Upozornění ze školní jídelny

20.10.2020 / Ostatní zprávy
Upozornění ze školní jídelny

Školní jídelna má o prázninách od 26. do 30. 10. 2020 změněnou výdejní dobu. Výdej obědů bude probíhat od 10:45 do 13:00 hodin.

(müll)Pomoc při ON-LINE výuce

19.10.2020 / Ostatní zprávy
Pomoc při ON-LINE výuce

Pokud nemáte zkušenosti s používáním Google učebny z jarních měsíců, mohly by vám pomoct návodná videa, která zpracovala společnost Eduteam a která najdete na tomto odkaze

(müll)Žádost o ošetřovné v době uzavření školy

18.10.2020 / Ostatní zprávy
Žádost o ošetřovné v době uzavření školy

Přinášíme nejnovější informace k podávání žádostí o ošetřovné v době uzavření škol. Ošetřovné se týká dětí do 10 let. Celé znění tiskové zprávy naleznete zde.

(müll)Uzavření škol a distanční výuka

13.10.2020 / Ostatní zprávy
Uzavření škol a distanční výuka

Situace se mění rychleji, než bychom si přáli, proto opět přinášíme nejnovější informace. Žáci 2. stupně se od zítřka budou vzdělávat podle rozvrhů on-line výuky, které obdrželi v pátek 9. října a které najdete pro všechny třídy 2. stupně v článku „Střídavá výuka na 2. stupni“. On-line výuka bude podle těchto rozvrhů probíhat nehledě na týden, pro který byla původně naplánovaná.

Distanční výuka na 1. stupni bude probíhat podobným způsobem jako na jaře. Učitelé se s rodiči spojí přes e-mailové adresy, naplánují čas pro on-line výuku a budou Vám posílat úkoly, které s dětmi budete dělat doma. Oproti jaru je tu jeden zásadní rozdíl, který tkví v tom, že distanční výuka je pro žáky povinná.

> > > více > > >

Pozitivní test učitele a karanténa dětí

09.10.2020 / Ostatní zprávy
Pozitivní test učitele a karanténa dětí

Rozhodnutí KHS Pardubického kraje je takové, že pokud žáci a učitelé nosí roušky i ve třídě, není potřeba, aby v případě pozitivního testu na Covid -19 u kohokoli z nich, musela být na všechny uvalena karanténa. 

> > > více > > >

Střídavá výuka na 2. stupni

09.10.2020 / Ostatní zprávy
Střídavá výuka na 2. stupni

Vláda včera vydala nová krizová opatření vzhledem ke Covid-19, z nichž některá se týkají žáků 2. stupně základních škol. Pro tyto žáky byla vyhlášena tzv. střídavá výuka po třídách. Znamená to, že do budovy školy dochází prezenčně vždy polovina žáků dle tříd (třídy se nedělí), zbytek je vyučován distančně.

> > > více > > >

Dopravní výchova

09.10.2020 / Kulturní aktivity
Dopravní výchova

Během pondělí a úterý (5. a 6. října) proběhla již osvědčená akce automobilové školy z Hlinska. U zimního stadionu připravili krásné mobilní dopravní hřiště BESIP pro 1. - 3. třídy.

> > > více > > >

Exkurze deváťáků

08.10.2020 / Ostatní zprávy
Exkurze deváťáků

V rámci projektového dne mimo školu se v pátek 25.9. 2020 žáci 9.A a 9.B rozjeli do Moravského krasu prozkoumat jednu z pěti přístupných jeskyní - PUNKEVNÍ.

> > > více > > >

Nové vládní nařízení

01.10.2020 / Ostatní zprávy
Nové vládní nařízení

Upozorňujeme nájemce sportovní haly, že zodpovídají za dodržení Nařízení vlády ČR. Celé znění Nařízení Vlády České republiky najdete zde.

