Dekorace
ČEPS Cup - florbalový turnaj pro žáky 1. stupně

ČEPS Cup - florbalový turnaj pro žáky 1. stupně

Publikováno: 16.11.2022 Autor(ka): Karel Syrový

Dne 16.11. jsme se zúčastnili florbalového turnaje ČEPS Cup v rámci okresního kola pro 1. stupeň základních škol. Celkem se sešel celkový počet 9 týmů, které byly rozděleny do dvou základních skupin.

V základní skupině A jsme na úvod vyhráli 7:2 se ZŠ Bratří Čapků Ústí nad Orl.. Výhra byla zasloužená, ale přispěla k podcenění soupeře ze ZŠ Jiráskova Lanškroun, který nás  ve druhém zápase přehrál v poměru 4:2. Zklamání a urozené slzy některých našich kluků, jsme v kabině rozebrali a do další části turnaje jsme nastoupili poučení a psychicky silnější. V posledním zápase ve skupině se ZŠ Jablonné nad Orlicí , který byl nutný k postupu do vyřazovacích bojů, jsme podali bezchybný výkon s konečným výsledkem 7:0. Výsledkem bylo 2. místo a postup do vyřazovací části.

V semifinále nás čekal vítěz skupiny B, ZŠ Červenka. V úvodu se nám podařilo vstřelit 2 branky, což celý tým uklidnilo a namotivovalo. Koncentrovaný výkon celého týmu vedl k vítězství 4:0 a k postupu do finálového zápasu.

Ve finále nám byla soupeřem ZŠ Králíky, která v semifinále přehrála našeho jediného přemožitele ze základní skupiny. Na našich hráčích byla vidět větší touha po vítězství. V zápase jsme byli aktivnější a úspěšnější v útoku. Velký podíl měl i náš brankář Kuba Šplíchal, který předvedl několik dobrých zákroků. 

Pro všechny naše kluky to byl vůbec první florbalový turnaj. Věřím, že nasbírané zkušenosti zúročíme v krajském finále, kde budeme společně se ZŠ Králíky reprezentovat náš okres. Držte nám palce!

Sestava: Jakub Šplíchal, Maxim Pokorný, Václav Půlpán, David Rejman, Tadeáš Hubáček, Vít Macháček, Matěj Peterka, Šimon Jiruf, Filip Gerčák