Cestujeme a poznáváme - 1.běh příměstského tábora

03.07.2020

První běh příměstského tábora jsme zahájili výletem do Zoo v Jihlavě. Mladší děti si užily vzdělávací program s názvem „Zoo v krabici“ a starší děti „Opičí se opice?“. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o životě zvířat chovaných v místní zoologické zahradě, kterou jsme si také prohlédli.

V úterý jsme se těšili na výstavu historických vláčků v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Cestu zpět do Chocně jsme zvládli pěšky lesem. Zámek Žďár n./S. nás čekal ve středu s interaktivním programem „Odkud je blízko ke hvězdám“. Už víme, kdo byl barokní architekt Jan Blažej Santini Aichel, který zrealizoval stavbu s půdorysem ve tvaru hvězdy. Odpoledne jsme strávili v nedalekém areálu Pilák. Čtvrtek patřil turistice, vydali jsme se do Slatiňan, kde byl našim cílem Kočičí hrádek. Prošli jsme se nádherným zámeckým parkem a poté se vydali po Naučné stezce ke Kočičímu hrádku. Cestou jsme se z informačních tabulí mnohé dověděli o životě koní, ve výběhu jsme si také prohlédli kobylky se svými čerstvě narozenými hříbaty. Dále naše cesta pokračovala Lesní stezkou Podhůra až k rozhledně Bára. Cestou jsme plnili úkoly lesních skřítků a také si nakreslili svoji mapu. Tábor jsme zakončili výletem do Pardubic, kde jsme navštívili výstavní expozici na Zelené bráně a vystoupali jsme na 65 m vysokou věž. Cestou nahoru jsme shlédli mnoho zajímavého o historii Pardubic. Také jsme si vyslechli legendu o zubrovi i o tom, proč mají Pardubice ve znaku polovinu bílého koně. Dozvěděli jsme se, jak fungují takové věžní hodiny, a nakonec nás čekala nádherná vyhlídka na celé Pardubice a okolí. Zde se můžete podívat na fotečky.

(Šed)

465 471 699 - kancelář (po 16:00 hala)

465 471 538 - kancelář