Den Země ve výuce AJ

Publikováno: 27.4.2023 Autor(ka): Antonie Zavřelová

21. dubna jsme s 8.B a 9.A využili hezkého počasí a šli jsme ven sbírat odpadky v blízkostí školy. Jednak jsme nedávno probírali téma “Odpady” v angličtině, jednak minulý týden byl Den Země. Uklízeli jsme kolem školy a říčky a také na blízkém hřišti. Dětí si zopakovaly anglické názvy různých odpadů a žáci z 8.B se navíc zastavovali u každé dopravní značky a tvořili věty pomocí modálních sloves (také téma, kterému jsme se nedávno věnovali).

8.B měla také možnost se seznámit s tématem Fast Fashion v článku posledního čísla anglického časopisu Gate. Ráda jsem se dozvěděla, že většina z nich si uvědomuje dopad textilního průmyslu na životní prostředí a vyhýbá se obchodů jako Wish nebo Shein.

Téma jsme uzavřeli dokumentárním filmem Davida Attenborough “Život na naši planetě”, na který se podívali deváťáci v hodinách angličtiny.