(krs)Škola a karanténní opatření

28.09.2020 / Ostatní zprávy
Škola a karanténní opatření

V neděli proběhlo testování třídy 4.C a 4.D, které přišly do styku s pozitivním spolužákem na škole v přírodě. Ze třídy 4.C už známe všechny výsledky, jeden žák je pozitivní, proto tato třída zůstává v karanténě, další testování se neplánuje, třída se vrátí od školy od pondělí 5. října. Všichni žáci 4.D jsou negativní, proto se vrátí od středy 30. září do školy. 

> > > více > > >

Exkurze do Mirakula

26.09.2020 / Projekty
Exkurze do Mirakula

V rámci Projektového dne mimo školu se v pátek 25.9. žáci 6.A a 7.B vypravili společně do Mirakula v Milovicích.

Park Mirakulum nabízí mimo tolik oblíbených atrakcí také naučnou část. Ta byla první částí našeho programu. Po naučné stezce věnované lesnímu ekosystému a zvěři nás provedli dva lektoři a pomohli dětem prohloubit si znalosti o lese. Všichni žáci se samozřejmě těšili na druhou část programu, kdy si mohli odzkoušet radovánky, jež park nabízí. Ačkoli nám počasí alespoň zpočátku moc nepřálo, nenechal se nikdo odradit a všichni si den užili.

Nahlédnout můžete zde.


(fal)Sportovní den 1. stupně

25.09.2020 / Sportovní aktivity
Sportovní den 1. stupně

Ve čtvrtek 10. září si děti prvního stupně opět vyzkoušely atletický čtyřboj na Parapleti.

> > > více > > >

Páteční výuka

22.09.2020 / Ostatní zprávy
Páteční výuka

Vedení školy za stávající situace neplánuje vyhlásit na pátek 25.9.2020 ředitelské volno. Domníváme se, že by to šíření viru nezabránilo, a většině rodičů bychom tím způsobili zbytečné komplikace. Důležité je dodržovat všechna preventivní opatření (roušky, ruce, rozestupy), abychom nemuseli přejít na distanční výuku.

(müll)Doporučená opatření a riziko zavření škol

21.09.2020 / Ostatní zprávy
Doporučená opatření a riziko zavření škol

V neděli proběhlo společné setkání starosty města, radní pro školství, radního pro komunikaci a obou ředitelek základních škol a jejich zástupců. Téma, o kterém se jednalo, bylo jen jedno - jak co nejvíce oddálit uzavření základních škol v Chocni. V pátek proběhlo testování tříd, které byly v karanténě, na ZŠ Choceňského, ze kterého vyšlo 15 pozitivních žáků a učitelů. Bojíme se, aby se ohnisko nákazy nerozšířilo nejen na 1. stupeň druhé školy, ale i na naši školu. Z tohoto důvodu chceme poprosit rodiče našich žáků na 1. stupni, aby souhlasili s nošením roušek během vyučování a aby nutnost tohoto opatření vysvětlili dětem. 

> > > více > > >

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ O VYDÁNÍ NOVÝCH MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

18.09.2020 / Ostatní zprávy
INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ O VYDÁNÍ NOVÝCH MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

Celý dokument naleznete zde

(müll)Projektový den mimo školu na zámku Kunštát

17.09.2020 / Kulturní aktivity
Projektový den mimo školu na zámku Kunštát

Krásnou a slunečnou středu si děti z 5. A a 5. B užily na zámku v Kunštátu a v Jeskyni blanických rytířů v nedaleké Rudce.

> > > více > > >

Návštěva výstavy Objevujeme choceňské památky

16.09.2020 / Kulturní aktivity
Návštěva výstavy Objevujeme choceňské památky

V tomto a minulém týdnu navštívili žáci prvního stupně výstavu svých starších spolužáků z historického semináře, která vznikla v rámci projektu Objevujeme choceňské památky

Prohlédli jsme si zajímavé fotografie i archivní dokumenty o Chocni. Součástí výstavy byly také další interaktivní programy. My, prvňáčci, jsme si například pod vedením lektorky vyrobili loutku panenky z nejrůznějších materiálů.

