Dekorace
9.A po stopách Modiglianiho  II.

9.A po stopách Modiglianiho II.

Publikováno: 19.7.2023 Autor(ka): Táňa Baboráková

V listopadu se na chodbě školy objevily unikátní autoportréty žáků 9.A, kteří se nechali inspirovat tvorbou A. Modiglianiho a vytvořili své podobizny se stylizovanými obličejovými rysy tak, jako by je namaloval sám slavný malíř.

Protože šlo o díla skutečně jedinečná, oslovila jsem paní učitelku Matouškovou, zda bych je mohla představit na výstavě s názvem Stromová galerie, která proběhla v neděli 16.7. v aleji zámeckého parku.

Mohu potvrdit, že návštěvníci vyhodnocovali tuto část expozice jako jednu z nejzajímavějších a žasli nad věkem autorů.

I přes občasné pofukování větříku, jak uvidíte na přiložených fotografiích, sklidili naši bývalí deváťáci zasloužené ovace.