Dekorace

Pražská exkurze 7. ročníku

Publikováno: 9.11.2020 Autor(ka): Zdena Müllerová

Ve středu 27.9.2017 se vypravily obě sedmé třídy do Prahy v rámci projektu pokusného ověřování vzdělávacích programů paměťových institucí. Po deváté hodině jsme dorazili na hlavní nádraží, pak pár stanic metrem a už jsme vystupovali na Malé Straně. 

V Pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského jsme absolvovali program Malý písař. Seznámili jsme se s historií písemnictví v českých zemích,  vyzkoušeli jsme si psát hlaholicí, středověkou minuskulou, kurentem i českou latinkou a zvládli jsme techniku psaní kaligrafickým perem i husím brkem.

Po krátkém osobním volnu na Václavském náměstí nás čekal moc zajímavý program v Národním muzeu v Praze.  V nové budově NM je umístěna přírodovědecká expozice Archa Noemova a programem Obratní obratlovci provedli obě třídy dva zkušení a velice příjemní lektoři, jejichž slova jsme doslova hltali. Dvě hodiny, které jsme v muzeu strávili, utekly jako voda a my jsem už pospíchali k odjezdu vlaku. S menším zpožděním jsme se před sedmou hodinou vrátili do Chocně. Počasí nám vyšlo, program taky, tak se už těšíme na další podobnou akci!