 

(Mat)Světový den první pomoci

15.09.2020 / Kulturní aktivity
Světový den první pomoci

Světový den první pomoci patří mezi tradiční podzimní akce v našem městě. Již od roku 2000 jej vždy na druhou zářijovou sobotu vyhlašuje Mezinárodní federace červeného kříže a červeného půlměsíce. V úterý 15. září se opět po roce uskutečnil na choceňském náměstí. A jako každý rok jsme toho se žáky 1. stupně naší školy využili. 

> > > více > > >

Sportovní den žáků 1. stupně

10.09.2020 / Sportovní aktivity
Sportovní den žáků 1. stupně

Koněčně jsme se dočkali a po červnové pauze se 10.9. sešly na Parapleti všechny děti prvního stupně ke velkému sportovnímu klání. 

> > > více > > >

Podzimní sběr papíru

10.09.2020 / Ostatní zprávy
Podzimní sběr papíru

Sběr papíru proběhne v říjnu, opět ve dvou termínech:

   6. - 7. 10. 2020         1. stupeň

  13. - 14. 10. 2020       2. stupeň

Vždy od 7:00 do 8:00 a od 14:00 do 16:00 hodin.

(müll)Výstava "Objevujeme choceňské památky"

07.09.2020 / Projekty
Výstava

Navzdory náročné situaci a nestandartnímu průběhu minulého školního roku se s žáky historického semináře podařilo zrealizovat a dokončit projekt Objevujeme choceňské památky. Výsledkem žákovské práce je publikace Objevujeme choceňské památky a výstava, která se od 8. do 20. září uskuteční v Orlickém muzeu.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout zajímavé fotografie a archivní dokumenty, seznámit se s historickým vývojem jednotlivých památek a vyzkoušet si množství interaktivních prvků. Pro děti i dospělé budou připraveny historické oděvy, morové masky či kopie barokních hraček. 

Výstava se uskuteční ve spolupráci s Orlickým muzeem v Chocni, Státním oblastním archivem – Státním okresním archivem Ústí nad Orlicí, Ústavem historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, Základní uměleckou školou Choceň a Městskou knihovnou v Chocni.

(krs)Den otevřených dveří

04.09.2020 / Kulturní aktivity
Den otevřených dveří

V úterý 1. září jsme přivítali ve škole nejen naše prvňáčky a žáky ostatních ročníků, ale odpoledne jsme otevřeli školu široké veřejnosti, aby všichni mohli posoudit, jak dopadla přestavba a dostavba školy. Mezi návštěvníky jsme mohli přivítat naše bývalé žáky, rodiče žáků současných i budoucích, pana starostu Ing. Ropka, pracovníky městského úřadu, Ing. Štancla, zastupitele města a Ing. Valtra, bývalého starostu města a současného radního pro zdravotnictví Pardubického kraje, který stál u zrodu projektu na rozšíření školy. Potěšil nás obrovský zájem dospělých i dětí.

> > > více > > >

Prohlídka školy pro veřejnost

30.08.2020 / Kulturní aktivity
Prohlídka školy pro veřejnost

Srdečně zveme všechny, které zajímá, jak krásnou školu teď máme, jak nám pomohla přestavba a nástavba školy, přijďte se podívat 1. září v odpoledních hodinách do školy, od 13 hodin do 18 hodin se Vám budou věnovat žáci i učitelé školy a stanou se Vašimi průvodci...

> > > více > > >

Rozvrhy pro školní rok 2020/2021

27.08.2020 / Ostatní zprávy
Rozvrhy pro školní rok 2020/2021

Na stránkách v záložce TŘÍDY A ROZVRHY najdete pro všechny třídy aktuální rozvrhy pro nový školní rok a v záložce ORGANIZACE v sekci Dokumenty je už organizace školního roku 2020/2021.

(müll)Zahájení nového školního roku

23.08.2020 / Kulturní aktivity
Zahájení nového školního roku

Blíží se 1. září, den, kdy se žáci vrátí do školních lavic, tentokrát ne jen po prázdninách, ale i po dalších měsících, kdy školy byly z důvodu koronavirové pandemie zavřené. Věříme, že v našem regionu žádné ohnisko onemocnění nevznikne a že se skutečně všichni první zářijový den sejdeme ve škole.

