Není kostra jako kostra

Publikováno: 7.2.2021 Autor(ka): Renata Vinzensová

V hodinách prvouky děti velice zaujala výuka o kostře lidského těla. Hned druhý den je tedy navštívil pan Kostlivec, a to hned ve velkém a malém podání.

Děti byly tak nadšené a zapálené do získávání nových informací, že si chtěly vyrobit i svého kostlivce ve třídě.  Okňáčci, Prostředňáčci a Dveřáčci (tři skupinky dostaly jméno dle řad, kde sedí) se pustili s vervou do práce. Nejprve demokraticky vybrali jednoho z nich, který ležel modelem. Pak si zaběhli v rámci procházky na klacíky (na stehenní kosti to byly klacky:)) a mohli  začít tvořit své veledílo. Spolupráce byla nutná, hodily se i znalosti počtů do deseti a více při sčítání kostí na novém členu třídy, který zatím nevydal ani hlásku. Za chvíli bylo hotovo.

Konečná práce by klidně mohla být použita i na fakultě medicíny. Gratulujeme tak možná i některým budoucím pánům doktorům, či zdravotním sestřičkám.