Dekorace Dekorace

Aktuality

Odběr aktualit
Školní sportovní soutěže v plném proudu!

Školní sportovní soutěže v plném proudu!

Naše škola nechyběla ani na okresním kole 53. ročníku atletické soutěže školních družstev (Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou 2022).  

Plavání v Mýtě

Plavání v Mýtě

Zdokonalovací plavecký výcvik v Aquasport ve Vysokém Mýtě si děti z 5.B a 5.C velmi užívají. Před létem a prázdninami si zopakují plavecké styly. I děti z Ukrajiny se poprvé seznamují s plaveckým výcvikem a stávají se z nich pomalu plavci.  V bazéně je prostě prima! 

Pověsti v pohybu

Pověsti v pohybu

Děti z 5.C se v úterý ráno vydaly na výstavu do muzea. Studenti z historického semináře si pro ně připravili besedu o pověstech z Chocně a okolí s divadelním představením. Děti si vyzkoušely dobové kostýmy, postavily si hrad z kostek, poskládaly puzzle, vymalovaly si omalovánky... Mnozí si pověsti s omalovánkami už zakoupili a společně je čteme v hodinách vlastivědy.  Historii zdar! 

Sport nás baví - Beeballový turnaj

Sport nás baví - Beeballový turnaj

4.5. a 5.5. se žáčci z celého 1. stupně zúčastnili turnaje v Beeballu. Probíhal na baseballovém hřišti a zúčastnilo se ho velké množství týmů: z naší školy, ze ZŠ Choceňského a ZŠ Javornického z Vysokého Mýta. Žáci byli rozděleni do kategorií: 1. a 2. ročníky, 3. a 4. ročníky a 5. ročníky. Počasí nám docela přálo, děti mají spoustu sportovních zážitků a měly možnost se setkat s kamarády z jiných škol. Vítězná družstva byla opravdu výborná, ale troufám si napsat, že zvítězili všichni! Sportu zdar!

A spanilá jízda našich fotbalistů pokračuje

A spanilá jízda našich fotbalistů pokračuje

Oba týmy postupují do krajského kola v Pardubicích!

Sváťova olympiáda pro budoucí prvňáčky

Sváťova olympiáda pro budoucí prvňáčky

Ve čvrtek 5.5. proběhla na naší škole poslední z akcí ,,jarního seriálu" pro předškoláčky a jejich rodiče. Společně jsme se setkali při návštěvě školek v prvních třídách, Škole nanečisto, na zápisu do 1. tříd a dnes na Sváťově olympiádě. Deštivé počasí dětem ani dospělým náladu nezkazilo, akce proběhla v prostorách školy a ve sportovní hale. 

Ještě k Paříži

Ještě k Paříži

Prvních 43 míst bylo obsazeno během 24 hodin. V této chvíli máme 69 přihlášek a vypadá to, že bez problémů naplníme dva autobusy. Nejsme schopní odjet oba zájezdy v červnu, ale rozdělili bychom to, první autobus, ve kterém by museli jet všichni deváťáci, by jel v původně plánovaném termínu od 14. do 18.6.2022 a druhý by jel hned na začátku září, od 6. do 10.9.2022. Oba měsíce jsou pro poznávací zájezd ideální.

Australia

Australia

Ve dnech 3. a 4.5. naši školu navštívil pan Kocůrek s přednáškou o Austrálii.

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2022 | Mapa stránek | Přístupnost stránek | Pravidla COOKIES | GDPR | Přihlásit