Prvňáčci si před osmou hodinou najdou „svého“ deváťáka, který je, jak je u nás dlouholetou tradicí, doprovodí do třídy. My ostatní jim postavíme špalír a povzbudíme je potleskem.

> > > více > > >

Vzhůru na letní olympijské hry - 3. běh příměstského tábora

19.07.2020 / Ostatní zprávy
Vzhůru na letní olympijské hry - 3. běh příměstského tábora

Ačkoliv se letní olympijské hry ve světě zrušily, naše příprava nebyla marná.

> > > více > > >

2. běh příměstského tábora

13.07.2020 / Ostatní zprávy
2. běh příměstského tábora

Druhý běh příměstského tábora začal výletem do Litomyšle. Procházkou kolem krásného zámku jsme došli na hřiště fotbalgolfu. Vypůjčili jsme si balony a po krátkém objasnění pravidel jsme se vydali na hřiště. 

> > > více > > >

Cestujeme a poznáváme - 1.běh příměstského tábora

03.07.2020 / Ostatní zprávy
Cestujeme a poznáváme - 1.běh příměstského tábora

První běh příměstského tábora jsme zahájili výletem do Zoo v Jihlavě. Mladší děti si užily vzdělávací program s názvem „Zoo v krabici“ a starší děti „Opičí se opice?“. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o životě zvířat chovaných v místní zoologické zahradě, kterou jsme si také prohlédli.

> > > více > > >

Schůzka zájemců o sportovní halu, sportovní sálek

01.07.2020 / Sportovní aktivity
Schůzka zájemců o sportovní halu, sportovní sálek

Schůzka zájemců o sportovní halu či sportovní sálek proběhne v pondělí 24. 8. 2020 od 17 hod. v učebně hudební výchovy (přízemí, vchod ze školy).

(krs)Rozdělení žáků budoucího 1. ročníku

19.06.2020 / Kulturní aktivity
Rozdělení žáků budoucího 1. ročníku

V dubnu probíhal zápis, ale teprve nyní můžeme zveřejnit rozdělení dětí do prvních tříd, protože až 16. 6. 2020 předškoláčci absolvovali Kern-Jiráskův test pro zařazení do skupin s rozšířenou výukou anglického jazyka.

> > > více > > >

Studentské/žákovské průkazy ISIC

18.06.2020 / Ostatní zprávy
Studentské/žákovské průkazy ISIC

Budoucí prvňáčci se mohou přijít dát vyfotit na průkazku v pondělí 22.6. a ve středu 24.6. vždy mezi 16. a 17. hodinou. Studentská/žákovská průkazka bude zároveň sloužit jako čip do školní jídelny a výhledově bude nutná i pro samotný vstup do školy. Rodiče budoucích prvňáčků si budou moci vyzvednout průkazky dětí po 20. 8. v kanceláři školní jídelny, kde si zároveň vybaví vše, co se bude týkat školního stravování.

> > > více > > >

Vratka za školní družinu a kroužky

09.06.2020 / Ostatní zprávy
Vratka za školní družinu a kroužky

Poplatek za školní družinu za tři měsíce, kdy byla školní družina uzavřena, převedeme žákům, kteří budou v novém školním roce dál chodit do družiny, na měsíce září - listopad 2020 a v 1. pololetí nového školního roku se budou hradit jen dva měsíce.

> > > více > > >

Zadávání úkolů pro domácí samostudium

11.03.2020 / Ostatní zprávy
Zadávání úkolů pro domácí samostudium

Úkoly budou žákům zadávány prostřednictvím školního emailu, který mají zařízený všichni žáci od 5. ročníků včetně. Email má tvar prijmeni.jmeno@zschocen.cz. Pozor na diakritiku a zdrobněliny křestního jména. Žáci by měli mít do emailu svoje přístupové heslo. Pokud někdo svoje heslo nezná, může napsat na email kubickova@zschocen.cz (preferovaná varianta) nebo telefon 775 661 839.

S rodiči mladších žáků budou komunikovat třídní učitelé prostřednictvím emailových adres rodičů.

