Týden deskových her v ŠD

Publikováno: 14.1.2024 Autor(ka): Lenka Sládková

Měsíc leden byl v družině ve znamení deskových her. Ve druhém lednovém týdnu nastaly ve všech odděleních líté souboje. Ve hře bylo nejen klasické Člověče, nezlob se, ale také Dáma, Pexeso, oblíbený Dobble a jiné společenské hry.

Víte, že Pexeso je český akronym, vzniklý ze sousloví pekelně se soustřeď? Dobble je rychlá postřehová hra, ve které se hráči předhánějí v hledání stejného symbolu mezi kartami. Hra Člověče, nezlob se má kořeny v dávné Indii a u nás byla oblíbena již v 19. století. Dáma je hra, která má kořeny ve starověkém Egyptě a někdy se ji také přezdívá Hra králů. Hráči hráli s velkým nadšením a bojovali do poslední figurky.  Byly to krásné a napínavé souboje. V odděleních panovala nádherná atmosféra, kdy si děti vzájemně fandily a podporovaly své spolužáky při napínavých soubojích. První místo by si zasloužili všichni za snahu, odhodlání, a hlavně za to, že dokázali snést prohru, nikdy si nezapomněli k výhře pogratulovat. Vítězové byli oceněni diplomem a všichni zúčastnění obdrželi malou sladkost.

Prožili jsme úžasný hravý týden, prostě „Deskové hry v družině frčí ".