Dekorace

Co se děje

Výstava v Orlickém muzeu

Ve dnech 22. a 27. května jsme si byli prohlédnout výstavu našich spolužáků z historického kroužku „Choceň v proměnách času“.

Ve zdravém těle zdravý duch

I ve školním roce 2023/2024 jsme se ve školní družině v rámci sportovního kroužku věnovali různým sportovním aktivitám.

Maminky mají svátek

Den matek je jedinečnou příležitostí, kdy mohou děti vyjádřit svou lásku a vděčnost maminkám.

Návštěva Galerie Dudycha

V polovině dubna jsme s žáky ze školní družiny zavítali do Litomyšle, kde nás čekala nejen prohlídka města, ale především exkurze v keramické dílně a Galerii Dudycha.

Bezpečně v provozu!

S nástrahami a nepředvídatelnými situacemi se na ulicích setkáváme každý den, ale orientace v dopravních předpisech nebývá vždy samozřejmostí.

,,Březen - měsíc knihy"

Má listy a přesto není strom. Co je to?

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Divadlo Kozlík si pro nás připravilo loutkové představení s názvem Dlouhý, Široký a Bystrozraký, které jsme zhlédli ve středu 21. 2. v místním kině Máj. Děti se s nadšením zapojily do průběhu pohádkového příběhu,kterým nás prováděl Kozlík. A jak to v pohádkách bývá, vše dopadlo dobře a my se těšíme zase někdy příště.?

Lyžaři zdraví z Přívratu

V minulém týdnu proběhlo zahájení lyžařského kurzu pro přihlášené děti ze školní družiny.

Týden deskových her v ŠD

Měsíc leden byl v družině ve znamení deskových her. Ve druhém lednovém týdnu nastaly ve všech odděleních líté souboje. Ve hře bylo nejen klasické Člověče, nezlob se, ale také Dáma, Pexeso, oblíbený Dobble a jiné společenské hry.

Vánoční přání

Vánoce na zámku Potštejn

Ve středu 13. 12. 2023 vyrazily děti z 2., 3. a 5. oddělení na předvánoční výlet na zámek Potštejn. Zde se seznámily se zvyky a tradicemi, které se vážou k vánočnímu času.

Adventní čas na zámku ve Slatiňanech

Víte, jak probíhal Štědrý den a Štědrý večer na počátku 20. století v zámeckých komnatách? Jaký byl tento den od brzkých ranních hodin v zámecké kuchyni? Děti z 1. a 7. oddělení se toto a mnoho zajímavého dozvěděly při návštěvě zámku ve Slatiňanech ve čtvrtek 14. prosince.

Vánoce přicházejí,..

Adventní čas si žáci ze 4. a 6. oddělení zpříjemnili exkurzí do nedalekého Vysokého Mýta.

Mikuláš ve družině

Adventní čas ve družině

Advent je krásné období čtyř neděl před vánočními svátky.

Tonda, Slávka a kouzelné světlo

Tento předvánoční magický příběh děti zhlédly v choceňském kině. A právě Tonda je první svítící animovanou postavičkou na světě. Filmové představení bylo plné dobrodružství a děti si tak kino velice užily!

Jak vyrobit sýr?

Teď už to vím.

Svatomartinské pečení

Ke svátku sv. Martina samozřejmě patří husa a bílý kůň, ale také svatomartinské rohlíčky, které jsme si dnes také upekli. Práce nám šla pěkně od ruky, vůně rohlíčků byla cítit po celé družině a my se nemohly dočkat až je vyndáme z trouby. Byly jako z pekárny. Mňam!

Plody podzimu

V uplynulém tematickém týdnu s názvem „Plody podzimu“ si děti rozšířily své znalosti a dovednosti při různých aktivitách.

Exkurze ZD Sloupnice

V prním říjnovém týdnu jsme měli možnost navštívit Zemědělské družstvo ve Sloupnici.