Dekorace

Co se děje

Den matek ve družině

Den matek ve družině

Milá maminko k tvému svátku na památku mám pro Tebe dáreček. Ve družině jsme si na maminky vzpomněli. O maminkách jsme si často povídali, malovali je a tvořili pro ně různá přáníčka a drobné dárečky. Dárečky či přánička snad potěšiy ...... 

Čarodějnické soutěžní odpoledne

Čarodějnické soutěžní odpoledne

Dva dny před svátkem všech čarodějnic jsme si ve školní družině změřili síly v různých netradičních soutěžích.  

Den Země ve školní družině

Den Země ve školní družině

„Mysli na Zemi, ale začni u sebe!"

Velikonoce ve školní družině

Velikonoce ve školní družině

Již tradičně se děti ve školní družině v předvelikonočním čase věnovaly tvoření.

Březen - ,,měsíc knihy"

Březen - ,,měsíc knihy"

Mohou být knihy poklad? Proč? K čemu slouží kníhy? Co by se stalo, kdyby lidé nevymysleli knihy? Podle čeho můžeme knihy třídit? Kde se dá kniha koupit či půjčit?,....

Karneval

Karneval

Únor je měsícem masopustů a karnevalů. A tak i my ve školní družině jsme si udělali pěkné karnevalové odpoledne.

Deskohraní v ŠD

Deskohraní v ŠD

Třetí lednový týden byl ve znamení her a hraní.

Vánoční besídky

Vánoční besídky

Ve středu 21.12 proběhly ve všech odděleních ŠD vánoční besídky.

Výlet ŠD do Rokytnice v Orlických horách

Výlet ŠD do Rokytnice v Orlických horách

V úterý 13.prosince nastal den výletu 2.A a 4.A do Muzea Orlickcýh hor v budově sýpky. Tam nás přivítaly milé lektorky a provedly třemi patry nevelkého, ale zajímavě řešeného muzea.

S Barunkou do Betléma

S Barunkou do Betléma

Mezi druhou a třetí adventní nedělí jsme se vydali se školní družinou (3. a 4. oddělení) na výlet do nedalekého Potštejna.

Vánoce na zámku

Vánoce na zámku

Na středu 7. prosince jsme se s dětmi 1., 2. a 6. oddělení moc těšili. V Hrádku u Nechanic na nás čekal vánočně vyzdobený interiér zámku, na kterém se točila nejedna pohádka. 

Pohádkové odpoledne

Pohádkové odpoledne

V adventním čase nesmí určitě chybět pohádka. Proto jsme se tento týden vypravili do kina na filmovou pohádku Tři přání pro Popelku. Z kina jsme odcházeli s nadšením a příjemným adventním naladěním.

Adventní čas v ŠD

Adventní čas v ŠD

Čas plný očekávání, přání a těšení se je tady. Ve školní družině jsme se v týdnu od 21.11.2022 věnovali především tvoření milých dekorací, které již zdobí Vaše domovy.

Bezpečný pes

Bezpečný pes

Pozor, zlý pes!

Družinové štrůdlobraní

Družinové štrůdlobraní

Předposlední říjnovou středu jsme potěšili naše chuťové pohárky i bříška a upekli jsme si štrůdlíky. Jak se nám dařilo se můžete podívat ve fotogalerii 

Podzimní čarování

Podzimní čarování

Podzim nám přináší řadu nevšedních zážitků v podobě barev, vůní a chutí. Děti ve družině se v říjnu blíže seznámily s měnící se přírodou pomocí všech smyslů. Zrakem pozorovaly barvy a změny v přírodě.  Sluchem poznávaly různá zvířátka, která můžeme potkat v přírodě. Hmatem se seznámily s povrchem listů stromů. Čich prozradil, zda v ruce držely houbu anebo jablíčko. A konečně chuť jim napověděla, jak chutná čerstvé jablko a mrkev. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak se jim dařilo vyrobit si podzimní skřítky a strašidýlka, domečky, obrázky z přírodnin i výborný salát z mrkve a jablíček.

Září ve školní družině

Září ve školní družině

První dny ve školní družině v novém školním roce 2022/2023 patřily vzpomínkám na letní prázdniny.

Hurá na výlet

Hurá na výlet

Ve středu 22.6. se děti ze 4. a 6. oddělení vydaly autobusem do Hradce Králové, kde si užily plno zábavy. Navštívili jsme zábavní centrum Fly Zone Park, které nabízí spoustu aktivit. Největší zájem byl o trampolíny, rozmetadlo a lezeckou stěnu. Odpoledne nám rychle uteklo a příjemně unavení jsme vyrazili k domovu. Moc jsme si to užili.

PF 2022

PF 2022

Dopravní hřiště

Dopravní hřiště

Ve dnech 8. a 9.9. se děti z 1. a 2. oddělení zúčastnily akce pořádané MAP Vysokomýtsko na dopravním hřišti na koupališti. Pod vedením skvělých "instruktorek dopravy" paní Čejkové a Pažinové si zopakovaly dopravní značky, dopravní situace na silnici a na přechodu pro chodce. Vyzkoušely si také jízdu zručnosti, zopakovaly si jednotlivé části výbavy jízdního kola a naučily se správně si nasadit cyklistickou přilbu. Odpoledne jsme si všichni báječně užili a budeme se těšit na další podobnou akci.