Bezva den s paní hajnou

Publikováno: 18.5.2022 Autor(ka): Renata Vinzensová

Po propršeném úterý jsme ve středu měli štěstí na sluníčko, které se nám náramně hodilo na den strávený hlavně v přírodě se Stáňou - odbornicí nejen na ptačí svět.

Stáňa Šejbalová je nejen paní hajná, která ví vše o lese, ale také spisovatelka nejedné krásné knížky pro děti. Během projektového dopoledne hravě prozkoušela 2.B z doposud získaných znalostí o našich opeřencích a doplnila další zajímavé informace.

Ve třídě jsme pečlivým přeměřením zjistili, že nejdelší rozpětí křídel má Terezka, tipovali, který ptáček zpívá právě z mobilu, a hmatem zkoumali, které věci patří do ptačího světa. Lepší část dne nastala v parku, kde se děti hledaly do manželských ptačích dvojic a krmila svá hladová mláďata. Předtím ovšem musely postavit dokonalá hnízda, této disciplíně neodolal labuťák Nikolásek a musel si svůj nový příbytek hned vyzkoušet.

Po různých ptačích pohybových hrách jsme zakončili úžasný  opeřený den hrou na lesní roh. Troubit nás nejspíš bylo slyšet i ve škole.