Projekt Erasmus+

2022-2023 - Krátkodobý projekt mobilit "English for Everyone" - číslo projektu: 2021-2-CZ01-KA122-SCH-000041967

2023-2027 - Akreditace Erasmus v oblasti školního vzdělávání - číslo akreditace: 2022-1-CZ01-KA120-SCH-000109124

Polské dobrodružství s Erasmem+

V týdnu od 8.4. strávilo patnáct našich sedmáků a osmáků nezapomenutlné dny v partnerské škole v Polsku. První žákovský výjezd programu Erasmus+ přinesl hromadu nových přátelství, dobrodružství a poznání. Škola ve vesnici Cerekwica u města Poznaň nám připravila vřelé přijetí, pestrý program i skvělé zázemí.

Návštěva partnerské školy v Polsku

V rámci programu Erasmus+ se patnáct žáků naší školy vypravilo na partnerskou školu do Cerekwice, obce nedaleko Poznaně. Ve fotogalerii se můžet podívat, jak probíhaly první dny pobytu. Ve čtvrtek čeká žáky společná výuka ve škole a večer táborák.

Perníčky jedou do Neumarktu

S předvánočním časem se naplno rozjíždí naše nové partnerství se školou v německém městě Neumarkt. Na cestě přes hranice je balíček plný překvapení, voňavého koření a pozdravů. Deváťáci a osmáci v tomto týdnu napekli, nazdobili a zabalili hromadu nádherných perníčků. Navíc vyplnili své krátké seznamovací dotazníky a teď čekají, kdo jim během Vánoc z Německa odepíše.

Metodické materiály

V rámci projektu Krátkodobý projekt mobilit "English for Everyone" (číslo projektu: 2021-2-CZ01-KA122-SCH-000041967) vznikly metodické materiály, které jsou určené pro výuku anglického jazyka na 1. a 2. stupni.

Říjen v Erasmus klubu

Začátkem října odstartoval na naší škole Erasmus klub. Do klubu se přihlásily dětí, které mají zájem se zúčastnit mobilt žáků v ramci projektu Erasmus+ a budou moci strávit jeden týden ve škole a v rodinách v zahraničí.

Erasmus days 2023

Erasmus Days na naší škole byly novým zážitkem! Společně jsme objevili, co to vlastně Erasmus je a sdíleli zkušenosti našich učitelů z různých zemí. Bylo skvělé slyšet vyprávění o studentských i učitelských pobytech v Jižní Americe, Francii, Španělsku, na Maltě. Navíc jsme se ponořili do kulinářských dobrodružství a vařili francouzské palačinky a ochutnávali irský čaj. ☕

Žákovské projekty

Do projektu Erasmus+ se zapojili také naši žáci. V rámci žákovských projektuů si vyzkoušeli různé aktivity, díky kterým zlepšili své komunikační schopnosti, vyzkoušeli si angličtinu v terénu a dozvěděli se zajímavé informace o zemích Evropské unie. Děkujeme Evropské unii za finanční podporu tohoto projektu.

Erasmus days 2023

Právě v tomto týdnu se po celé Evropě budou konat Erasmus Days – šestidenní oslavy mezinárodní spolupráce škol v rámci projektů Erasmus.

Vzdělávání učitelů v rámci projektu Erasmus+

Díky získání akreditace v programu Erasmus+ jsme se dvě i toto léto mohly zúčastnit jazykových kurzů v zahraničí. Prohloubily jsme tak své znalosti, poznaly blíže tamní kulturu, ale hlavně načerpaly nové podněty pro výuku.  Jazykové školy nabízí učitelům zdokonalovací jazykové nebo metodické kurzy, jejichž náplň lze uplatnit nejen při výuce cizích jazyků, ale také v ostatních předmětech prostřednictvím výukové metody CLIL.

Erasmus - co jsme stihli v poslední době

V létě loňského roku vyjelo 6 učitelek naší školy na zahraniční jazykový pobyt do Irska a Malty. Nejen že jsme si zdokonalily a procvičily angličtinu, ale poznaly a prozkoumaly jsme nová  místa zdejší kultury, načerpaly něco z historie zdejších ostrovů, zakusily něco z místní kuchyně, seznámily se s kulturou bydlení a způsobu života.

Akreditace v programu Erasmus+

V loňském roce se nám podařilo získat grant z programu Erasmus+ a díky tomu se šest učitelů z naší školy mohlo zúčastnit jazykových a metodických kurzů na Maltě a v Irsku. Jazykové kurzy přispěly ke zlepšení komunikačních dovedností v angličtině a k obohacení slovní zásoby.

Erasmus+

Prázdniny nejsou jen obdobím, kdy žáci i učitelé nabírají síly pro další školní rok, ale také obdobím, kdy se učitelé mohou vzdělávat, aniž by se jejich hodiny musely suplovat. Někteří jezdí na několikadenní letní školy, které jsou většinou zaměřeny oborově, jiní se pokoušejí získat finanční prostředky v rámci programu Erasmus+ a zdokonalit své jazykové dovednosti v některé ze zahraničních jazykových škol. Byli jsme úspěšní se žádostí ve vzdělávací mobilitě jednotlivců KA1 a díky tomu šest pedagogů vycestuje o prázdninách na dvoutýdenní zahraniční pobyt.