(kub)Uzavření školy a školní družiny

10.03.2020 / Ostatní zprávy
Uzavření školy a školní družiny

11.3.2020 ve 13:45 AKTUALIZOVÁNO

Z důvodu nařízení Bezpečnostní rady státu bude základní škola a školní družina od středy 11. 3. 2020 na dobu neurčitou uzavřena. Sledujte prosím webové stránky školy a emailovou schránku, prostřednictvím které s Vámi budou moct učitelé a vedení školy komunikovat.

Potvrzení o uzavření školského zařízení bude vydáváno v kanceláři školy v úředních hodinách rodičům našich žáků. Tiskopis si můžete stáhnout zde, pro podání žádosti jej potřebujete ve dvou vyhotoveních. Prázdné tiskopisy budou dostupné v kanceláři školy. Podle posledních pokynů odboru školství Pardubického kraje můžeme potvrzení o ošetřování potvrzovat i elektronicky.

„Doporučený postup stanoví, že škola vystaví část A. formuláře elektronicky a též elektronicky zašle tiskopis rodiči dítěte (optimálně s el. podpisem). Zákonný zástupce tiskopis vytiskne, vyplní a odevzdá zaměstnavateli. Je rovněž možné vydávat tiskopisy v listinné podobě.“

Od středy 11. 3. 2020 bude pro žáky uzavřena také školní jídelna. Všechny objednané obědy budou žákům zrušeny.

(müll)2. Beeballový turnaj

09.03.2020 / Sportovní aktivity
2. Beeballový turnaj

Ve čtvrtek 5. 3. a v pátek 6. 3. proběhl v hale ZŠ Sv. Čecha 2. Beeballový turnaj.

> > > více > > >

Okresní kolo ve florbale žákyň 1.stupně

09.03.2020 / Sportovní aktivity
Okresní kolo ve florbale žákyň 1.stupně

4.3. se naše nejmladší florbalistky zúčastnily okresního kola turnaje AŠSK. Tento turnaj doslova ovládly a soupeřkám nedaly šanci. 

> > > více > > >

Olympijský kufr

05.03.2020 / Kulturní aktivity
Olympijský kufr

V úterý 3. března proběhla další část našeho školního sportovního projektu Olympijský rok. Tentokrát se soutěžilo v dobře známé hře KUFR.

> > > více > > >

Lyžařský výcvik 6. tříd

20.02.2020 / Ostatní zprávy
Lyžařský výcvik 6. tříd

Žáci 6.A a 6.B se zúčastnili lyžařského výcviku s doprovodem učitelů: hlavní vedoucí - Petr Spousta, hlavní vyučující - Kamila Váňová, hlavní zdravotnice - Tereza Šedová, hlavní doprovod - Iva Šedová a Jana Kozáková.

> > > více > > >

Zrušení zimní školy v přírodě pro 5. ročníky

19.02.2020 / Ostatní zprávy
Zrušení zimní školy v přírodě pro 5. ročníky

Z důvodu nepřízně počasí a sněhových podmínek jsme nuceni zrušit šajtavskou zimní školu v přírodě pro 5. ročníky v termínu 23.2. - 28.2.2020. Žáci tedy pojedou na jarní školu v přírodě v termínu 18.5. - 22.5.2020. Vyúčtování proběhne až po jarním termínu.

Všem žákům i jejich rodičům děkujeme za pochopení.

 

(Mat)Skvělé výsledky našich žáků v okresním kole matematické olympiády

06.02.2020 / Soutěže
Skvělé výsledky našich žáků v okresním kole matematické olympiády

Dne 29.1.2020 proběhlo v Ústí nad Orlicí okresní kolo matematické olympiády, kde byli úspěšní dva žáci z 5. C. 

> > > více > > >

5. B - Rudolf II. jako Vertumnus

30.01.2020 / Kulturní aktivity
5. B - Rudolf II. jako Vertumnus

Rudolf II. jako Vertumnus je obraz, jehož autorem je italský  malíř Giuseppe Arcimboldo.

