Dekorace Dekorace

Odběr aktualit
Čtvrťáci na vodě

Také letos strávili čtvrťáci týden 13. - 17. května na vodáckém výcviku na Pastvinách.

Naši žáci v Německu

V neděli 28. dubna ráno jsme se s dvaceti osmáky a deváťáky vydali na druhý žákovský výjezd v rámci programu Erasmus+ do německého Neumarktu, na místní základní školu Staatliche Realschule für Mädchen. Cestovali jsme vlakem do Prahy, odtud do Regensburgu a nakonec jsme dorazili na nádraží v Neumarktu, kde nás hned na nástupišti velmi vřele přivítali německé žákyně spolu se svými rodiči. Po náročné cestě jsme odtud odjeli do našich hostitelských rodin, kde jsme se zabydleli a začali poznávat místní rodinné zvyky, tradice a denní rutiny.

Sportovní den 2. stupně

V úterý 30. 4. 2024 si chlapci a dívky šestých až devátých tříd zasportovali na stadionu Na Parapleti. Jak už se stalo tradicí, na jarním sporťáku na ně čakaly disciplíny, ve kterých museli prokázat svou rychlost, obratnost, sílu, ohebnost a hbitost.

Dny florbalu 2024 - chlapci 6. a 7. třídy

V pondělí 6. května se chlapci z 6. a 7. ročníků zúčastnili akce Dny florbalu v České Třebové. I ve značně oslabené sestavě vybojovali kluci krásné 6. místo.

Vernisáž výstavy "Choceň v proměnách času"

Ve čtvrtek 25. dubna se konala slavnostní vernisáž výstavy „Choceň v proměnách času“, kterou připravili žáci historického kroužku ve spolupráci s Orlickým muzeem v Chocni. Vernisáž výstavy je vždy vyvrcholením celoroční práce žáků historického kroužku a ani letošní rok nebyl výjimkou. Po celý rok žáci zjišťovali, jak se proměňovalo naše město a porovnávali urbanistický vzhled a atmosféru města z minulých období se současným stavem.

Žáci pátých tříd v planetáriu v Hradci Králové

Hvězdárna nabízela paťákům a široké veřejnosti pravidelné pořady z oblasti astronomie a kosmonautiky.

Dny florbalu - loučení jedné éry

Ani letos naše škola nechyběla mezi účastníky Dnů florbalu v České Třebové v nejstarší kategorii chlapců.  Na turnaj jsme se dlouhou dobu těšili, mělo se jednat o honbu za vytouženým zlatem a loučení s florbalovou reprezentací naší školy pro řadu dlouholetých opor, které v průběhu devíti let získaly mnoho medailí a pěkných umístění.

9.ABC - výběrová exkurze z fyziky + informatiky: Automatické mlýny Pardubice

Monumentální mlýnskou budovu na břehu Chrudimky v centru Pardubic navrhl architekt Gočár roku 1909 pro podnikatele bratry Winternitzovy. V roce 1924 byl komplex rozšířen o obilné silo. Automatické mlýny fungovaly nepřetržitě více než 100 let, a to do roku 2013.Od roku 2016 prochází mlýnský brownfield díky iniciativě Mariany a Lukáše Smetanových a jejich rodinné Nadace Automatické mlýny, proměnou na moderní kulturně-vzdělávací centrum.