A přece se točí!

Publikováno: 29.9.2022 Autor(ka): Pavlína Hájková

Ve čtvrtek 29.9. byli žáci 5.A a 5.C na přírodovědné exkurzi v Planetáriu a hvězdárně v Hradci Králové.

Téma exkurze: Sluneční soustava

Návštěva digitálního planetária:

Žáci při pořadu vedeném lektorem získali základní znalosti při pozorování noční i denní oblohy. Virtuální průlet Sluneční soustavou jim ukázal její celkové uspořádání. Na některé objekty jsme se podívali opravdu podrobně. Třeba na planety a jejich měsíce, jádra komet, Slunce, ... Užili jsme si také film Kosmické srážky....až se nám tajil dech.

Návštěva hvězdárny:

Ve hvězdárně jsme se byli také podívat v kopuli s dalekohledem a za příznivého počasí, které jsme přivezli do Hradce Králové s sebou, jsme se bezpečně podívali na Slunce a sluneční skvrny.

Ve foyer planetária jsou k vidění také modely planet. Ve vstupní hale hvězdárny je k dispozici stálá expozice s obrazovými informacemi z astronomie a kosmonautiky a žáci se tu mohli zvážit na kosmické váze.

Vstupenka na zpáteční cestu autobusem nebyla snadná : Každý žák měl sdělit dvě nové informace nebo zajímavosti, které si z exkurze ,,odváží". Nastoupili všichni a velmi rychle! Chválíme malé badatele!

Přejeme Vám všem krásný astronomický podzim.