> > > více > > >

Žákovský pololetní koncert

30.01.2020 / Ostatní zprávy
Žákovský pololetní koncert

Ve středu 29.1. se opět uskutečnil žákovský pololetní koncert 1. stupně.

> > > více > > >

Okrskové kolo ve florbale chlapců 1.stupně- 2.místo

28.01.2020 / Sportovní aktivity
Okrskové kolo ve florbale chlapců 1.stupně- 2.místo

Naši nejmladší florbalisté se 28.1. zúčastnili okrskového kola turnaje AŠSK, kde vybojovali 2.místo.

> > > více > > >

Krajské kolo ve florbale žáků 1. stupně- 4.místo

17.01.2020 / Sportovní aktivity
Krajské kolo ve florbale žáků 1. stupně- 4.místo

Florbalisté 1. stupně se v úterý 14.1. utkali v turnaji o postup do republikového kola. Krásné 4. místo vybojovali v nesnadné konkurenci deseti týmů!

> > > více > > >

PF 2020

19.12.2019 / Kulturní aktivity
PF 2020

Dovolte mi popřát jménem všech zaměstnanců školy radostné prožití vánočních svátků v kruhu svých nejbližších, plné štědrosti, pohody, lásky, klidu, aby čarovná atmosféra Vánoc přetrvala a úspěchy příštího roku ať předstihnou roky minulé.

V novém roce 2020 přejeme hodně štěstí, zdraví, osobních a pracovních úspěchů.

(müll)Abeceda peněz ve 4.C

20.11.2019 / Kulturní aktivity
Abeceda peněz ve 4.C

Myslím, že většina z vás čtenářů už zaznamenala informaci, že se naši čtvrťáci zapojili do projektu České Spořitelny ABECEDA PENĚZ, jehož cílem je zvýšení finanční gramotnosti žáků. 

> > > více > > >

Vítězství v krajském kole Logické olympiády

05.11.2019 / Soutěže
Vítězství v krajském kole Logické olympiády

Dne 1.11.2019 se uskutečnilo krajské kolo Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Za naši školu se krajského kola zúčastnili dva žáci ze třídy 5.C - Martin Šimek a Jiří Kučera, kteří soutěžili v kategorii A. V tvrdé konkurenci Martin Šimek vybojoval neuvěřitelné 1. místo se 100% úspěšností a postupuje do kola celostátního, které proběhne 25.11.2019 v míčovně Pražského hradu. I Jiří Kučera obsadil krásné 9. místo s 81,82% úspěšností. Oběma chlapcům gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších, nejen matematických,  úspěchů.

(Mat)Stávka škol

05.11.2019 / Ostatní zprávy
Stávka škol

Učitelé naší školy se ke stávce vyhlášené na středu 6. listopadu 2019 nepřipojí. Nemyslíme si, že by resort školství neměl své problémy, a nemáme na mysli pouze neplnění slibů v oblasti odměňování učitelů. Chceme, aby se zlepšily podmínky ke vzdělávání, chybí kvalitní učitelé, inkluze ztěžuje práci v běžných třídách, chybí prostředky v ONIV, abychom mohli připravit pro žáky výuku zajímavější a pestřejší, ale nemyslíme si, že řešením je jednodenní stávka. 

> > > více > > >

Sportovní den 2. stupně

09.10.2019 / Sportovní aktivity
Sportovní den 2. stupně

V pátek 27. 9. 2019 se žáci z druhého stupně sešli na stadionu Paraple, kde poměřili své síly v atletických disciplínách.

> > > více > > >

Sportovní den 1. stupně

03.10.2019 / Sportovní aktivity
Sportovní den 1. stupně

V pátek 20. září se děti prvního stupně sešly na stadionu Paraple, kde si vyzkoušely atletický čtyřboj.

> > > více > > >

Atletický čtyřboj

28.09.2019 / Sportovní aktivity
Atletický čtyřboj

Výběr žáků z 2. stupně se v úterý 17. 9. 2019 zúčastnil okresního kola v atletickém čtyřboji v Ústí nad Orlicí.

