Dekorace
ZLATO z MČR  v BEEBALLU!!

ZLATO z MČR v BEEBALLU!!

Publikováno: 17.5.2023 Autor(ka): Vendula Novotná

Ve středu 17. 5. 2023 se vydali vybraní žáci z druhých a třetích ročníků reprezentovat školu do Prahy na Mistrovství ČR v Beeballu. Sportovci si mohli užít super den na velkém baseballovém hřišti na Joudrs Praha. Zde proti sobě soupěřilo 6 vybraných základních škol z celé České republiky.

Ve skupině beebalisty čekaly dva zápasy proti pražským základním školám. Prvním zápas se děti i rozhodčí orientovali ve hře, přeci jen pravidla byla trochu poupravena oproti tomu, jak hrajeme beeball ve škole. Nakonec první zápas o bod naši prohráli (11:12). Nabyté zkušenosti z prvního zápasu ale děti posléze využily v dalších zápasech a žádnému týmu již nedaly šanci. Proti ZŠ Ústavní vyhrály 16:12, proti ZŠ Sadská skórovaly 13:6. 

Následoval velice napínavý a zajímavý zápas proti ZŠ M. Choceňského, kde měly děti mnoho svých kamarádů. V tomto zápase se hrálo o postup do finále. Boj to byl velice napínavý až do posledních chvíle. Nakonec naši sportovci uhájili vítězství o pouhý jeden bod, 11:10. 

Na závěr beeballového dne čekalo hráče velké finále, ve kterém se utkali proti ZŠ Dolákova. Finálový zápas měl skvělou atmosféru, na tribunách zněly pokřiky fanoušků obou týmů. Naši žáci ukázali, že na toto mistrovství opravdu patří a zlatou medaili si zasloužili vítězstvím 18:10!!

Velká gratulace patří reprezentantům: Veronika Jirufová, Nikol Bělohlávková, Sára Příhodová, Patrik Bednář, Václav Skřivánek, Jakub Zeman, Jan Homuta, Pavel Šutorka, Jindřich Dušek. 

Přiložené soubory ke stažení