Dekorace
Výlet do Brandýsa nad Orlicí

Výlet do Brandýsa nad Orlicí

Publikováno: 20.6.2022 Autor(ka): Táňa Baboráková

Ve čtvrtek se všechny první třídy vypravily na výlet do Brandýsa. Po příjezdu autobusem jsme vystoupali na hrad, pověděli si něco o tom, jak to na takových hradech vypadalo a chodilo a začali plnit pohádkové úkoly. 

Obyvatel hradu, loupežník Sarka Farka, se sice snažil oloupit paní učitelku, ale protože jsme bystří, odhalili jsme hned, co ukradl, a paní učitelka tak ke škodě nepřišla. Trochu náročnější byl sestup mimo hlavní cestu. Představovali jsme si, jak se podél hradeb plížili dobyvatelé hradu, avšak oni to měli podstatně náročnější, protože stoupali. Někteří z nás zvolili sestup po zadečku, jiní celou cestu proběhli. Ještě, že dole stál pan učitel, který plnil funkci retardéru.

Po posilnění zmrzlinou jsme se vydali pěšky směr Choceň. Jedním z cílů naší cesty byla svatba princezny Štěpánky na Mítkově. Ke svatební hostině se podávala výborná svíčková. Také tady jsme plnili úkoly vodníka Žabži, draka Krutibrka a dalších pohádkových postav.

Ke škole jsme došli uťapaní, ale spokojení, že jsme si výlet hezky užili.