> > > více > > >

Hledá se vítěz

24.09.2019 / Sportovní aktivity
Hledá se vítěz

je seriál cyklistických závodů pro děti ze základních škol Pardubického kraje. Po celou sezónu se konají nominační závody na různých místech našeho kraje. Závodníci se snaží nejen o pěkné umístění, ale usilují také o nominaci do závodu finálového.

> > > více > > >

Dětský den v Julinčině údolí

24.06.2019 / Kulturní aktivity
Dětský den v Julinčině údolí

V pátek ve tři hohiny odpoledne jsme se vydali autobusem do Rokytnice v Orlických horách, odkud jsme se svými kamarády ze školy v Rokytnici a z Pěčína a se svými vedoucími pěšky došli do Julinčina údolí, které je vzdálené asi 5 km od Rokytnice. Čekal nás víkend plný her, zábavy a skvělých sportovních výkonů.

> > > více > > >

Deváťáci prozkoumali Punkevní jeskyně

04.06.2019 / Ostatní zprávy
Deváťáci prozkoumali Punkevní jeskyně

Již tradičně jako každý rok se nejstarší ročníky vydaly na jižní Moravu k prohlídce jeskyní a propasti Macocha. Přálo nám i počasí, nebylo příliš teplo, ani nepršelo. Po výstupu z autobusu žáci absolvovali 6 km dlouhou procházku lesem k našemu cíli za doprovodu poutavého vypravování, a to nejen přírodovědného, od pana Ivana Havlíka.

> > > více > > >

McDonald´s Cup

09.05.2019 / Sportovní aktivity
McDonald´s Cup

Na stadionu ve Vysokém Mýtě se 7. 5. konalo opět po roce okrskové kolo fotbalového McDonald´s Cupu. Nechyběli jsme. Naše škola měla zastoupení v kategorii mladších i starších žáků. 

> > > více > > >

Jaký je to asi pocit být školákem?

28.03.2019 / Kulturní aktivity
Jaký je to asi pocit být školákem?

Mnozí předškoláci už to vědí. Navštívili totiž naši Školu nanečisto.

> > > více > > >

Úspěch v krajském kole Amavetu

28.03.2019 / Soutěže
Úspěch v krajském kole Amavetu

Ve dnech 13.-14. března 2019 se v Pardubicích konalo krajské kolo Festivalu vědy a techniky, ve kterém v kategorii JUNIOR soutěžilo 63 projektů z různých vědních oborů - biologie, chemie, robotiky, fyziky, elektroniky, astronomie, ekologie, historie, sociologie a dalších.

> > > více > > >

Na prvním stupni žijeme sportem

22.02.2019 / Ostatní zprávy
Na prvním stupni žijeme sportem

V rámci celoročního projektu prvního stupně „Žijeme sportem!“ proběhlo ve středu 20. února další odpolední soutěžní klání.

> > > více > > >

Bleší trh

21.11.2018 / Kulturní aktivity
Bleší trh

I letos vás srdečně zveme!

Více informací zde.

(Učitelé 1. stupně)Psí návštěva na prvním stupni

21.11.2018 / Kulturní aktivity
Psí návštěva na prvním stupni

BEZPEČNÝ PES je název zábavně-naučného programu, se kterým za námi do školy přijeli ve středu 21. listopadu dva zkušení psí chovatelé. K velké radosti s sebou přivezli i své dva čtyřnohé kamarády. 

> > > více > > >

Anglický klub z 1.stupně vyrazil do ulic

15.10.2018 / Kulturní aktivity
Anglický klub z 1.stupně vyrazil do ulic

Minulý týden  děti navštěvující anglický klub na 1.stupni zahodily ostych a vyzkoušely si svůj první "velký " rozhovor v cizím jazyce na náměstí v našem městě. Připravený dotazník se rychle  plnil a brzy každá skupinka vyzpovídala čtveřici kolemjdoucích.

> > > více > > >

Žijeme sportem!

20.09.2018 / Ostatní zprávy
Žijeme sportem!

"Žijeme sportem!" je název letošního celoročního projektu našeho prvního stupně. Odstartovali jsme jej ve středu 19. 9. tradičním „Postřehákem“ v parku u pily.

