Dekorace

Co se děje

Deskohraní v ŠD

Deskohraní v ŠD

Třetí lednový týden byl ve znamení her a hraní.

Vánoční besídky

Vánoční besídky

Ve středu 21.12 proběhly ve všech odděleních ŠD vánoční besídky.

Výlet ŠD do Rokytnice v Orlických horách

Výlet ŠD do Rokytnice v Orlických horách

V úterý 13.prosince nastal den výletu 2.A a 4.A do Muzea Orlickcýh hor v budově sýpky. Tam nás přivítaly milé lektorky a provedly třemi patry nevelkého, ale zajímavě řešeného muzea.

S Barunkou do Betléma

S Barunkou do Betléma

Mezi druhou a třetí adventní nedělí jsme se vydali se školní družinou (3. a 4. oddělení) na výlet do nedalekého Potštejna.

Vánoce na zámku

Vánoce na zámku

Na středu 7. prosince jsme se s dětmi 1., 2. a 6. oddělení moc těšili. V Hrádku u Nechanic na nás čekal vánočně vyzdobený interiér zámku, na kterém se točila nejedna pohádka. 

Pohádkové odpoledne

Pohádkové odpoledne

V adventním čase nesmí určitě chybět pohádka. Proto jsme se tento týden vypravili do kina na filmovou pohádku Tři přání pro Popelku. Z kina jsme odcházeli s nadšením a příjemným adventním naladěním.

Adventní čas v ŠD

Adventní čas v ŠD

Čas plný očekávání, přání a těšení se je tady. Ve školní družině jsme se v týdnu od 21.11.2022 věnovali především tvoření milých dekorací, které již zdobí Vaše domovy.

Bezpečný pes

Bezpečný pes

Pozor, zlý pes!

Družinové štrůdlobraní

Družinové štrůdlobraní

Předposlední říjnovou středu jsme potěšili naše chuťové pohárky i bříška a upekli jsme si štrůdlíky. Jak se nám dařilo se můžete podívat ve fotogalerii 

Podzimní čarování

Podzimní čarování

Podzim nám přináší řadu nevšedních zážitků v podobě barev, vůní a chutí. Děti ve družině se v říjnu blíže seznámily s měnící se přírodou pomocí všech smyslů. Zrakem pozorovaly barvy a změny v přírodě.  Sluchem poznávaly různá zvířátka, která můžeme potkat v přírodě. Hmatem se seznámily s povrchem listů stromů. Čich prozradil, zda v ruce držely houbu anebo jablíčko. A konečně chuť jim napověděla, jak chutná čerstvé jablko a mrkev. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak se jim dařilo vyrobit si podzimní skřítky a strašidýlka, domečky, obrázky z přírodnin i výborný salát z mrkve a jablíček.

Září ve školní družině

Září ve školní družině

První dny ve školní družině v novém školním roce 2022/2023 patřily vzpomínkám na letní prázdniny.

Hurá na výlet

Hurá na výlet

Ve středu 22.6. se děti ze 4. a 6. oddělení vydaly autobusem do Hradce Králové, kde si užily plno zábavy. Navštívili jsme zábavní centrum Fly Zone Park, které nabízí spoustu aktivit. Největší zájem byl o trampolíny, rozmetadlo a lezeckou stěnu. Odpoledne nám rychle uteklo a příjemně unavení jsme vyrazili k domovu. Moc jsme si to užili.

PF 2022

PF 2022

Dopravní hřiště

Dopravní hřiště

Ve dnech 8. a 9.9. se děti z 1. a 2. oddělení zúčastnily akce pořádané MAP Vysokomýtsko na dopravním hřišti na koupališti. Pod vedením skvělých "instruktorek dopravy" paní Čejkové a Pažinové si zopakovaly dopravní značky, dopravní situace na silnici a na přechodu pro chodce. Vyzkoušely si také jízdu zručnosti, zopakovaly si jednotlivé části výbavy jízdního kola a naučily se správně si nasadit cyklistickou přilbu. Odpoledne jsme si všichni báječně užili a budeme se těšit na další podobnou akci.

PINGUIN PARK PŘÍVRAT

PINGUIN PARK PŘÍVRAT

Na závěr školního roku 3. a 4. oddělení školní družiny navštívila nedalekou obec Přívrat, kde mají park plný her a zábavy. 

Výlet ŠD 2.A - Domácí dráha Bažov

Výlet ŠD 2.A - Domácí dráha Bažov

Hurá na družinový výlet do nedalekých Kosteleckých horek:)

Bylinky kolem nás

Bylinky kolem nás

Trápí vás nějaké neduhy, bolí vás bříško, špatně se vám usíná? Rozlhédněte se okolo sebe a určitě najdete v přírodě bylinku, která vám s takovým trápením pomůže.   

Bylinky ve školní družině

Bylinky ve školní družině

V pondělí 26. 4. jsme ve 2. oddělení přivítali paní Petru Formánkovou, která pracuje jako zahradní terapeutka. Seznámila  nás s různými druhy léčivých bylin a jejich vlivem na naše zdraví. Přiblížila nám rozdíly mezi účinky bylin a léků. Teď už poznáme heřmánek, mátu, šalvěj, mateřídoušku, meduňku, lípu, černý bez, sedmikrásku, kopřivu a dobromysl. Jako alchymisté jsme uvařili dva lektvary, jeden na nachlazení a druhý na bolest bříška. Samozřejmě jsme je i ochutnali a moc se nám povedly. Voněly po mátě a heřmánku. Odpoledne s bylinkami se nám moc líbilo a užili jsme si ho.

Advent ve školní družině

Advent ve školní družině

Tento krásný předvánoční čas, kdy se s dětmi těšíme na Vánoce, jsme využili k tvoření v naší družině.