si mohli prohlédnout celou zoologickou zahradu. Počasí bylo krásné, sluníčko svítilo a všichni si to užili. 

(Váň)Postřehový závod

04.10.2017 / Projekty
Postřehový závod

Také letos nám  počasí přálo a tak se 26. 9. sešlo postupně na startu našeho postřeháku v parku u pily sto šestnáct netrpělivých závodníků a závodnic.

> > > více > > >

Pražská exkurze 7. ročníku

29.09.2017 / Kulturní aktivity
Pražská exkurze 7. ročníku

Ve středu 27.9.2017 se vypravily obě sedmé třídy do Prahy v rámci projektu pokusného ověřování vzdělávacích programů paměťových institucí. Po deváté hodině jsme dorazili na hlavní nádraží, pak pár stanic metrem a už jsme vystupovali na Malé Straně. V Pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského jsme absolvovali program Malý písař. Seznámili jsme se s historií písemnictví v českých zemích,  vyzkoušeli jsme si psát hlaholicí, středověkou minuskulou, kurentem i českou latinkou a zvládli jsme techniku psaní kaligrafickým perem i husím brkem.

> > > více > > >

Návštěva u prvňáčků

12.09.2017 / Kulturní aktivity
Návštěva u prvňáčků

Dnes dopoledne navštívili všechny čtyři první třídy dva zástupci rady Pardubického kraje, aby přivítali ve škole naše prvňáčky. Byli to, pan Ing. Bernášek, v jehož resortu je školství, a pan Ing. Valtr, který zodpovídá za zdravotnictví. Paní učitelky potěšili krásnou květinou a dětem přivezli drobný dárek a něco sladkého na zub.

> > > více > > >

Vodácký výcvik 4. ročníků.

07.06.2017 / Sportovní aktivity
Vodácký výcvik 4. ročníků.

V pondělí 29. 5. vyrazily děti ze 4. A, 4. B a 4. C na Pastviny, kde strávily celý týden plný zážitků. Hlavním programem bylo naučit se ovládat loď natolik, aby každý zvládl celodenní výlet po Pastvinské přehradě. Prvním důležitým úkolem bylo se rozhodnout, zda budu háček či kormidelník a utvořit vhodné dvojice, které si spolu dokážou pěkně notovat. Poté následoval několikadenní výcvik a ve čtvrtek už hurá na výlet. Všem vodákům se úspěšně podařilo dorazit do cíle.  Jelikož nám přálo pěkné počasí, mezi výcvikem jsme se stihli i vykoupat v přehradě.

> > > více > > >

Přírodovědná soutěž 1. stupně

18.05.2017 / Soutěže
Přírodovědná soutěž 1. stupně

V letošním roce se zúčastnilo přírodovědné soutěže 153 žáků 1. stupně.

> > > více > > >

Východočeská liga neregistrovaných hráčů

16.05.2017 / Sportovní aktivity
Východočeská liga neregistrovaných hráčů

Naše družstva mladších žáků stejně jako v loňské ŕoce odehrála povedenou sezónu.

> > > více > > >

Sportu zdar, fotbalu zvláště!

09.05.2017 / Sportovní aktivity
Sportu zdar, fotbalu zvláště!

Jako milovníci tepla vyhlíží každoročně po dlouhé zimě první sněženky, vyhlíží rok co rok na jaře naši milovníci fotbalu turnaj McDonald´s Cup. Jedná se o fotbalovou soutěž žáků 1. stupně základních škol. Okrskové kolo letos proběhlo v pátek 5. 5. tradičně ve Vysokém Mýtě. Naše škola měla zastoupení v kategorii mladších žáků i v kategorii žáků starších. 

> > > více > > >

Vernisáž výstavy „Choceň za první republiky“

02.05.2017 / Projekty
Vernisáž výstavy „Choceň za první republiky“

Ve čtvrtek 27. 4. 2017 v 17 hodin proběhla v Orlickém muzeu v Chocni vernisáž výstavy Choceň za první republiky. Tento projekt zpracovali žáci historického semináře pod vedením Mgr. Martiny Krskové. 

> > > více > > >

Výstava "Choceň za první republiky"

29.04.2017 / Projekty
Výstava

Výstava „Choceň za první republiky“ je výsledkem práce žáků historického semináře při ZŠ Sv. Čecha v Chocni, kteří se po dobu pěti měsíců seznamovali s obdobím první republiky, navštěvovali paměťové instituce, vyhledávali zajímavé informace a setkávali se s pamětníky. Během své práce poznávali Choceň v meziválečném období a odhalovali proměny, kterými naše město v dané době prošlo. 

> > > více > > >

Krajské kolo Dějepisné olympiády

28.03.2017 / Soutěže
Krajské kolo Dějepisné olympiády

V pondělí 20. března se v Pardubicích uskutečnilo krajské kolo Dějepisné olympiády. Naši školu reprezentoval Vojta Mann z 8.B a navzdory silné konkurenci skončil na krásném 4. místě. 

