Dekorace

Aktuality

Za zvířaty do Národního muzea

Za zvířaty do Národního muzea

Od září sedmáci poznávali a zkoumali v přírodopisu obratlovce. V úterý 22.3. završili tuto dlouhou zajímavou kapitolu návštěvou nové přírodopvědné expozice Národního muzea v Praze. V části Zázraky evoluce hledali zajímavé, obrovské, malinkaté, barevné i maskované živočichy. Došlo i na nakouknutí do historického tunelu, mineralogických sbírek nebo potkání s mamutem. 

Páťáci v kuchyni

Páťáci v kuchyni

Ve čtvrtek se děti z 5. C pustily do vaření. Přípravy nám začaly již před týdnem, kdy jsme se rozdělili do čtyř kuchařských týmů. Šéfkuchaři se stali Béňa, Štěpán, Pepa a Nikča. Ti měli nastarost rozdělení úkolů ve svém týmu, aby vše šlapalo jako hodinky. A podařilo se. 

Informace k zápisu do 1. ročníku

Informace k zápisu do 1. ročníku

Vážení rodiče, milí předškoláci, pokud jste si vybrali pro plnění povinné školní docházky naši školu, tak právě pro Vás v této chvíli spouštíme ZápisyOnline, kde si můžete už teď vyplnit elektronickou přihlášku a zarezervovat si termín a čas zápisu. Zápis bude probíhat v pátek 8. dubna 2022 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 9. dubna 2022 od 9:00 do 11:30 hodin. Pokud vyplníte elektronickou přihlášku, dostanete informační e-mail ze školy a my Vám následně na e-mail pošleme další formuláře, které od Vás budeme potřebovat vyplnit a spolu s kopií rodného listu poslat zpátky na adresu reditelna@zschocen.cz. Pokud formuláře předem nevyplníte a nepošlete, nic se neděje, jen musíte počítat s tím, že se při zápisu zdržíte ve škole o 20-30 minut déle.

Škola nanečisto

Škola nanečisto

V úterý 22. března odpoledne naši školu navštívilo mnoho šikovných, usměvavých a zvědavých předškoláčků, kteří přišli společně se svými rodiči. Vyzkoušeli si, jaké to zanedlouho bude ve školních lavicích. Naše milé paní učitelky se dětem věnovaly v předmětech hravá matematika, pohodová čeština, zvířecí prvouka, barevná a veselá angličtina a také zábavná hudební výchova. Děti neseděly jen ve školních lavicích, tančily, zpívaly, hrály na hudební nástroje, skákaly, hledaly i tu poslední kytičku, na koberci stavěly a přemýšlely nad stavbou z kostek, našly i nejrůznější zvířátka, nebály se po po chvíli mluvit anglicky... prostě odpoledne bylo krásné nejen venku, ale i u nás ve škole.  Děti odcházely nerady, chtěly už zůstat. My se na všechny naše budoucí prvňáčky moc těšíme!

Předškoláci u nás ve škole

Předškoláci u nás ve škole

V posledních dnech naši školu navštívilo více než 60 předškolních dětí z choceňských mateřských škol. Nejprve si budoucí prvňáčci obhlédli všechny první třídy a poté zůstali jednu vyučovací hodinu v jedné z nich.

Škola v přírodě

Škola v přírodě

Od 15.3. do 18.3. 2022 byla třída 3.C v EKOCENTRU PALETA v Oucmanicích na škole v přírodě.     

Okrskové (okresní) kolo ve florbalu - chlapci

Okrskové (okresní) kolo ve florbalu - chlapci

V úterý 15.3. a 17.3. jsme se zúčastnili okrskového respektive okresního kola ve florbalu ve II. věkové kategorii (žáci 4. a 5. tříd). 

Úspěch na Festivalu vědy a techniky

Úspěch na Festivalu vědy a techniky

Ve dnech 16. a 17. března se v Pardubicích v Ideonu uskutečnilo krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Naši školu reprezentovaly tři projekty, jejichž přípravě žáci věnovali množství svého volného času.

Nadějní vynálezci

Nadějní vynálezci

Vybraní žáci osmého ročníku se v uplynulých hodinách angličtiny věnovali řešení problémů dnešní doby. Zadání znělo jasně: Vyberte si problém z oblasti životního prostředí a zdraví a vymyslete způsob řešení. Myslím, že úkolu se zhostili se ctí, což můžete sami posoudit v příloze. Do budoucna se již tedy nemusíme ničeho obávat :)

Pozdrav ze Šajtavy

Pozdrav ze Šajtavy

Pokud již v Chocni vítáte jaro, my na Šajtavě si užíváme stále zimu. Žáci z 5.A i B bravurně zvládají všechny běžecké styly, běžky nezouvaji ani při hře na schovávanou! Krom fyzických výkonů se překonávají i ve stavebních pracech - v galerii níže se můžete přesvědčit. 

