Dekorace

Co se děje

Deskohraní v ŠD

Třetí lednový týden byl ve znamení her a hraní.

Vánoční besídky

Ve středu 21.12 proběhly ve všech odděleních ŠD vánoční besídky.

Výlet ŠD do Rokytnice v Orlických horách

V úterý 13.prosince nastal den výletu 2.A a 4.A do Muzea Orlickcýh hor v budově sýpky. Tam nás přivítaly milé lektorky a provedly třemi patry nevelkého, ale zajímavě řešeného muzea.

S Barunkou do Betléma

Mezi druhou a třetí adventní nedělí jsme se vydali se školní družinou (3. a 4. oddělení) na výlet do nedalekého Potštejna.

Vánoce na zámku

Na středu 7. prosince jsme se s dětmi 1., 2. a 6. oddělení moc těšili. V Hrádku u Nechanic na nás čekal vánočně vyzdobený interiér zámku, na kterém se točila nejedna pohádka.

Pohádkové odpoledne

V adventním čase nesmí určitě chybět pohádka. Proto jsme se tento týden vypravili do kina na filmovou pohádku Tři přání pro Popelku. Z kina jsme odcházeli s nadšením a příjemným adventním naladěním.

Adventní čas v ŠD

Čas plný očekávání, přání a těšení se je tady. Ve školní družině jsme se v týdnu od 21.11.2022 věnovali především tvoření milých dekorací, které již zdobí Vaše domovy.

Bezpečný pes

Pozor, zlý pes!

Družinové štrůdlobraní

Předposlední říjnovou středu jsme potěšili naše chuťové pohárky i bříška a upekli jsme si štrůdlíky. Jak se nám dařilo se můžete podívat ve fotogalerii

Podzimní čarování

Podzim nám přináší řadu nevšedních zážitků v podobě barev, vůní a chutí. Děti ve družině se v říjnu blíže seznámily s měnící se přírodou pomocí všech smyslů. Zrakem pozorovaly barvy a změny v přírodě.  Sluchem poznávaly různá zvířátka, která můžeme potkat v přírodě. Hmatem se seznámily s povrchem listů stromů. Čich prozradil, zda v ruce držely houbu anebo jablíčko. A konečně chuť jim napověděla, jak chutná čerstvé jablko a mrkev. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak se jim dařilo vyrobit si podzimní skřítky a strašidýlka, domečky, obrázky z přírodnin i výborný salát z mrkve a jablíček.

Září ve školní družině

První dny ve školní družině v novém školním roce 2022/2023 patřily vzpomínkám na letní prázdniny.

Hurá na výlet

Ve středu 22.6. se děti ze 4. a 6. oddělení vydaly autobusem do Hradce Králové, kde si užily plno zábavy. Navštívili jsme zábavní centrum Fly Zone Park, které nabízí spoustu aktivit. Největší zájem byl o trampolíny, rozmetadlo a lezeckou stěnu. Odpoledne nám rychle uteklo a příjemně unavení jsme vyrazili k domovu. Moc jsme si to užili.

PF 2022

Dopravní hřiště

Ve dnech 8. a 9.9. se děti z 1. a 2. oddělení zúčastnily akce pořádané MAP Vysokomýtsko na dopravním hřišti na koupališti. Pod vedením skvělých "instruktorek dopravy" paní Čejkové a Pažinové si zopakovaly dopravní značky, dopravní situace na silnici a na přechodu pro chodce. Vyzkoušely si také jízdu zručnosti, zopakovaly si jednotlivé části výbavy jízdního kola a naučily se správně si nasadit cyklistickou přilbu. Odpoledne jsme si všichni báječně užili a budeme se těšit na další podobnou akci.

PINGUIN PARK PŘÍVRAT

Na závěr školního roku 3. a 4. oddělení školní družiny navštívila nedalekou obec Přívrat, kde mají park plný her a zábavy.

Výlet ŠD 2.A - Domácí dráha Bažov

Hurá na družinový výlet do nedalekých Kosteleckých horek:)

Bylinky kolem nás

Trápí vás nějaké neduhy, bolí vás bříško, špatně se vám usíná? Rozlhédněte se okolo sebe a určitě najdete v přírodě bylinku, která vám s takovým trápením pomůže.

Bylinky ve školní družině

V pondělí 26. 4. jsme ve 2. oddělení přivítali paní Petru Formánkovou, která pracuje jako zahradní terapeutka. Seznámila  nás s různými druhy léčivých bylin a jejich vlivem na naše zdraví. Přiblížila nám rozdíly mezi účinky bylin a léků. Teď už poznáme heřmánek, mátu, šalvěj, mateřídoušku, meduňku, lípu, černý bez, sedmikrásku, kopřivu a dobromysl. Jako alchymisté jsme uvařili dva lektvary, jeden na nachlazení a druhý na bolest bříška. Samozřejmě jsme je i ochutnali a moc se nám povedly. Voněly po mátě a heřmánku. Odpoledne s bylinkami se nám moc líbilo a užili jsme si ho.

Advent ve školní družině

Tento krásný předvánoční čas, kdy se s dětmi těšíme na Vánoce, jsme využili k tvoření v naší družině.