Dekorace

Co se děje

Hurá na výlet

Hurá na výlet

Ve středu 22.6. se děti ze 4. a 6. oddělení vydaly autobusem do Hradce Králové, kde si užily plno zábavy. Navštívili jsme zábavní centrum Fly Zone Park, které nabízí spoustu aktivit. Největší zájem byl o trampolíny, rozmetadlo a lezeckou stěnu. Odpoledne nám rychle uteklo a příjemně unavení jsme vyrazili k domovu. Moc jsme si to užili.

Výlet do Kostelce nad Orlicí

Výlet do Kostelce nad Orlicí

V úterý 21.6. jsme plni očekávání opustili reálný svět a na zámku v Kostelci se ponořili do světa imaginárního. A toho jsme si užívali plnými doušky.

Měsíc knihy ve školní družině

Měsíc knihy ve školní družině

Velká, malá, tlustá, tenká, stará, nová, s obrazky či bez? O kom je řeč? Všechny vyjmenované a spousta dalších přívlastků patří knize. Celý březen jsme se ve všech odděleních ŠD věnovali knihám.

Zimní olympiáda

Zimní olympiáda

V týdnu od 7.2. – 11.2. jsme se ve školní družině připojili k našim sportovcům na zimní olympiádě v Pekingu.

PF 2022

PF 2022

Den stromů

Den stromů

Stromy jsou významnou součástí našeho života a mají také svůj "DEN", který připadá na dvacátého října. Víte, kde se slaví? Kam sahají jeho počátky? Jestli život stromů někdy končí? V těchto dnech je pozorování stromů hrou úžasných barev a velkých proměn.

Tenisová odpoledne

Tenisová odpoledne

V prvních říjnových dnech si děti v rámci družiny měly možnost vyzkoušet tenis.

Dopravní hřiště

Dopravní hřiště

Ve dnech 8. a 9.9. se děti z 1. a 2. oddělení zúčastnily akce pořádané MAP Vysokomýtsko na dopravním hřišti na koupališti. Pod vedením skvělých "instruktorek dopravy" paní Čejkové a Pažinové si zopakovaly dopravní značky, dopravní situace na silnici a na přechodu pro chodce. Vyzkoušely si také jízdu zručnosti, zopakovaly si jednotlivé části výbavy jízdního kola a naučily se správně si nasadit cyklistickou přilbu. Odpoledne jsme si všichni báječně užili a budeme se těšit na další podobnou akci.

PINGUIN PARK PŘÍVRAT

PINGUIN PARK PŘÍVRAT

Na závěr školního roku 3. a 4. oddělení školní družiny navštívila nedalekou obec Přívrat, kde mají park plný her a zábavy. 

Výlet ŠD 2.A - Domácí dráha Bažov

Výlet ŠD 2.A - Domácí dráha Bažov

Hurá na družinový výlet do nedalekých Kosteleckých horek:)

Bylinky kolem nás

Bylinky kolem nás

Trápí vás nějaké neduhy, bolí vás bříško, špatně se vám usíná? Rozlhédněte se okolo sebe a určitě najdete v přírodě bylinku, která vám s takovým trápením pomůže.   

Bylinky ve školní družině

Bylinky ve školní družině

V pondělí 26. 4. jsme ve 2. oddělení přivítali paní Petru Formánkovou, která pracuje jako zahradní terapeutka. Seznámila  nás s různými druhy léčivých bylin a jejich vlivem na naše zdraví. Přiblížila nám rozdíly mezi účinky bylin a léků. Teď už poznáme heřmánek, mátu, šalvěj, mateřídoušku, meduňku, lípu, černý bez, sedmikrásku, kopřivu a dobromysl. Jako alchymisté jsme uvařili dva lektvary, jeden na nachlazení a druhý na bolest bříška. Samozřejmě jsme je i ochutnali a moc se nám povedly. Voněly po mátě a heřmánku. Odpoledne s bylinkami se nám moc líbilo a užili jsme si ho.

Advent ve školní družině

Advent ve školní družině

Tento krásný předvánoční čas, kdy se s dětmi těšíme na Vánoce, jsme využili k tvoření v naší družině.