Dekorace

Aktuality

Sport nás baví!

Sport nás baví!

Ve čtvrtek 21.9. se žáčci 1. A zúčastnili sportovního dne 1. stupně v atletickém čtyřboji.

Informace ke vstupu do školy pomocí ISIC

Informace ke vstupu do školy pomocí ISIC

V tomto školním roce mohou žáci použít svou kartu nebo čip k otevření dveří v následujících časech:

Cyklistický partyzán 2023 - II. stupeň

Cyklistický partyzán 2023 - II. stupeň

V úterý 19. 9. 2023 se více než dvě desítky sportovců z druhého stupně zúčastnily cyklistických závodů pořádaných OA a SOŠ Choceň a Cyklo Bendl Vysoké Mýto.

Světový den první pomoci

Světový den první pomoci

Žáci naší školy se v pátek zúčatnili Světového dne první pomoci, kde se seznámili s náplní práce záchranných složek. Vyzkoušeli si ošetření běžných zranění, postup při resuscitaci a na chvíli si vyzkoušeli těžkosti života handicapovaných lidí. Oblíbenou součástí je vždy nahlédnutí do "zákulisí" hasičských, policejních a záchranných vozů.

Pohár z atletického čtyřboje

Pohár z atletického čtyřboje

Ve čtvrtek 14.9. si zástupci třídy 2.B Matěj Dostálek a Anežka Drábková převzali pohár a medaile pro své spolužáky na slavnostním vyhodnocení XX. ročníku atletického čtyřboje v Pardubicích.

Dopravní hřiště navštívila 1. C

Dopravní hřiště navštívila 1. C

Ve čtvrtek 14. 9. se vydala 1. C na svoji první delší výpravu, která směřovala na mobilní dopravní hřiště, které bylo postaveno na choceňském koupališti. 

1.A na dopravním hřišti v Chocni

1.A na dopravním hřišti v Chocni

V úterý 12.9. navštívili žáčci 1.A mobilní dopravní hřiště na koupališti. Akci si skvěle užili.

Za hory, za doly...

Za hory, za doly...

Začátek školního roku u prvňáčků v 1.B byl ve znamení pohádek. Povídáme si v prvouce, v matematice vybarvujeme počet obrázků, ve čtení hledáme písmenka a nejen to.

Fotografické stromookénko 4.B

Fotografické stromookénko 4.B

I za listem stromu se může skrývat pěkný výtvarný kousek přírody. Čtvrťáci si připravili svůj fotorámeček a umělecké fotografie se tak do mobilu mohly začít jen hrnout.  

Vzdělávání učitelů v rámci projektu Erasmus+

Vzdělávání učitelů v rámci projektu Erasmus+

Díky získání akreditace v programu Erasmus+ jsme se dvě i toto léto mohly zúčastnit jazykových kurzů v zahraničí. Prohloubily jsme tak své znalosti, poznaly blíže tamní kulturu, ale hlavně načerpaly nové podněty pro výuku.  Jazykové školy nabízí učitelům zdokonalovací jazykové nebo metodické kurzy, jejichž náplň lze uplatnit nejen při výuce cizích jazyků, ale také v ostatních předmětech prostřednictvím výukové metody CLIL.

Zahájení nového školního roku

Zahájení nového školního roku

Prázdniny se s námi pomalu loučí a škola se chystá otevřít své dveře dokořán, abychom společně přivítali nejen prvňáčky, ale i všechny ostatní. Přijměte pozvání na slavnostní zahájení nového školního roku, které proběhne v pondělí 4. září v 8:00 hodin před školou. Máme slíbeno, že děti do prvních tříd přijde pozdravit i pan starosta.

Třetí turnus příměstského tábora

Třetí turnus příměstského tábora

Posledním červencovým týdnem jsme zakončili letošní příměstské tábory na naší škole.

Na Větvi...

Na Větvi...

...v lanovém parku si užily parádní zábavu děti, které navštěvují školní příměstský tábor.

9.A po stopách Modiglianiho  II.

9.A po stopách Modiglianiho II.

V listopadu se na chodbě školy objevily unikátní autoportréty žáků 9.A, kteří se nechali inspirovat tvorbou A. Modiglianiho a vytvořili své podobizny se stylizovanými obličejovými rysy tak, jako by je namaloval sám slavný malíř. Protože šlo o díla skutečně jedinečná, oslovila jsem paní učitelku Matouškovou, zda bych je mohla představit na výstavě s názvem Stromová galerie, která proběhla v neděli 16.7. v aleji zámeckého parku. Mohu potvrdit, že návštěvníci vyhodnocovali tuto část expozice jako jednu z nejzajímavějších a žasli nad věkem autorů. I přes občasné pofukování větříku, jak uvidíte na přiložených fotografiích, sklidili naši bývalí deváťáci zasloužené ovace.

S příměstským táborem za zážitky

S příměstským táborem za zážitky

V úterý 18.7. navštívili malí ,,táborníci" minizoo v Častolovicích. Užili si krmení zvířátek, prohlédli si celý zámecký zvěřinec, zajímavá byla i ,,hledačka" pavích per a prohlídka zámeckého nádvoří. Další zastávkou dnešního výletu byl Podorlický skanzen v Krňovicích. Děti se zúčastnily ojedinělého workshopu o zpracování ovčí vlny a vyrobily si tradiční technikou - tupováním - vlastní výtvor, motýla z barvené vlny. Byl to příjemný den plný sluníčka, kamarádů a dobré nálady.

První příměstský tábor v plném proudu

První příměstský tábor v plném proudu

V pondělí 10. června jsme zahájili sérii příměstských táborů. 

Voda nás baví

Voda nás baví

Ve středu 28.6. se 7.A rozjela do Aquacentra v Pardubicích.

8. B  - Těšíme se do devítky!!!

8. B - Těšíme se do devítky!!!

Přejeme všem krásné prázdniny!

Dávej si pozor na své věci!

Dávej si pozor na své věci!

Věta, kterou dětem často opakujeme.

Poslední týden ve škole

Poslední týden ve škole

Užili jsme si ho na plovárně a procházkách venku, při kterých jsme poznávali různé části Chocně, povídali si o řece Tiché Orlici, o tom k čemu sloužil a slouží náhon. Pojmenovávali jsme rostliny na březích Orlice, házeli žabky, hráli hry, stavěli obrovské domy v lese a statečně si krátili cestu přes kameny v řece. Bohužel jsme nenašli stromky, které jsme vysázeli v první třídě, posekaly nám je sekačky.