"Bezpečný pes"

Publikováno: 11.7.2023 Autor(ka): Nikola Unzeitigová

V pondělí 29.5. jsme se nemohli dočkat příjezdu paní kynoložky se zábavně-naučnými programi „Bezpečný pes“ a ,,Můj pes-můj kamarád".

Děti 6. oddělení se naučily zásady bezpečnosti při kontaktu se psy, znát řeč psího těla, mimiku a rozpoznat varovné signály. Také si osvojily techniky, které jim pomohou chránit si důležité části těla v případě útoku psa, ale i jak takovému útoku úplně předejít. Všechny děti si mohly vyzkoušet, jak správně k pejskovi přistoupit a pohladit si ho, pokud jim to jeho pán dovolí. Nechyběla ani ukázka psího výcviku.

,,Můj pes - můj kamarád" - byl pokračujícím a navazujícím programem na program „Bezpečný pes“. Zde se děti ze 3. a 4. oddělení zaměřovaly na psy, které mají doma, u babiček, příbuzných, kamarádů , sousedů atd. V první části programu  se seznámily s pejskem, který za dětmi přijel a jeho stavbou těla. Dále jaké vydává zvuky, co znamenají a jak s námi pes komunikuje. V druhé části programu  se naučily a stanovily daná a jasná  pravidla, jak se chovat ke svému psovi (kdy ke svému pejskovi nechodím, na co si dát u svého psa pozor),  pravidla správné výchovy a venčení svého psa atd. Jako bonus bylo pro děti připraveno  NEJ Z PSÍ ŘÍŠE (největší pes, nejmenší, nejrychlejší, nejtlustší, nejchytřejší, nej., nej.,…..).