Dějepisná exkurze na jih Čech

Publikováno: 9.11.2020 Autor(ka): Iva Brandýská

Ve dnech 6.a 7.5.2019 se žáci 6. a 7. ročníku vydali na výběrovou exkurzi. Výběrová proto, že se jí zúčastnili za odměnu vybraní žáci, kteří se celý rok snažili v hodinách dějepisu. Exkurze byla totiž hrazena z rozvojového programu. Navíc nabízela opravdu lákavá místa jako Hlubokou, Zlatou Korunu a Český Krumlov. A tak si dějepisné putování všichni účastníci zájezdu opravdu užili, jak sami uádí....

Na Ohradě Hluboká na nás čekaly dva lektorované programy – Rybářsvtí a Letokruhy. O rybách jsme si nejen povídali, ale také jsme je mohli pozorovat v akváriích. Program Letokruhy nám odkryl spoustu nového o stromech. Ani jsme netušili, kolik společného stromy a lidé mají.

ZOO Hluboká je náhradním domovem spousty milých zvířat, asi nejroztomilejší byla vydra. Přímo v ZOO nás čekal další lektorovaný program „Není plaz jako plaz“. Začalo to vše docela nevinně. Pracovali jsme ve skupinkách, plnili úkoly, poslouchali zajímavé povídání paní lektorky, ale.. Na závěr paní lektorka odkryla víko záhadného boxu a před našima očima vyndala krajtu královskou jménem Mireček. V tu chvíli jsme řešili otázku – pohladit či nepohladit? Většina z nás samozřejmě Mirečka pohladila.

Nečekali jsme, že budeme nocovat v tak krásném kempu. Chatičky byly útulné a na večeři jsme si opravdu pochutnali. Takže si určitě budeme pamatovat, že kemp Zlatá Koruna by byl super i pro školní výlet.

Druhý den po snídani jsme zamířili do nedalekého kláštera Zlatá Koruna. Prohlídka byla super. Plnili jsme úkoly v pracovním listě a odpovídali na dotazy paní průvodkyni, která nás chválila, že toho hodně víme. Zážitek byl, když jsme si museli nazout papuče, trochu se nám zpomalil krok. Dokonce jsme si mohli navléknout i kapuci, abychhom vypadali jako mniši.

V Českém Krumlově jsme začínali prohlídkou zámku. Ten je opravdu nádherný zvenku i uvnitř. Byli jsme zvědaví na medvěda, který zde na zámku bydlí, ale byla mu prý zima, a tak se nám venku neukázal. Ze zámku jsme zamířili do města a všichni se moc těšili na rozchod. Měli jsme trochu pocit, že jediní Češi v tomto městě jsme my, neboť cizinci (hlavně z Asie) byli prostě všude.

Dějepisná exkurze – super, palec nahoru!

Erik Šigut, Filip Kubíček, Justýna Kučerová ze 6.A