Nabídka naší speciální pedagožky

Nabídka naší speciální pedagožky

Vážení rodiče, jistě víte, že od září pracuje na naší škole speciální pedagožka, která Vám nabízí pomoc v této složité situaci.

Nabízím telefonickou konzultaci, intervenci rodičům dětí, které se obtížněji adaptují na současné podmínky školního vzdělávání. Chybí jim motivace, nezvládají si efektivně rozvrhnout práci, trvale odkládají vypracovat zadaný úkol. S rodiči mohu prokonzultovat metodický postup osvojování učiva zejména u menších dětí. Volejte na tel. 776 461 510, po – pá od 13 do 17 hodin.“

(müll)

Příměstský tábor pořádaný Veselou vědou

Příměstský tábor pořádaný Veselou vědou

Tábor je určen pro malé badatele předškolního věku a 1. stupně ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky.

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos nás čeká dobrodružná cesta plná pokusů a informací. Prozkoumáme, jak funguje lidské tělo, co se dá zkoumat v kuchyni a budeme se věnovat i neživé přírodě. A na konci, kdo ví, třeba dostaneme i největší odměnu vědce, Nobelovku!

Kromě pokusů, které se provádí uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin.

Projektový den v 9.A

Projektový den v 9.A

I my jsme ve čtvrtek 26. 9. 2019 opustili Choceň a vypravili se do Prahy. Měli jsme naplánované dvě návštěvy. Ta první byla v Národním technickém muzeu na Letné,

Abeceda peněz - finanční gramotnost pro čtvrťáky

28.08.2019
Abeceda peněz - finanční gramotnost pro čtvrťáky

Velice se nám zalíbil program Abeceda peněz, který připravila Česká spořitelna a.s. pro zvýšení finanční gramotnosti žáků 4. ročníku, a do programu jsme se přihlásili. Máme to štěstí, že nás do projektu vybrali a spolupráce je už naplánovaná. Teď na podzim bude projekt probíhat ve 4. B a ve 4. C a v jarních měsících se do projektu zařadí i 4. A.

A v čem tento projekt spočívá?

3. etapa pokusného ověřování vzdělávacích programů paměťových institucí

28.08.2019
3. etapa pokusného ověřování vzdělávacích programů paměťových institucí

O projektu MŠMT jsme Vás poprvé informovali před dvěma lety, kdy naši školu vybral krajský inspektorát ČŠI jako pilotní školu do tohoto projektu. Již třetím rokem jsme jednou z 85 škol, ve kterých probíhá pokusné ověřování vzdělávacích programů paměťových institucí. A o co vlastně jde?

Příměstský tábor - 3. běh

22.07.2019
Příměstský tábor - 3. běh

"Napříč přírodou"

Ve třetím červencovém týdnu jsme se vydali trávit volný prázdninový čas na příměstském táboru s tématem Napříč přírodou. Na každý den byl pro děti připraven pestrý program. Pondělí jsme začali prohlídkou zachráněných volně žijících zvířat v Pasíčkách, poté jsme hned prozkoumali pravěk hrami na paleontologa a vyráběním odlitků. V úterý malí táborníci pokračovali ve stejném duchu v archeoparku ve Všestarech u HK.

Příměstský tábor - 1. běh

10.07.2019
Příměstský tábor - 1. běh

„Od vesnice k městu, razíme si cestu“

První běh příměstského tábora jsme zahájili programem ve Sloupnici. K dispozici jsme měli zázemí ZŠ Horní Sloupnice, kde jsme také s nadšením přivítali paní chovatelku border collií. V rámci ukázky canisterapie a výcviku s Ringem si děti vyzkoušely různé povely, přivolání psa a přetahování. Ringo nás svou návštěvou moc potěšil a my ho na oplátku odměnili pamlskem.

Úspěch na festivalu vědy a techniky

14.03.2016
Úspěch na festivalu vědy a techniky

Ve dnech 10. – 11. 3. 2016 se v Pardubicích konalo krajské kolo festivalu vědy a techniky. Konkurence byla veliká, v kategorii Junior (žáci základních škol) soutěžilo 90 projektů z různých vědních oborů. Naši školu reprezentovalo 6 historických projektů, jejichž pojítkem bylo téma 1. světové války. Tato problematika mnohé hodnotitele a návštěvníky soutěže zaujala.

465 471 699 - kancelář (po 16:00 hala)

465 471 538 - kancelář