Co se děje

Den Země ve školní družině

„Mysli na Zemi, ale začni u sebe!"

Velikonoce ve školní družině

Již tradičně se děti ve školní družině v předvelikonočním čase věnovaly tvoření.

Březen - ,,měsíc knihy"

Mohou být knihy poklad? Proč? K čemu slouží kníhy? Co by se stalo, kdyby lidé nevymysleli knihy? Podle čeho můžeme knihy třídit? Kde se dá kniha koupit či půjčit?,....

Karneval

Únor je měsícem masopustů a karnevalů. A tak i my ve školní družině jsme si udělali pěkné karnevalové odpoledne.

Vánoční besídky

Ve středu 21.12 proběhly ve všech odděleních ŠD vánoční besídky.

Vánoce na zámku

Na středu 7. prosince jsme se s dětmi 1., 2. a 6. oddělení moc těšili. V Hrádku u Nechanic na nás čekal vánočně vyzdobený interiér zámku, na kterém se točila nejedna pohádka.

Pohádkové odpoledne

V adventním čase nesmí určitě chybět pohádka. Proto jsme se tento týden vypravili do kina na filmovou pohádku Tři přání pro Popelku. Z kina jsme odcházeli s nadšením a příjemným adventním naladěním.

Bezpečný pes

Pozor, zlý pes!

Hurá na výlet

Ve středu 22.6. se děti ze 4. a 6. oddělení vydaly autobusem do Hradce Králové, kde si užily plno zábavy. Navštívili jsme zábavní centrum Fly Zone Park, které nabízí spoustu aktivit. Největší zájem byl o trampolíny, rozmetadlo a lezeckou stěnu. Odpoledne nám rychle uteklo a příjemně unavení jsme vyrazili k domovu. Moc jsme si to užili.

PF 2022

Dopravní hřiště

Ve dnech 8. a 9.9. se děti z 1. a 2. oddělení zúčastnily akce pořádané MAP Vysokomýtsko na dopravním hřišti na koupališti. Pod vedením skvělých "instruktorek dopravy" paní Čejkové a Pažinové si zopakovaly dopravní značky, dopravní situace na silnici a na přechodu pro chodce. Vyzkoušely si také jízdu zručnosti, zopakovaly si jednotlivé části výbavy jízdního kola a naučily se správně si nasadit cyklistickou přilbu. Odpoledne jsme si všichni báječně užili a budeme se těšit na další podobnou akci.

PINGUIN PARK PŘÍVRAT

Na závěr školního roku 3. a 4. oddělení školní družiny navštívila nedalekou obec Přívrat, kde mají park plný her a zábavy.

Výlet ŠD 2.A - Domácí dráha Bažov

Hurá na družinový výlet do nedalekých Kosteleckých horek:)

Bylinky kolem nás

Trápí vás nějaké neduhy, bolí vás bříško, špatně se vám usíná? Rozlhédněte se okolo sebe a určitě najdete v přírodě bylinku, která vám s takovým trápením pomůže.

Bylinky ve školní družině

V pondělí 26. 4. jsme ve 2. oddělení přivítali paní Petru Formánkovou, která pracuje jako zahradní terapeutka. Seznámila  nás s různými druhy léčivých bylin a jejich vlivem na naše zdraví. Přiblížila nám rozdíly mezi účinky bylin a léků. Teď už poznáme heřmánek, mátu, šalvěj, mateřídoušku, meduňku, lípu, černý bez, sedmikrásku, kopřivu a dobromysl. Jako alchymisté jsme uvařili dva lektvary, jeden na nachlazení a druhý na bolest bříška. Samozřejmě jsme je i ochutnali a moc se nám povedly. Voněly po mátě a heřmánku. Odpoledne s bylinkami se nám moc líbilo a užili jsme si ho.

Advent ve školní družině

Tento krásný předvánoční čas, kdy se s dětmi těšíme na Vánoce, jsme využili k tvoření v naší družině.

Výtvarná soutěž - ,,PRÁZDNINY"

Minulý týden ve středu a ve čtvrtek 9. - 10. 9. 2020  se v naší družině neslo v malířském duchu.