S country tanci do stodoly

V minulém týdnu se žáci 1.- 5. ročníků zúčastnili tanečního programu s Miroslavem Procházkou, tanečním mistrem SDC Šumaváček ve Vyšším Brodě.

Barmani v 6.C

Děti z 6.C si dnes zkusily namíchat Archimedův koktejl.

Soutěž ,,Hledáme mladého grafika", pod záštitou Gymnázia a grafické střední odborné školy v Přelouči

V prosinci jsme se zúčastnili grafické soutěže, do které se přihlásily děti z 6. tříd a také z 8.C. Naše škola zvítězila v kategorii nejvíce zaslaných výtvarných prací. Zástupci z 6. tříd přišli převzít ceny na slavnostním předávání.

Florbal - 1. a 3. místo v krajském kole

V pátek 19.1.2024 starší děvčata a starší chlapci naší školy odjeli do Pardubic, kde se konalo krajské kolo ve florbalu, kam postoupili po vyhraných bojích v okrskovém a okresním kole.

Malování na sníh

Návštěva vyučujících ze Španělska

V rámci projektu Erasmus+ navštívily naší školu 2 vyučující ze Španelska. Během celého týdne se účastnily hodin napříč předměty i ročníky. Nejvíce času pak strávily ve 4 .třídách.

Učíme se pro život

V posledním měsíci 8.A absolovala tři akce, které jim rozšířily jejich znalosti.

Tonda Obal zase u nás

V úterý 16. ledna se žáci 1. stupně (spolu s dětmi z naší přípravné třídy) zúčastnili vzdělávacího programu společnosti EKO-KOM, který se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. Cílem této informační kampaně je vést děti k odpovědnému chování už od útlého věku. Více informací najdete na www.tonda-obal.cz nebo se zeptejte vašich dětí.

Hledání těžiště a posilování trpělivosti

Hodina fyziky v rukou sedmáků.

Fyzika 8. AB - LOM SVĚTLA

Lom světla je optický jev, ke kterému dochází na rozhraní dvou prostředí, kterými světlo prochází. Je důsledkem různých rychlostí šíření světla v různých prostředích.  My jsme si vyzkoušeli lom ke kolmici - tedy chod paprsku z prostředí opticky řidčího do prostředí opticky hustšího (ze vzduchu do vody)

Bruslení 4.A v Pelinách

Dnes jsme byli vyzkoušet led na louce v Pelinách. Všichni jsme si to moc užili a doufáme, že led dlouho vydrží!

Školní florbalová liga

Dnešním dnem skončila základní skupina školní florbalové ligy. Na řádcích níže se dočtete o výsledcích, statistikách, ale i zajímavostech z tohoto dosud nedohraného 3. ročníku.

Dobrý skutek

V pátek před vánočními prázdninami žaci šesté třídy navštívili klienty Domova seniorů.

Šesťáci v planetáriu

V posledním týdnu před vánočními prázdninami se žáci šestých tříd vydali do planetária.

Beseda s Mimi a Lízou

V pondělí 8. 1. 2024 se za velmi mrazivého počasí vydali prvňáci do knihovny na besedu o knížce Mimi a Líza.

Ledové bubliny

Se třeťáky jsme využili mrazivého počasí, abychom vyzkoušeli, jak umí mráz kouzlit s bublinami.

9. B - FLY ZONE PARK v Hradci Králové

Ve čtvrtek 21.12. jsme si předvánoční čas zpříjemnili ve Fly Zone Park. Jedná se o zábavní cetrum, ve kterém najdeme horolezecké stěny, trampolínovou arénu s basketbalovými koši, olympijskou trampolínu a Twister. Moc nás to bavilo. Moc jsme si to užili.

9. B  - Finanční gramotnost

9. B - Finanční gramotnost

Ještě před vánočními svátky v úterý 19.12. nás navštívil pan Ing. Miloslav Skala, MBA s Kurzem přežití ve světě financí.

Vánoce v 6.B

Vánoční dílny

Ve středu 20. prosince se téměř celý 2. stupeň zapojil do vánočních dílen.