Dekorace

Aktuality

Příměstský tábor - 3.běh

Příměstský tábor - 3.běh

Malí táborníci si celých 5 dní báječně užili. Hned na začátek zdolali Velkou Deštnou s výstupem na rozhlednu,v zápětí si v úterý zaskotačili v zábavném lanovém parku Na Větvi v HK. Středa patřila Zámku Potštejn a jeho hrané prohlídce, která nás zcela vtáhla do minulosti.

Příměstský tábor - 4. běh

Příměstský tábor - 4. běh

Vodní svět aneb Jako ryba ve vodě - to je naše téma.

Příměstský tábor  - 1. běh

Příměstský tábor - 1. běh

Ve čtvrtek 1. 7. jsme zahájili 1. běh příměstského tábora v nedalekých Oucmanicích. Zde jsme navštívili středisko Ekopalety, kde na nás čekaly dva programy. V prvním programu s názvem Barvy země jsme se seznámili s výrobou a použitím netrdičních barev z hlinky. Pomocí kamenů se rozdrtila hlinka, kterou jsme smíchali se žloutkem a vodou. Vzniklo nám několik odstínů barev země a mohli jsme se pustit do malování. Ve druhém programu se z nás stali pekaři a upekli jsme si housky v peci. Hned jsme si na nich pochutnali společně s opečenými buřty.    

Programy školních příměstských táborů

Programy školních příměstských táborů

Vážení rodiče, v přílohách najdete programy jednotlivých běhů příměstských táborů. Pokud není napsáno jinak, sraz všech účastníků je před školou v 7:30 hod.,rozchod v 15:30 hod.

Rozloučení s 9.A

Rozloučení s 9.A

Poslední dny se svou devítkou byly skvělé!!! Užili jsme si školní výlet a zdolali Velkou Deštnou. Do dalšího života jsem své žáky vyslala na lodi Arnošt.  Přeji Vám šťastnou plavbu a spokojený život. Vaše třídní učitelka

6. B - pondělní sportovní dopoledne

6. B - pondělní sportovní dopoledne

V pondělí 28.6 jsme po výborné zmrzlině ze Zmrzlinového baru Bednářových vyrazili za sportem na hřiště do Zámeckého parku

První rok zvládli prvňáčci na 1!

První rok zvládli prvňáčci na 1!

Blíží se konec školního roku a prvňáčci dostanou své první velké vysvědčení. Díky své píli a velké pomocí jejich rodičů zvládli celou dávku učiva 1.třídy i přes všechny karantény, uzavřené školy, roušky, další omezení i testování. Věřím, že i v téhle nepříznivé době jsme společně prožili dobrý rok. Na všechny naše školní zážitky, úspěchy i čtení se můžete podívat ve foto a videogalerii naší třídy 1.A.

Sváťův závod 2021

Sváťův závod 2021

V červnu se konal tradiční Sváťův závod. Každoročně ho připravují "osmáci". Sestavují družstva, která tvoří žáci pátých až devátých tříd, přičemž kapitánem týmu se stává ten nejstarší. 

Akce Choceň v běhu 2021  míří do cíle

Akce Choceň v běhu 2021 míří do cíle

I my ostatní z 1. stupně jsme podpořili charitativní akci svým během - chystanou výstavbu venkovní učebny a jejího vybavení ve Speciální základní škole a praktické škole ve Vysokém Mýtě. Jen tak dál!!

Multidimenzionální výstava Bylo nebylo a Pražský hrad

Multidimenzionální výstava Bylo nebylo a Pražský hrad

Protože jsme při poslední návštěvě hlavního města vynechali Pražský hrad, vyrazili jsme do Prahy ještě jednou a prohlídku Hradu jsme spojili s výstavou impresionistů Bylo nebylo ve Foru Karlín.

Exkurze do Ekocentra PALETA v Oucmanicích

Exkurze do Ekocentra PALETA v Oucmanicích

Ve čtvrtek 24. června jsme dojeli autobusem do Brandýsa nad Orlicí. Odtud jsme se pěšky vydali do Oucmanic. V ekocentru jsme měli objednané programy Domácí zvířata a Jeden za všechny.

5.B a 5.C (nejen) na Deštné

5.B a 5.C (nejen) na Deštné

Ve středu 16. června jsme vyrazili na školní výlet na Deštnou.

7.A v Toulovcových Maštalích

7.A v Toulovcových Maštalích

V 7:30 jsme vyjeli z Chocně do Toulovcových Maštalí. Po vystoupení z autobusu jsme se vydali do Pivnické rokle. Šli jsme po stopách dávné výpravy, která po sobě zanechala jen stránky deníku. V deníku chybělo několik slov a naším úkolem bylo je doplnit. Odměnou nám byl zážitek z rokle a poklad, který hlídala ruka dávného putovníka.

Děti 7. A vypráví o výletu

Děti 7. A vypráví o výletu

9. 6. 2021 jsme vlakem z Chocně odjeli do Uherska. Když jsme vystoupili, měli jsme namířeno k ostatkům zámečku Neulust. Tam bylo kamenné ohniště, kde jsme si opekli špekáčky. Jedna skupinka hrála hry a druhá jen tak odpočívala u ohně.

8.A v českém „Versailles“

8.A v českém „Versailles“

Na břehu zámeckého rybníku jsme nejprve pozorovali labutí rodinku. Ani trochu se nenechala rušit. Zámek Nové Hrady byl vybudován ve stylu francouzských letních sídel. Obdivovali jsme více než 10 druhů rozličných zahrad. Hodně nás bavil labyrint, symbolizující lidské putování životem, jako nekonečné hledání správného směru. Druhou část školního výletu jsme si užili v chráněném přírodním území Toulovcovy Maštale, tvořeném pískovci.

Nové školní mikroskopy

Nové školní mikroskopy

Zkoumání mikrosvěta na vlastní oči je u nás ve škole opět o kousek zajímavější. Učíme se pracovat s novými mikroskopy vybavenými LED osvětlením a skvělou optikou. Děkujeme MAP II Vysokomýtsko za to, že nám mikroskopy zapůčilo v rámci projektu nákupu pomůcek pro školy. Na fotkách si můžete prohlédnout, jak šesťáci zkoumali stavbu těla včely.   

Exkurze 6.A v Oucmanicích

Exkurze 6.A v Oucmanicích

V úterý 22.6. jsme se vydali do Oucmanic do Ekocentra Paleta.

6. B - Školní výlet: Maštale

6. B - Školní výlet: Maštale

Po skončení protiepidemických opatření můžeme sednout před školou do autobusu a užít si výlet v krásné přírodě.  Autobus necháme na parkovišti v Boru u Skutče a pěšky vyrazíme do Zderazi. 

Choceň v běhu

Choceň v běhu

Pomáhat pohybem je radost. Třídy 2. stupně se v hodinách tělesné výchovy zapojily do sportovní výzvy charitativní akce „Choceň v běhu“ a pomohly tak dobré věci.  Žáci svou účastí přispěli na vybudování venkovní učebny pro handicapované děti v SZŠ ve Vysokém Mýtě. Každý žák uběhl dle svých schopností vzdálenost 2 až 10 km. Všem zúčastněným patří velká pochvala.

Téměř letecký den 6.A

Téměř letecký den 6.A

V pátek 18.6. jsme se "proletěli" v Hradci Králové.