Dekorace

Aktuální zprávy ze školy

Publikováno: 5.12.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

Před začátkem nového pracovního týdne stručné shrnutí situace ve škole. Pozitivní na covid-19 jsou čtyři pedagogové a více jak padesát žáků. Do karantény odešly v některých případech celé třídy, v jiných jen někteří žáci ze třídy. V karanténě jsou třídy 2.A, 3.A, 3.B, 3.C, 4.A a 5.A z 1. stupně a třídy 6.A, 6.B, děvčata ze 7. ročníku, část 8.A a celá 9.A, samozřejmě s výjimkou očkovaných.

V pondělí ráno proběhne další plošné testování. Testovat se mohou i očkovaní žáci a učitelé. V pondělí 22.11. měli pozitivní antigenní test tři žáci, všichni byli následně potvrzeni i testem PCR, a v pondělí 29.11. bylo šest pozitivních žáků, u nichž následný PCR test v pěti případech pozitivitu potvrdil a jeden výsledek ještě neznáme. 

Omlouváme se rodičům, že se někdy informace mění několikrát za den, protože postupně přicházejí zprávy o nových pozitivních případech, které termínem posledního kontaktu a případnými příznaky mohou měnit podmínky karantény i termíny, kdy je možné jít na testy.

Věříme, že se situace v celé společnosti zlepší a nákaza se nebude šířit tak masivně. V této chvíli předpokládáme, že nebudeme vyhlašovat od 20. do 22.12, ředitelské volno, pokud nebude prodloužení vánočních prázdnin nařízeno z MŠMT nebo MZd. Společně to určitě zvládneme.