Dekorace
Robinsoni z 5. A končí happy endem

Robinsoni z 5. A končí happy endem

Publikováno: 31.8.2021 Autor(ka): Táňa Baboráková

Když jsme poslední červnový den zakončovali náš projekt Ostrov vhozením tří petek, do kterých jsme napsali a nacpali vzkazy pro náhodné nálezce - „mořeplavce", do vln Tiché Orlice, netušili jsme, kam - a jestli vůbec - naše trosečnické lahve doplují.

Také jsme měli velké dilema, jestli znečistit řeku petkami, ale když jsme zjistili, že rozklad plastu trvá asi 100 let a u skla jsou to tisíce, bylo rozhodnuto. 

Dnes mi přišel od Justýnky Šigutové email s tímto zněním:

Dobrý den paní učitelko,

dneska jsem si všimla, že 5.7. mně napsala paní odpověď na vzkaz v láhvi.

Milá Justýnko a Tvoji kamarádi!

Dnes jedeme s partou přátel Divokou Orlici a na břehu jsme objevili plastovou petku s vašimi dopisy. Bylo to kousek za Týništěm.Psaní byla mokrá, ale dobře čitelná. Všechna jsme si přečetli a shodli se, že jsou krásně napsaná, i když jste smutní z těch všech opatření kvůli Covidu. Teď máte prázdniny, určitě už blbnete venku a doženete všechna omezení. Musíme, vás děti, a vaši pani učitelku pochválit, je to krásný nápad, napsat dopis a poslat po vodě  Až se usuší, dáme je do jiné petky a pošleme dál.

 Milé děti, přejeme vám krásné prázdniny, spoustu sluníčka a dětské radosti.

Vodácké AHOJ ! 

Veronika, Majda, Kája, Amálka, 2× Martin, 3×Petr

Je vidět, že i když se v lahvi neskrývalo zoufalé volání trosečníků o pomoc, ale jen postesknutí nad zavřenými školami a online výukou, existují stále lidé, kterým není zatěžko odpovědět neznámým dětem, povzbudit je a dokonce předat jejich poselství dál.

A o tom by měl život být. Myslím, že je to krásná tečka za páťáckými prázdninami. Zítra vyrazte s optimistickým úsměvem na svou plavbu druhou polovinou školní docházky.