Specifika pro žáky připravující se na přijímací zkoušky na střední školy v době od 11. 5. 2020

03.05.2020

MŠMT vydalo metodiku pro postupné uvolňování restriktivních opatření týkajících se omezení přítomnosti žáků ve škole. Tento dokument, vydaný pod názvem OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020, se vztahuje na základní provozní podmínky základních škol v souvislosti s přítomností žáků 1. stupňů a 9. ročníků ve škole. Informace pro rodiče žáků 1. stupně jsou předmětem samostatné aktuality.

V souvislosti s intenzivní přípravou žáků 9. ročníku na jednotnou přijímací zkoušku na střední školy se v dokumentu uvádí:

♦ V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 11. 5. umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky.

♦ Vzdělávací aktivity se realizují pro skupiny žáků, které mohou být tvořeny pouze žáky 9. ročníků. Pokud je to možné, je vhodné vytvořit skupiny ze žáků jedné třídy.

♦ Maximální počet žáků ve skupině je 15. Vždy musí být splněny podmínky: jeden žák v lavici s rozestupy mezi lavicemi viz část Ve třídě.

♦ Složení skupin je neměnné po celou dobu. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 11. 5. 2020.

♦ Připouští se střídání více vyučujících u jedné skupiny žáků, pokud je to nezbytné ve vztahu k přípravě na přijímací zkoušky.

♦ Obsahem je učivo především z předmětů přijímací zkoušky, cílem je příprava na přijímací zkoušku. Časový rozsah a organizaci stanoví ředitel školy.

•

Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy v případě žáků 9. ročníku do 7. 5. 2020.

Při prvním vstupu do školy předkládá škole zákonný zástupce žáka písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.). a podepsané písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví. Pokud zákonný zástupce tyto dokumenty nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.

Celý dokument MŠMT ke stažení zde.

Čestné prohlášení včetně seznámení s vymezením rizikových skupin ke stažení zde.

(müll)

465 471 699 - kancelář (po 16:00 hala)

465 471 538 - kancelář