Dekorace

Aktuality

Vánoce v zemích EU

Vánoce v zemích EU

Ve čtvrtek 8.12. se žáci 5.A zúčastnili besedy s vánoční tematikou. Dozvěděli se mnoho zajímavostí o vánočních zvycích, tradicích, legendách, pokrmech a slavnostních dnech v zemích EU.

Anglické divadlo

Anglické divadlo

V úterý 6.12. zhlédli žáci čtvrtého až devátého ročníku divadelní představení v anglickém jazyce. 

Florbalové vítězství

Florbalové vítězství

V úterý 6. 12. 2022 se chlapci III. kategorie (6. a 7. třídy) zúčastnili okresního florbalového turnaje v Červené Vodě. Hráli skvěle a odvezli si 1. místo.  

Čerti ve škole

Čerti ve škole

5. 12. nás ve škole navštívil Mikuláš se svou družinou andělů a čertů. 

Vánoce v Oucmanicích

Vánoce v Oucmanicích

První prosincový den ve čtvrtek 1.12. žáci 1.A a 1.B navštívili Paletu Oucmanice, kde si přiblížili atmosféru blížících se Vánoc.

Projektový den 8.A v Olomouci

Projektový den 8.A v Olomouci

Pro projektový den jsme si vybrali docela žhavé téma dnešní doby - Hoaxy, dezinformace a fakenews na sociálních sítích. Při workshopu jsme zjistili, že nás daleko víc baví dělat trolly než české elfy:-)

Florbal - děvčata vyhrála okrskové kolo

Florbal - děvčata vyhrála okrskové kolo

Ve čtvrtek 24. 11. 2022 v Jablonném nad Orlicí proběhlo okrskové kolo florbalu starších děvčat.  

Páťáci čtou prvňáčkům

Páťáci čtou prvňáčkům

Ve čtvrtek 24.11. si žáci 5.A se žáčky z 1.A hezky užili společně strávený čas. 

Florbal -  postup v kategorii Chl. III

Florbal - postup v kategorii Chl. III

V úterý 22.11.2022 jsme se zúčastnili okrskového florbalového turnaje, který byl uspořádán ve Vysokém Mýtě pro chlapce z 6. a 7. ročníků.  Zúčastnili se celkem 4 týmy, což umožnilo nastavit spravedlivý systém "každý s každým."

Na skok na střední školu

Na skok na střední školu

Za poslední týden měli možnost žáci 9. ročníku (a některá děvčata z 8. ročníku) nahlédnout do života střední školy.

ČEPS Cup - florbalový turnaj pro žáky 1. stupně

ČEPS Cup - florbalový turnaj pro žáky 1. stupně

Dne 16.11. jsme se zúčastnili florbalového turnaje ČEPS Cup v rámci okresního kola pro 1. stupeň základních škol. Celkem se sešel celkový počet 9 týmů, které byly rozděleny do dvou základních skupin.

Okrskové kolo ve florbalu pro žáky 8. - 9. ročníků konečné

Okrskové kolo ve florbalu pro žáky 8. - 9. ročníků konečné

Žáci 8. ročníku, doplnění o Filipa Hozáka z 9. ročníku, reprezentovali naši školu na okrskovém kole florbalu kategorie IV ve Vysokém Mýtě. Pro tyto ročníky se jednalo o první takový turnaj po tříleté pauze způsobené pandemií koronaviru.

Osmáci čtou páťákům

Osmáci čtou páťákům

V úterý 8.11. dopoledne se sešli páťáci a osmáci z céčka k dvouhodinovému čtení. A nuda to tedy rozhodně nebyla.. Starší děti si pod vedením paní učitelky Markéty Ročkové a Jany Dvořákové připravily aktivity ke svým zvoleným knížkám. Děti po prvním čtení psaly na společný list vše, co je napadlo, když se řekne kniha. Vyslechli jsme si i kousek čtení v ukrajinštině. Mladší děti se pak snažily určit názvy knížek podle úryvků. Na interaktivní tabuli děti opravovaly názvy filmů, hledaly správné názvy knížek pomocí postav a indícií. Na závěr si páťáci odnesli jako dárek záložky. Děkujeme všem osmákům a na oplátku budou páťáci číst na jaře starším kamarádům. 

Vlastní bezpečí

Vlastní bezpečí

1.B poprvé v knihovně

1.B poprvé v knihovně

V pátek 4.11. navštívila třída 1.B poprvé dětské oddělení městské knihovny v Chocni.

9. A po stopách Amadea Modiglianiho

9. A po stopách Amadea Modiglianiho

Během výtvarné výchovy jsme se zaměřili na figurální tvorbu - seznámili jsme se s životem a tvorbou Amadea Modiglianiho. S vědomím, jakým způsobem tvořil, jsme se pokusili o vlastní portréty. 

Výtvarka s vtipem....

Výtvarka s vtipem....

Tento týden si osmáci i deváťáci zažili výtvarnou výchovu trochu jinak. Stačila jim k tomu jen fólie,fixa, dobrý nápad a pěkné počasí.

Angličtina v Praze

Angličtina v Praze

Ve čtvrtek 3.11. se skupina žáků osmého a devátého ročníku zúčastnila výběrové anglické exkurze v Praze.

Záložky do knížky

Záložky do knížky

Žáci 7.B a 8.C se zúčastnili mezinárodního projektu ZÁLOŽKY DO KNÍŽKY SPOJUJÍ LIDI. Na projektu se podíleli v rámci hodin českého jazyka a výtvarné výchovy.

Halloween společně

Halloween společně

Podzimní dny s ubývajícím světlem si při hodinách angličtiny rádi zpestříme oslavou svátku Halloween. Kostýmy, dobroty i hry si užívají děti všeho věku. Kdo ale dokáže nejlépe odhadnout, které hry budou děti bavit? Zase děti! Vyzvali jsme slečny a mladíky z druhého stupně, aby zkusili připravit zábavný strašidlácký program pro své mladší kamarády. Dopadlo to na výbornou. Třídami se rozléhalo halekání, výstřely z nerff pistolí, šplouchání blivajzů v kbelících, pištění z radosti i překvapení, mlaskání nad dobrotami i fandění u skupinového kahootu. Díky patří všem, kdo se na spojených hodinách podíleli - organizátorům z 6.C, 7.C, 8.A a 8.C, stejně tak i nadšeným skřítkům a strašidlům ze čtvrtých a třetích tříd. Pro 6.A se skupinka parťáků nenašla, tak si alespoň pohráli ve třídě a těší se, že příště to vyjde. Happy Halloween!