Okrskové (okresní) kolo ve florbalu - chlapci

Publikováno: 18.3.2022 Autor(ka): Karel Syrový

V úterý 15.3. a 17.3. jsme se zúčastnili okrskového respektive okresního kola ve florbalu ve II. věkové kategorii (žáci 4. a 5. tříd).

Naši školu reprezentovali chlapci především z 5.D (10), které doplnili chlapci z 5.C (2). Přičiněním opatření souvisejících s koronavirem v posledních letech, se jednalo pro všechny žáky o turnajovou premiéru. Tento handicap však nebyl vůbec znát.

Okrskový turnaj ve Vysokém Mýtě jsme ovládli. Porazili jsme školy ZŠ M. Choceňského Choceň a ZŠ Jiráskova Vysoké Mýto. Odměnou byl postup na turnaj okresní, který pořádala škola ZŠ Brandýs nad Orlicí.

Zde se účastnilo celkem 5 týmů. Celkem jsme si odnesli 3 vítězství (ZŠ Brandýs nad Orlicí, ZŠ Habrmanova Česká Třebová, ZŠ Jablonné nad Orlicí) a 1 porážku se ZŠ Jiráskova Lanškroun. V tomto "smolném" zápase se nám z mnoha šancí podařilo vstřelit 2 branky a několik tyčí. Soupeř rozhodl cca 25 sekund před koncem gólem na konečných 3:2.

Nasbírané zkušenosti z obou turnajů jsou pro chlapce k nezaplacení a věřím, že je v budoucnu zúročí.

Velký dík patří nejen samotným hráčům, ale také paní učitelce Kováčové, která chodí s dětmi pravidelně každý týden trénovat.

Sestava: Kamil Valach, Lukáš Valach, Viktor Janeba, David Prášek, Matyas Bartheldy, Jan Hlásecký, Jindřích Beneš, Richard Beneš, Matěj Němec, Matouš Kučera, Josef Skřivánek, Matyáš Kaňka

Podrobné výsledky a zachycené momenty z obou turnajů jsou k nahlédnutí ve fotogalerii níže.