Zahájení nového školního roku

23.08.2020

Blíží se 1. září, den, kdy se žáci vrátí do školních lavic, tentokrát ne jen po prázdninách, ale i po dalších měsících, kdy školy byly z důvodu koronavirové pandemie zavřené. Věříme, že v našem regionu žádné ohnisko onemocnění nevznikne a že se skutečně všichni první zářijový den sejdeme ve škole.

Prvňáčci si před osmou hodinou najdou „svého“ deváťáka, který je, jak je u nás dlouholetou tradicí, doprovodí do třídy. My ostatní jim postavíme špalír a povzbudíme je potleskem.

Pokud si prvňáčci budou chtít vzít první den aktovku, nebraňte jim v tom, i když ji nebudou potřebovat. První den zůstanou žáci ve škole max. do 10 hodin.„Družinové“ děti od 2. ročníku si převezmou vychovatelky a družina bude 1. září v omezeném provozu do 15:30 hodin. 2. a 3. září stráví všichni žáci se svými třídními učiteli a od pátku začneme učit podle rozvrhu.

Budeme všichni rádi, když škola bude moct fungovat bez větších omezení co možná nejdéle, proto bych chtěla apelovat na všechny rodiče, aby do školy neposílali děti nachlazené, i když si budou myslet, že se jedná jen o běžnou virózu. Stejně tak je povinností rodičů informovat školu, pokud se v rodině onemocnění covid-19 potvrdí. Pokud se na žácích během vyučování projeví příznaky onemocnění, budeme okamžitě informovat zákonné zástupce a žák bude na dobu, než si pro něho rodič nebo prarodič přijde, umístěn do ředitelny, ve které bude fungovat jakási provizorní infekční místnost.

Ve všech kmenových třídách  a na všech sociálních zařízeních byly o prázdninách nainstalovány dávkovače dezinfekce a nové dávkovače na mýdlo, dva velké stojany s dezinfekcí stojí u hlavního schodiště na 1. i 2. stupeň. Pokud bude mít kdokoli z učitelů nebo žáků zájem o použití ochranného štítu, škola jim ho poskytne. Používání roušek na bázi dobrovolnosti je samozřejmostí.

Přítomnost cizích osob v prostorách školy a školní družiny je zakázána s výjimkou prvního školního dne, kdy ale budeme u dospělých vyžadovat použití roušky při vstupu do školy.

(müll)

465 471 699 - kancelář (po 16:00 hala)

465 471 538 - kancelář