> > > více > > >

Světový den první pomoci.

19.09.2018 / Ostatní zprávy
Světový den první pomoci.

Dne 17. září 2018 jsme se zúčastnili Světového dne první pomoci (se záštitou Ladislava Valtra, krajského radního pro zdravotnictví) na náměstí v Chocni. Shlédli jsme ukázky z činnosti Hasičského záchranného sboru a poskytování první pomoci. 

> > > více > > >

Exkurze do České televize a Archivu bezpečnostních složek

26.06.2018 / Kulturní aktivity
Exkurze do České televize a Archivu bezpečnostních složek

Žáci historického semináře byli za svůj projekt „Choceň za první republiky“ nominováni na Cenu Gratias Tibi. Jako malou odměnu za tuto nominaci získali exkurzi do zákulisí České televize. Ve čtvrtek 21. 6. proto vyrazili do Prahy na Kavčí hory, aby blíže poznali práci v ČT.  

> > > více > > >

Fotbalový McDonald´s Cup

07.05.2018 / Sportovní aktivity
Fotbalový McDonald´s Cup

S příchodem jara přišel i další ročník fotbalového turnaje McDonald´s Cup. V okrskovém kole, které se konalo v pátek 4. 5. ve Vysokém Mýtě, měla naše škola zastoupení opět v kategorii mladších i starších žáků.

> > > více > > >

Úspěch v krajském kole Amavetu

19.03.2017 / Soutěže
Úspěch v krajském kole Amavetu

Ve dnech 16. – 17. 3. 2017 se v pardubickém Ideonu uskutečnilo krajské kolo festivalu vědy a techniky. V kategorii Junior soutěžilo celkem 81 projektů v různých vědních oborech, např. ve fyzice, chemii, přírodopise, historii či sociologii.

> > > více > > >

Lyžařský výcvik sedmých ročníků

26.01.2017 / Kulturní aktivity
Lyžařský výcvik sedmých ročníků

Ve dnech 23. - 30. ledna probíhá lyžařský výcvik sedmých ročníků. 

> > > více > > >

A pohádky je konec ...

13.06.2016 / Kulturní aktivity
A pohádky je konec ...

Úsměv, pobavení, radost a další emoce bylo možné pozorovat ve tvářích rodičů, příbuzných i kamarádů, kteří se přišli podívat na ukončení letošního pohádkového projektu. Při akci „A pohádky  je konec“ se představily všechny třídy 1.stupně a vystoupení byla různorodá a pestrá.

> > > více > > >

A pohádky je konec ...

31.05.2016 / Kulturní aktivity
A pohádky je konec ...

Videozáznam z vystoupení 1. stupně můžete zhlédnout zde.

(Nix)Úspěch na festivalu vědy a techniky

14.03.2016 / Projekty
Úspěch na festivalu vědy a techniky

Ve dnech 10. – 11. 3. 2016 se v Pardubicích konalo krajské kolo festivalu vědy a techniky. Konkurence byla veliká, v kategorii Junior (žáci základních škol) soutěžilo 90 projektů z různých vědních oborů. Naši školu reprezentovalo 6 historických projektů, jejichž pojítkem bylo téma 1. světové války. Tato problematika mnohé hodnotitele a návštěvníky soutěže zaujala. 

> > > více > > >

30.11.-0001 / Ostatní zprávy

()Tělesná výchova trochu jinak

30.11.-0001 / Sportovní aktivity
Tělesná výchova trochu jinak

I žáci z druhého stupně se vydali na plavání do Vysokého Mýta. 

> > > více > > >


důležité telefony

465 471 699 - kancelář (po 16:00 hala)

465 471 538 - kancelář

739 630 570 - ředitelka školy

739 630 571 - zástupce ředitele

604 579 576 - 2. stupeň

kontakty

Základní škola Sv. Čecha, Choceň

ul. Sv. Čecha 1686

565 01 Choceň

e-mail: reditelna@zschocen.cz

www: www.zschocen.cz

odkazy

Školní informační systém Webmail Školní jídelna Přihlásit se
© 2012-2020 DIALOG & vulgar