Studijní pobyt v Mnichově

Začátkem letních prázdnin jsem se zúčastnila čtrnáctidenního pobytu v bavorském Mnichově. Hlavním bodem mé cesty byl studijní jazykový kurz němčiny doplněný o metodiku a didaktiku.

Welcome to English Adventure

Děti, které v první a druhé třídě navštěvovaly hodiny angličtiny, pozvaly své spolužáky, kteří budou s angličtinou začínat, do dobrodružného světa angličtiny.

Příměstský tábor -1. běh

Pondělí: Putování za historií Chocně První den našeho příměstského tábora byl věnován putování za historií Chocně. Děti se vydaly na turistickou výpravu, při které objevovaly zajímavosti našeho města. Cestou jsme hráli různé hry v přírodě, které nejen že děti bavily, ale také je učily spolupráci a strategii. Vrcholem dne bylo stavění hradu z papíru, kde se ukázalo, že i z tak jednoduchého materiálu lze vytvořit nádherná díla.

Sváťa na olympiádě

Letošní prázdniny nás čeká největší svátek sportu,

Do lesa s kamarády

Školní výlet 7.D

Ve dvoudenním výletu 7.D nechybělo nic podstatného z toho, co by takový školní výlet měl mít: dobré počasí, dobrá nálada, dobrá parta, pěkné prostředí, trochu sportu, trochu turistiky, trochu volna, trochu spánku, společně strávený čas, utužení třídního kolektivu.

Výlet na kolech žáků 5. třídy

Minulý týden 21.6 se žáci 5.B naší školy vydali na vzrušující cyklistický výlet.

Mýdloví princové a princezny

Mýdla všude kam se podíváš. Když navštívíte mýdlové království v Zářecké Lhotě, budete si je moci dokonce i vyrobit. Jako bonus se  o nich dozvíte i spoustu zajímavostí. Možná se dětem ze 4.B bude o nich dnes i zdát:)))) Samozřejmě až po řádné mýdlové koupeli.

Víkendový pobyt v Julinčině údolí

Ve dnech 21.- 23.6. proběhl sportovně zábavný víkend žáků naší školy v Rokytnici v Orlických horách.

Jablka v županu

Listové těsto, jablka, skořice, rybízová marmeláda, vajíčko na potření a cukr na posypání. To jsou ingredience, které potřebovali kuchařky a kuchaři ze 2.B, na voňavá a výborná jablka v županu. Všichni jsme si moc pochutnali.

Báječný den s domácími mazlíčky

Den otevřených dveří v ZD Sloupnice

V pátek 21.6. navštívili žáčci 1. tříd ZD Sloupnice.

8.C na raftech

S 8.C jsme se rozhodli, že letos na vodu musíme!

Školní výlet 7.C

Ve dnech 17. až 19. června 2024 jsme se s třídou 7.C vydali na školní výlet na Pastviny. Jako dopravní prostředek jsme zvolili kolo. Trasa dlouhá přibližně 40 km vedla po cyklostezce do Letohradu a poté nás čekaly náročné kopce až na cílové místo - Petrův palouk, kde jsme se ubytovali v chatkách.

Den se zvířátky

Konec školního roku si žáci 2.B zpestřili návštěvou svého zvířecího kamaráda ve škole.

Englishstar

Letos poprvé se někteří žáci naší školy zúčastnili mezinárodní jazykové soutěže Englishstar.

Kluci a holky na čtyřech kolech

Včera 19.6 děti 5.B a 5.C navštívily muzeum ve Vysokém Mytě, kde měly možnost vidět unikátní výstavu "Kluci a holky na čtyřech kolech".

7.A - na školním výletě

Dny společně prožité v krásném prostředí Toulovcových maštalí připomněly blížící se čas prázdnin. Les plný borůvek, táborák, společné hry, vycházky, slunce, večery u potoka, v potoce :-) .... a pořád dobrá nálada.

Kam na školní výlet?

No přece do Vernířovic!

Stínování učitelek na španělské škole v rámci Erasmus+

Díky získané Akreditaci v rámci programu Erasmus+, kterou ZŠ Sv. Čecha disponuje od roku 2023, se mohly dvě učitelky naší školy koncem května 2024 zúčastnit týdenní stáže stínování ve Španělsku, ve škole Institut Joan Sola v městečku Torrefarrera.