Dekorace Dekorace

Odběr aktualit
Program v Domově pro seniory

Ve středu 13. 12. se vydala 5. A zazpívat a zahrát předvánoční program do Domova pro seniory.

Bádáme všemi smysly

Co zvládnu poznat hmatem poslepu? Jak vypadá chuťová mapa mého jazyka? Kolik potravin poznám po čichu? Jak vidí kůň, když má oči po stranách hlavy? Mám citlivější kůži na dlani nebo na uchu? Deváťáci už to vědí. Mohli si to vyzkoušet při hravé laboratorní práci z přírodopisu.

Perníčky jedou do Neumarktu

S předvánočním časem se naplno rozjíždí naše nové partnerství se školou v německém městě Neumarkt. Na cestě přes hranice je balíček plný překvapení, voňavého koření a pozdravů. Deváťáci a osmáci v tomto týdnu napekli, nazdobili a zabalili hromadu nádherných perníčků. Navíc vyplnili své krátké seznamovací dotazníky a teď čekají, kdo jim během Vánoc z Německa odepíše.

Florbal chlapci - 1. místo v okrese

Další florbalový turnaj, další první místo. Chlapci z šestých a sedmých tříd navázali na své starší spolužáky a i oni postoupili do krajského kola. Ani tentokráte neokusili hořkost porážky.

7.C v Praze

Ve středu 13.12.2023 jsme letos podruhé a už naposledy navštívili hlavní město Prahu. Již po příjezdu na nás dýchla vánoční atmosféra.

Putování do Betléma

Zimní zámek Potštejn navštívily děti z 2.C a 3.C, aby se vydaly na dobrodružnou cestu do Betléma.

Z Brandýsa vezeme další postup

Ve čtvrtek 7.12.2023 jsme vyrazili do Brandýsa nad Orlicí změřit florbalové síly s nejlepšími školami v okrese. Dařilo se nám více než dobře a po několikaleté odmlce si parta okolo kapitána Patrika Držmíška zahraje krajské finále.

Florbal chlapci - 1. místo v okrsku

Další florbalový úspěch pro naši školu vybojovali chlapci z šestých a sedmých tříd. A to úspěch rovnou největší, v okrskovém kole nenašli přemožitele a umístili se na prvním místě.