Sportovní den 2. stupně

V úterý 16.5.2023 se žáci druhého stupně zúčastnili sportovního dne na stadionu Na Parapleti.

Krajské kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

V úterý 23.5.2023 se naše mladší žákyně (6. - 7. ročník) zúčastnily atletického krajského finále družstev ve Svitavách.

Fyzika 7.A - mechanické vlastnosti kapalin

Vejce ponořené do vody klesá ke dnu. Jak ho donutit, aby se vznášelonebo dokonce plovalo na hladině? Odpověď je zcela jednoduchá: musíme zvětšit hustotu sladké vody. Uděláme to tak, že do vody přidáme sůl.

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou

Naše škola se zúčastnila atletické soutěže Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Akce se konala 11. 5. 2023 ve Vysokém Mýtě.

Sportovní den 1. stupně

Ve čtvrtek 11.5.2023 si děti zasportovaly na stadionu Na Parapleti.

Jak poznat nové kamarády?

Ve čtvrtek 18. května se žáci třídy 5.A zúčastnili sportovně naučného setkání malotřídních škol Pardubického kraje. Pozvánku na akci do Dobříkova získala i naše spřátelená škola.

Fyzika 7.A - potápění, vznášení se, plování

Ponoří-li se stejnorodé těleso do kapaliny, působí na něj současně dvě síly, gravitační a vztlaková. O chování tělesa rozhoduje výsledná síla.

ZLATO z MČR  v BEEBALLU!!

ZLATO z MČR v BEEBALLU!!

Ve středu 17. 5. 2023 se vydali vybraní žáci z druhých a třetích ročníků reprezentovat školu do Prahy na Mistrovství ČR v Beeballu. Sportovci si mohli užít super den na velkém baseballovém hřišti na Joudrs Praha. Zde proti sobě soupěřilo 6 vybraných základních škol z celé České republiky.

Exkurze do choceňského sběrného dvora

V úterý 16.5. se žáci 5.A zúčastnili exkurze do místního sběrného dvora.

Dny florbalu 2023 – 1. stupeň

Dne 15.5.2023 jsme zakončili letošní sérii florbalových turnajů "Dny florbalu" v České Třebové. Tentokrát poměřili síly žáci z 1. stupňů z 15 základních škol.

Co skrývala zelená bedýnka?

Tento týden v rámci projektu Ovoce, zelenina a mléko do škol jsme ochutnali jablko, mrkev, hrášek, kedlubnu, ředkvičku a sýr Laktosáček. Čekalo na nás také překvapení v podobě malých zelených klíčků kedlubny, hrášku a ředkvičky plných vitamínů. A dětem vše moc chutnalo.

Prima dopoledne v přírodě

Po roce nás navštívila Stáňa Šejblová - paní hajná, která ví nejen o lese úplně všechno.

Dny florbalu 2023 – 8. a 9. ročníky

Dne 10.5.2023 jsme se zúčastnili tradičního florbalového turnaje „Dny florbalu“ v České Třebové.Postavili jsme chlapecké i dívčí družstvo. Tento rok byla opět rekordní účast (25 chlapeckých a 12 dívčích týmů).

Dny florbalu 2023 - 6. a 7. třídy

Naši florbaloví nadšenci se zúčastnili tradičního turnaje v rámci akce Dny florbalu v České Třebové.

Okresní kolo McDonalds Cup - 2. a 3.třída

Ve čtvrtek 4.5.2023 jsme družstvo ve složení: Držmíšek jakub, Krejza Tobiáš, Šponar Tomáš, Němec Tobiáš, Zídek Jan,Petrov Nikola, Meixner Luboš, Štrébely Radim, Hubáček Šimon, Komárek Josef, Kříž Miguel vyhráli okresní kolo v Ústí nad Orlicí. Víte co to znamená? Postupujeme do krajského kola!!! Martin Durdil

Pozvánka na výstavu "Co všechno odnesl čas"

Málokdo z nás si asi dovede představit, jak vypadal život našich předků. Svět se za tuto dobu velmi změnil, a některé skutečnosti nám proto mohou připadat jako velmi vzdálené.

Zlato pro naše mladé fotbalisty!

Dne 5.5.2023 jsme se s naším výběrem fotbalistů ze 6. a 7. ročníku vypravili do Libchav na okresní turnaj. Oproti okrsku jsme byli nuceni lehce obměnit sestavu. Absentujícího Romču Šulce a Tondu Zacha, skvěle nahradili Tom Šilar a David Novák.

Vzhůru k poznávání Evropy

Knihovna nás baví!

Ve čtvrtek 4.5.2023 navštívili žáci 5.A knihovnu v Chocni. Nejenom, že  se seznámili s novými tituly knížek pro děti a mládež a mohli si je půjčit domů, ale zároveň se zúčastnili i programu s názvem Katalogizace knih.

Den Země ve výuce AJ

21. dubna jsme s 8.B a 9.A využili hezkého počasí a šli jsme ven sbírat odpadky v blízkostí školy. Jednak jsme nedávno probírali téma “Odpady” v angličtině, jednak minulý týden byl Den Země. Uklízeli jsme kolem školy a říčky a také na blízkém hřišti. Dětí si zopakovaly anglické názvy různých odpadů a žáci z 8.B se navíc zastavovali u každé dopravní značky a tvořili věty pomocí modálních sloves (také téma, kterému jsme se nedávno věnovali).