Okresní kolo ve florbalu - dívky

Okresní kolo ve florbalu - dívky

V úterý 15.3. se devět dívek z 5.C a 5.D vydalo do ZŠ v Brandýse nad Orlicí, kde proběhlo okresní kolo ve florbalu.

Soutěž v jazyce anglickém

Soutěž v jazyce anglickém

V úterý 15.3. se naše žákyně zúčastnily okresního kola Soutěže v jazyce anglickém.

Od pondělí se nám bude o  trochu lépe dýchat!

Od pondělí se nám bude o trochu lépe dýchat!

Konečně jsme se dočkali zrušení povinnosti nosit roušky a respirátory ve společných prostorách školy a školní jídelny. Zrušení povinnosti platí jak pro žáky, tak pro učitele. Ani v nejčernějších myšlenkách jsme si nepředstavovali, že k tomu dojde v době, kdy budou ruští agresoři bombardovat v cizí zemi obydlené části měst, že budou na Ukrajině zabíjet ženy, děti a seniory. Válka na Ukrajině vyhnala mnoho lidí z vlastních domovů, kteří se snaží zachránit si alespoň holý život. 

Návštěva školek a zápis do 1. tříd

Návštěva školek a zápis do 1. tříd

Tento týden jsme v prvních třídách přivítali na návštěvě děti z mateřských školek a příští týdem budou školky v návštěvách pokračovat. Zápis do 1. tříd se blíží a my bychom chtěli, aby se pro budoucí školáky stal dnem, na který se budou těšit a na který budou vzpomínat. Abyste si mohli školu s dětmi nerušeně prohlédnout a zkusit si, jak bude zápis probíhat, zveme Vás na akci Škola nanečisto, která proběhne v úterý 22. 3. 2022 od 15 do 17 hodin. Průvodci ve škole se Vám stanou naši páťáci.

Olympiáda z českého jazyka

Olympiáda z českého jazyka

V pondělí 21. února se sešlo osm šikovných slečen z 8. a 9. ročníku, aby si vyzkoušely češtinu tak trochu jinak. 

Evropa letem světem

Evropa letem světem

Masopustní veselice

Masopustní veselice

Před jarními prázdninami si děti z 2.B vyhodily trochu z kopýtka a pátek strávily oslavou masopustu. Nejen že se hodovalo, veselilo a tančilo,ale průvodem masek jsme krátce navštívili i sousedy z 3.C a 2.A. Ti zase poctivili svou přehlídkou masek nás.

Pozdrav ze Šajtavy

Pozdrav ze Šajtavy

Žáci sedmých ročníků si užívají zimních radovánek na lyžařském výcvikovém kurzu na Šajtavě. Sněhové podmínky jsou výborné, o tom jsme se přesvědčili jak na sjezdovkách, tak na běžkách. Ve středu se chystáme na půldenní výlet na běžkách a ve čtvrtek nás čekají závody. 

Tajemství ptačího peří a vajec

Tajemství ptačího peří a vajec

Laboratorní a praktické badatelské práce jsou vždy atraktivní součást výuky přírodopisu. Podívejte se do galerie na to, jak si sedmáci užívali praktické zkoumání ptačího peří a slepičích vajec. A co je nejvíc překvapilo? V protokolech se dozvíme, že peří je pod mikroskopem chlupaté, krásně zbarvené, složitě uspořádané, krásně vzorované, udrží kapku vody a nenamočí se. Vejce má pod lupou zajímavé puntíky, pod skořápkou papírovou vrstvu a na žloutku slizká poutka, po nakapání octa šumí. V závěru protokolů si výzkumníci pochválili dobrou spolupráci s ostatními, dělení práce ve skupinách a domluvu. Velké díky patří ovšem Adamovi a Michalovi, kteří pro účely laborky věnovali domácí vejce. 

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Příprava na letošní soutěž se nesla v duchu protiepidemických opatření, občas byl někdo ze žáků v karanténě či nemocen a deset dnů před soutěží musela již veškerá příprava probíhat pouze on-line. Žáci se téměř denně připojovali přes meet, upravovali své prezentace, dokumenty a připravovali se na soutěž.