> > > více > > >

Úspěch v krajském kole Amavetu

19.03.2017 / Soutěže
Úspěch v krajském kole Amavetu

Ve dnech 16. – 17. 3. 2017 se v pardubickém Ideonu uskutečnilo krajské kolo festivalu vědy a techniky. V kategorii Junior soutěžilo celkem 81 projektů v různých vědních oborech, např. ve fyzice, chemii, přírodopise, historii či sociologii.

> > > více > > >

Velký úspěch našich florbalistek 1. stupně

01.02.2017 / Sportovní aktivity
Velký úspěch našich florbalistek 1. stupně

Po vítězném okresním kole poměřila naše děvčata 1. stupně své síly při krajském finále, které se konalo ve Skutči. Zaslouženě celý turnaj vyhrála a postoupila do národního finále – východ, které se bude konat v březnu v Olomouci. V současnosti figurují mezi 14 nejlepšími týmy v celé České republice. Žádný jiný florbalový tým naší školy takového úspěchu nedosáhl. A že 2. míst v krajských finálových bojích již bylo požehnaně.

 

> > > více > > >

Okresní kolo Dějepisné olympiády

29.01.2017 / Soutěže
Okresní kolo Dějepisné olympiády

V pondělí 16. ledna se v Ústí nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo Dějepisné olympiády, která byla v letošním roce zaměřena na Marii Terezii. I když otázky byly náročné, naše škola si odvážela nejvyšší ocenění. Vojtěch Mikuláš Mann z 8.B obsadil 1. místo. Z celkového počtu 100 bodů jich získal 91. Přejeme mu mnoho štěstí v krajském kole.

(krs)Lyžařský výcvik sedmých ročníků

26.01.2017 / Kulturní aktivity
Lyžařský výcvik sedmých ročníků

Ve dnech 23. - 30. ledna probíhá lyžařský výcvik sedmých ročníků. 

> > > více > > >

Výsledky testování SCIO ve školním roce 2015/2016

31.08.2016 / Ostatní zprávy
Výsledky testování SCIO ve školním roce 2015/2016

O prázninách jsme obdrželi analytické zprávy z testování našich žáků v průběhu měsíců duben - červen 2016, které proběhlo ve 3., 5. a 7. ročníku. A výsledky jsou víc než povzbudivé. Čtyři z našich žáků dosáhli na nejlepší výsledek v Pardubickém kraji mezi tisíci testovanými žáky. Všechny testované ročníky dosáhly nadprůměrných výsledků, jak se můžete sami přesvědčit v přiložených souhrnných zprávách.

> > > více > > >

A pohádky je konec ...

13.06.2016 / Kulturní aktivity
A pohádky je konec ...

Úsměv, pobavení, radost a další emoce bylo možné pozorovat ve tvářích rodičů, příbuzných i kamarádů, kteří se přišli podívat na ukončení letošního pohádkového projektu. Při akci „A pohádky  je konec“ se představily všechny třídy 1.stupně a vystoupení byla různorodá a pestrá.

> > > více > > >

A pohádky je konec ...

31.05.2016 / Kulturní aktivity
A pohádky je konec ...

Videozáznam z vystoupení 1. stupně můžete zhlédnout zde.

(Nix)Úspěch na festivalu vědy a techniky

14.03.2016 / Projekty
Úspěch na festivalu vědy a techniky

Ve dnech 10. – 11. 3. 2016 se v Pardubicích konalo krajské kolo festivalu vědy a techniky. Konkurence byla veliká, v kategorii Junior (žáci základních škol) soutěžilo 90 projektů z různých vědních oborů. Naši školu reprezentovalo 6 historických projektů, jejichž pojítkem bylo téma 1. světové války. Tato problematika mnohé hodnotitele a návštěvníky soutěže zaujala. 

> > > více > > >

Projekt EDISON

21.02.2016 / Projekty
Projekt EDISON

Týden před jarními prázdninami jsme měli možnost strávit v naší škole zcela jinak. Již v neděli 14.2. přijeli do našeho města 4 účastníci projektu Edison, který nás měl obohatit nejenom v oblasti jazykové, ale i kulturní a sociální.

> > > více > > >

Ohlédnutí za výstavou "Choceň za 2. světové války"

22.06.2013 / Projekty
Ohlédnutí za výstavou

Ve dnech 8. května – 2. června 2013 se v Orlickém muzeu uskutečnila výstava „Choceň za 2. světové války“, která ukončila celoroční projekt žáků 9. ročníku ZŠ Sv. Čecha a jejímž cílem bylo připomenout důležité události období protektorátu.

> > > více > > >

30.11.-0001 / Ostatní zprávy

()Tělesná výchova trochu jinak

30.11.-0001 / Sportovní aktivity
Tělesná výchova trochu jinak

I žáci z druhého stupně se vydali na plavání do Vysokého Mýta. 

> > > více > > >


důležité telefony

465 471 699, 465 471 538

739 630 570 - ředitelka školy

739 630 571 - zástupce ředitele

734 358 230 - 1. stupeň

604 579 576 - 2. stupeň

kontakty

Základní škola Sv. Čecha, Choceň

ul. Sv. Čecha 1686

565 01 Choceň

e-mail: reditelna@zschocen.cz

www: www.zschocen.cz

odkazy

Školní informační systém Webmail Školní jídelna Přihlásit se
© 2012-2015 DIALOG & vulgar