Škola v přírodě - Šajtava 2020

Publikováno: 29.10.2020 Autor(ka): Eva Mannová

Třetí týden v září jsme se konečně vypravili na tolik vytouženou školu v přírodě na Šajtavu. Bydleli jsme všichni společně na horní chalupě. Pro některé to bylo první odloučení od rodičů, ale všichni to zvládli báječně. Tahle škola v přírodě byla trošku jiná...

Dopoledne jsme se totiž chvilku učili, vždy rozděleni po třídách. Ale učení bylo zpestřené hrami, kvízy, soutěžemi. Odpoledne jsme se vydávali prozkoumat zajímavosti a krásy okolní přírody. Soupeřili jsme v postřehovém závodě, který byl pěkně zapeklitý, nebáli jsme se při noční hře, viděli jsme pramen Kněžné, vystoupali jsme na vrchol Deštné (1115 m n.m.), vytvořili jsme si vlastní trička na památku, hráli jsme vybíjenou, zapisovali jsme si vše do šajtavských deníčků. Každý z nás se podíval do tajné komnaty a vybral si odměnu. Všem se nejvíc líbila hra "Hajzlbába".

Celý týden bylo v Orlických horách nádherné slunečné počasí, skvělá parta dětí, vynikající strava, pohoda a smích - tak taková byla NAŠE ŠAJTAVA!!!