Co se děje

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Divadlo Kozlík si pro nás připravilo loutkové představení s názvem Dlouhý, Široký a Bystrozraký, které jsme zhlédli ve středu 21. 2. v místním kině Máj. Děti se s nadšením zapojily do průběhu pohádkového příběhu,kterým nás prováděl Kozlík. A jak to v pohádkách bývá, vše dopadlo dobře a my se těšíme zase někdy příště.?

Lyžaři zdraví z Přívratu

V minulém týdnu proběhlo zahájení lyžařského kurzu pro přihlášené děti ze školní družiny.

Týden deskových her v ŠD

Měsíc leden byl v družině ve znamení deskových her. Ve druhém lednovém týdnu nastaly ve všech odděleních líté souboje. Ve hře bylo nejen klasické Člověče, nezlob se, ale také Dáma, Pexeso, oblíbený Dobble a jiné společenské hry.

Vánoční přání

Vánoce na zámku Potštejn

Ve středu 13. 12. 2023 vyrazily děti z 2., 3. a 5. oddělení na předvánoční výlet na zámek Potštejn. Zde se seznámily se zvyky a tradicemi, které se vážou k vánočnímu času.

Adventní čas na zámku ve Slatiňanech

Víte, jak probíhal Štědrý den a Štědrý večer na počátku 20. století v zámeckých komnatách? Jaký byl tento den od brzkých ranních hodin v zámecké kuchyni? Děti z 1. a 7. oddělení se toto a mnoho zajímavého dozvěděly při návštěvě zámku ve Slatiňanech ve čtvrtek 14. prosince.

Vánoce přicházejí,..

Adventní čas si žáci ze 4. a 6. oddělení zpříjemnili exkurzí do nedalekého Vysokého Mýta.

Mikuláš ve družině

Adventní čas ve družině

Advent je krásné období čtyř neděl před vánočními svátky.

Tonda, Slávka a kouzelné světlo

Tento předvánoční magický příběh děti zhlédly v choceňském kině. A právě Tonda je první svítící animovanou postavičkou na světě. Filmové představení bylo plné dobrodružství a děti si tak kino velice užily!

Jak vyrobit sýr?

Teď už to vím.

Svatomartinské pečení

Ke svátku sv. Martina samozřejmě patří husa a bílý kůň, ale také svatomartinské rohlíčky, které jsme si dnes také upekli. Práce nám šla pěkně od ruky, vůně rohlíčků byla cítit po celé družině a my se nemohly dočkat až je vyndáme z trouby. Byly jako z pekárny. Mňam!

Plody podzimu

V uplynulém tematickém týdnu s názvem „Plody podzimu“ si děti rozšířily své znalosti a dovednosti při různých aktivitách.

Exkurze ZD Sloupnice

V prním říjnovém týdnu jsme měli možnost navštívit Zemědělské družstvo ve Sloupnici.

Kouzelný podzim

S blížícím se podzimem, jsme pro děti připravili zábavnou a naučnou stezku, kde si procvičily hlavičky a protáhly tělíčka.

Zvládli jsme to!

...aneb takový byl nadpis nejen pro naší společnou poslední výpravu, ale i pro zvládnutí celého školního roku.

Oddělení 2.,4. a 6. vyráží na výlet

Konec školního roku patří již tradičně výletům, a my už jsme se toho našeho nemohli dočkat. Konečně je čtvrtek a po obědě můžeme vyrazit autobusem směr Hradec Králové. Cesta utíká rychle, ani jsme se nenadáli a jsme na místě.

Pohádkový den dětí

Den dětí jsme oslavili pohádkovým příběhem "Myška a medvěd na cestách"v místním kině. Dobrodružný příběh nerozlučných kamarádů Ernesta a Celestiny, kteří mají rádi hudbu, nám zpříjemnil sváteční odpoledne.

"Bezpečný pes"

V pondělí 29.5. jsme se nemohli dočkat příjezdu paní kynoložky se zábavně-naučnými programi „Bezpečný pes“ a ,,Můj pes-můj kamarád".

Den Země ve školní družině

„Mysli na Zemi, ale začni u sebe!"