Dekorace Dekorace

Aktuality

Akce Choceň v běhu 2021  míří do cíle

Akce Choceň v běhu 2021 míří do cíle

I my ostatní z 1. stupně jsme podpořili charitativní akci svým během - chystanou výstavbu venkovní učebny a jejího vybavení ve Speciální základní škole a praktické škole ve Vysokém Mýtě. Jen tak dál!!

Multidimenzionální výstava Bylo nebylo a Pražský hrad

Multidimenzionální výstava Bylo nebylo a Pražský hrad

Protože jsme při poslední návštěvě hlavního města vynechali Pražský hrad, vyrazili jsme do Prahy ještě jednou a prohlídku Hradu jsme spojili s výstavou impresionistů Bylo nebylo ve Foru Karlín.

Exkurze do Ekocentra PALETA v Oucmanicích

Exkurze do Ekocentra PALETA v Oucmanicích

Ve čtvrtek 24. června jsme dojeli autobusem do Brandýsa nad Orlicí. Odtud jsme se pěšky vydali do Oucmanic. V ekocentru jsme měli objednané programy Domácí zvířata a Jeden za všechny.

5.B a 5.C (nejen) na Deštné

5.B a 5.C (nejen) na Deštné

Ve středu 16. června jsme vyrazili na školní výlet na Deštnou.

7.A v Toulovcových Maštalích

7.A v Toulovcových Maštalích

V 7:30 jsme vyjeli z Chocně do Toulovcových Maštalí. Po vystoupení z autobusu jsme se vydali do Pivnické rokle. Šli jsme po stopách dávné výpravy, která po sobě zanechala jen stránky deníku. V deníku chybělo několik slov a naším úkolem bylo je doplnit. Odměnou nám byl zážitek z rokle a poklad, který hlídala ruka dávného putovníka.

Děti 7. A vypráví o výletu

Děti 7. A vypráví o výletu

9. 6. 2021 jsme vlakem z Chocně odjeli do Uherska. Když jsme vystoupili, měli jsme namířeno k ostatkům zámečku Neulust. Tam bylo kamenné ohniště, kde jsme si opekli špekáčky. Jedna skupinka hrála hry a druhá jen tak odpočívala u ohně.

8.A v českém „Versailles“

8.A v českém „Versailles“

Na břehu zámeckého rybníku jsme nejprve pozorovali labutí rodinku. Ani trochu se nenechala rušit. Zámek Nové Hrady byl vybudován ve stylu francouzských letních sídel. Obdivovali jsme více než 10 druhů rozličných zahrad. Hodně nás bavil labyrint, symbolizující lidské putování životem, jako nekonečné hledání správného směru. Druhou část školního výletu jsme si užili v chráněném přírodním území Toulovcovy Maštale, tvořeném pískovci.

Nové školní mikroskopy

Nové školní mikroskopy

Zkoumání mikrosvěta na vlastní oči je u nás ve škole opět o kousek zajímavější. Učíme se pracovat s novými mikroskopy vybavenými LED osvětlením a skvělou optikou. Děkujeme MAP II Vysokomýtsko za to, že nám mikroskopy zapůčilo v rámci projektu nákupu pomůcek pro školy. Na fotkách si můžete prohlédnout, jak šesťáci zkoumali stavbu těla včely.   

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2013 - 2021 | Mapa stránek | Přístupnost stránek | GDPR | Přihlásit