Dekorace

Kulturní

Přírodovědná soutěž

Přírodovědná soutěž

Ve středu 15. 5. 2024 se pět žáků naší školy zúčastnilo regionálního kola v poznávání rostlin, živočichů a minerálů v České Třebové.  

Dvě v jednom

Dvě v jednom

Báječnou příležitost využila nejen 8.A.

Erasmus days 2023

Erasmus days 2023

Právě v tomto týdnu se po celé Evropě budou konat Erasmus Days – šestidenní oslavy mezinárodní spolupráce škol v rámci projektů Erasmus. 

Vědeckotechnický jarmark

Vědeckotechnický jarmark

Jak se střílí ze vzdušného děla? Jak zní různě velké bubny? Jak se správně provádí masáž srdce? Jak se tisknou staré knihy? Jak rychle dokážu veslovat? Spousta otázek, na které už osmáci znají odpovědi. Zjistili je na vědeckotechnickém jarmarku, který pořádala Univerzita Pardubice ve spolupráci s dalšími organizacemi ve čtvrtek 15.6. Letošní osmáci se mílovými kroky blíží k rozcestí výběru střední školy. Snad jim i zajímavé ukázky rozmanitých studijních oborů pomohou udělat krok dobrým směrem. 

Halloween společně

Halloween společně

Podzimní dny s ubývajícím světlem si při hodinách angličtiny rádi zpestříme oslavou svátku Halloween. Kostýmy, dobroty i hry si užívají děti všeho věku. Kdo ale dokáže nejlépe odhadnout, které hry budou děti bavit? Zase děti! Vyzvali jsme slečny a mladíky z druhého stupně, aby zkusili připravit zábavný strašidlácký program pro své mladší kamarády. Dopadlo to na výbornou. Třídami se rozléhalo halekání, výstřely z nerff pistolí, šplouchání blivajzů v kbelících, pištění z radosti i překvapení, mlaskání nad dobrotami i fandění u skupinového kahootu. Díky patří všem, kdo se na spojených hodinách podíleli - organizátorům z 6.C, 7.C, 8.A a 8.C, stejně tak i nadšeným skřítkům a strašidlům ze čtvrtých a třetích tříd. Pro 6.A se skupinka parťáků nenašla, tak si alespoň pohráli ve třídě a těší se, že příště to vyjde. Happy Halloween!       

Expedice Radegast

Expedice Radegast

se vydařila.

Noc ve škole

Noc ve škole

Ve středu 15. června konečně nastal den D a hlavně noc N. Všichni paťáci z áčka se sešli v podvečer před školou a tlačili se dovnitř.

Cesta za "Babičkou"

Cesta za "Babičkou"

Ve čtvrtek 9.6.2022 šesťáci  vyrazili do Ratibořic.

Dětský den pro mateřské školy

Dětský den pro mateřské školy

se nám vydařil.

Angličtina v praxi

Angličtina v praxi

Žáci 6.A a B zakončili lekci, která se věnovala tématu JÍDLO, netradičně ve školní kuchyňce.

Spaní v pravěku

Spaní v pravěku

Tak jsme se konečně dočkali.

Nejen RETRO v 6.A

Nejen RETRO v 6.A

V pátek 25.3. jsme vyrazili do školy v RETRO oblečení. To nám ale nestačilo!! V hodině výtvarné výchovy jsme třídu změnili v salón módních návrhářů a vy si tak můžete prohlédnout kolekci volnočasového oblečení pro rok 2050. Jak se vám líbí?

Díváme se na obrazy s 6.A

Díváme se na obrazy s 6.A

Nemusíme toho o obrazech mnoho vědět, abychom se mohli těšit pohledem na ně. Domnívám se ale, že naše potěšení může být větší, když o nich něco vědět budeme...  

Velikonoce 2.B

Velikonoce 2.B

Malá ukázka našeho výtvarného snažení.

Výstava

Výstava

Během distanční výuky je práce z výtvarné výchovy dobrovolná. Zde si můžete prohlédnout fotografie prací, které paní učitelce poslali žáci 6.A.

Objevujeme choceňské památky

Objevujeme choceňské památky

Navzdory náročné situaci a nestandartnímu průběhu minulého školního roku se s žáky historického semináře podařilo zrealizovat a dokončit projekt Objevujeme choceňské památky. Výsledkem žákovské práce je publikace Objevujeme choceňské památky a výstava, která se od 8. do 20. září uskutečnila v Orlickém muzeu.

Skvělé výsledky našich žáků v okresním kole matematické olympiády

Skvělé výsledky našich žáků v okresním kole matematické olympiády

Dne 29.1.2020 proběhlo v Ústí nad Orlicí okresní kolo matematické olympiády, kde byli úspěšní dva žáci z 5. C. 

Vítězství v krajském kole Logické olympiády

Vítězství v krajském kole Logické olympiády

Dne 1.11.2019 se uskutečnilo krajské kolo Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Za naši školu se krajského kola zúčastnili dva žáci ze třídy 5.C - Martin Šimek a Jiří Kučera, kteří soutěžili v kategorii A. 

Přišel nám dopis z Buckinghamského paláce !!

Přišel nám dopis z Buckinghamského paláce !!

Blížil se datum 21.dubna 2019 - den, kdy královna Alžběta II. slaví narozeniny. Na jejím dortu už by hořelo 93 svíček. Rozhodli jsme se proto, že v hodinách anglického jazyka a kroužku anglického klubu na 1. stupni vyrobíme přání a zkusíme ho poslat přímo Jejímu Veličenstvu královně do Buckinghamského paláce.

Rok 1989 v Chocni

Rok 1989 v Chocni

Ve dnech 16. 5. – 16. 6. 2019 si v Orlickém muzeu můžete prohlédnout výstavu ROK 1989 V CHOCNI. OD NORMALIZACE K SAMETOVÉ REVOLUCI. Výstavu připravili žáci historického semináře v rámci projektu Rok 1989 v Chocni ve spolupráci s Orlickým muzeem, Státním oblastním archivem – Státním okresním archivem Ústí nad Orlicí, Městskou knihovnou v Chocni a ateliérem Jak obléci pračlověka.