Dekorace

Aktuality

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Alespoň na chvilku jsme se dočkali krásné sněhové nadílky! 

On-line výuka pro 2. stupeň - DŮLEŽITÉ!!!

On-line výuka pro 2. stupeň - DŮLEŽITÉ!!!

Z důvodu velkého počtu pedagogů, kteří jsou nemocní nebo v karanténě, proběhne zítřejší výuka (pátek 21.1.2022) na 2. stupni pouze on-line formou. Žáci zůstanou doma a připojí se na výuku podle běžného rozvrhu. Odpadají jen hodiny Tv. Výuka na 1. stupni, pokud nejsou žáci nebo celé třídy v karanténě, proběhne prezenčně nebo hybridně.

Bruslení třeťáků

Bruslení třeťáků

Informace odboru dopravy Pardubického kraje

Informace odboru dopravy Pardubického kraje

„Vážení rodiče, s ohledem na přijatá opatření Ministerstva zdravotnictví, která vstupují v platnost od 17. 1. 2022, může dojít k nezajištění autobusové dopravy žáků a studentů do školských zařízení.  Děkujeme za pochopení“. Ing. Leoš Beran, v Pardubicích dne 12. 1. 2022

Ohlédnutí za prvním  pololetím

Ohlédnutí za prvním pololetím

Co nevidět nastoupí deváťáci do posledního pololetí svého základního vzdělávání.  

Beseda s paní Vidlákovou

Beseda s paní Vidlákovou

Kdo je paní Vidláková? Tak na to vám odpoví naši deváťáci:

Hokusy pokusy...

Hokusy pokusy...

...v 5.D si děti vyzkoušely zábavné pokusy s vodou. Napodobily práci v laboratoři a ve skupinkách si připravily pokusy, které potom prezentovaly ostatním dětem. 

Předvánoční vycházka

Předvánoční vycházka

V úterý před Vánoci vyrazili prvňáci z béčka do lesa s kamarády třeťáky z áčka :-)

Nové informace k testování a karanténám

Nové informace k testování a karanténám

MŠMT poskytlo školám novou metodiku, jak se bude postupovat od 3. ledna 2022. Dochází k několika změnám. Nejdůležitější změna se týká toho, že se budou testovat všichni žáci i všichni zaměstnanci, bez ohledu na to, zda jsou očkovaní nebo zda prodělali v posledních 180 dnech nemoc covid 19. První dva týdny bude testování probíhat dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Přání od 6.A

Přání od 6.A

Dárky jsou rozbalené

Bruslení

Bruslení

Po covidové přestávce jsme se vrátili na zimní stadion, kde jsme si užívali bruslení - zdokonalovali jsme se v jízdě  a zahráli si hokej. Další lekce nás zase čekají v lednu.

Konečně zase spolu!

Konečně zase spolu!

Žáci ze 4.A se opět setkali ve škole a skvěle si užili třídní vánoční besídku.

První prvňáčkovská besídka

První prvňáčkovská besídka

Moc jsme se báli, abychom se besídky dočkali a neskončili v karanténě, ale dopadlo to a my jsme si ji pořádně užili.

Vánoční příběh

Vánoční příběh

Děti z 2.A Vám všem přejí krásné svátky a posílají předvánoční dárek, který naleznete ve videogalerii 2.A.  Věříme, že Vás naše ztvárnění vánočního příběhu potěší.   

Desatero primární prevence

Desatero primární prevence

Během podzimního času se žáci 2. stupně zapojili v rámci výchovy k občanství do projektu "DESATERO PRIMÁRNÍ PREVENCE". V rámci projektu zhlédli COOL videa s různými společenskými tématy, např.: šikana, závislosti atd. O problémech jsme společně diskutovali a hledali východiska a možnosti, jak být ostatním nápomocní. 

Bezpečnější škola

Bezpečnější škola

Tento týden byl ve škole instalován nový docházkový systém ISIC PORT, který zvýší zabezpečení školy. ISIC PORT je identifikační a přístupový systém, který nabízí školám řešení přístupu a docházky s využitím mezinárodního studentského průkazu ISIC a umožňuje použití mobilu jako osobního průkazu a digitálního klíče. 

Stardance

Stardance

Dívky z osmého ročníku se zúčastnily soutěže Stardance.   

Vánoční cukroví

Vánoční cukroví

První prosincové dny jsme využili k pečení vánočního cukroví. Cukráři z  5. C se přesunuli do školní kuchyně, která se proměnila v cukrářskou dílnu.

Aktuální zprávy ze školy

Aktuální zprávy ze školy

Před začátkem nového pracovního týdne stručné shrnutí situace ve škole. Pozitivní na covid-19 jsou čtyři pedagogové a více jak padesát žáků. Do karantény odešly v některých případech celé třídy, v jiných jen někteří žáci ze třídy. V karanténě jsou třídy 2.A, 3.A, 3.B, 3.C, 4.A a 5.A z 1. stupně a třídy 6.A, 6.B, děvčata ze 7. ročníku, část 8.A a celá 9.A, samozřejmě s výjimkou očkovaných.

Nebeská návštěva jako z pohádky

Nebeská návštěva jako z pohádky

Na páteční vzácnou návštěvu nejen z nebes se druháčci řádně připravovali už dva dny předem. Na obrázcích pro pekelníky, andělská stvoření a samotného Mikuláše jsme si dali záležet.