Dekorace

Epidemická situace ve škole

Publikováno: 19.11.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

Je nám to líto, ale vzhledem k současné epidemické situaci a k novým opatřením vlády, musíme zrušit páteční Den otevřených dveří (26.11.). V současné chvíli máme v karanténě třídy 8.B, 9.B a 1.A a některé děti z 1.B, 1.C a 3.A, které měly kontakt s pozitivním spolužákem buď ve školní družině nebo v zájmovém kroužku.

Situace se zhoršuje ne ze dne na den, ale z hodiny na hodinu. Hodně dětí je nemocných, během posledního týdne rodiče omluvili celkem 73 žáků. V karanténě jsou nejen třídy u nás ve škole, ale i v mateřských školkách a v okolních školách, takže začínáme mít i nedostatek učitelů, protože mnozí museli zůstat doma s vlastními dětmi na OČR, někteří jsou dlouhodobě nemocní. Upravujeme rozvrhy, zkracujeme odpolední vyučování a je potřeba sledovat aktuální zprávy ze školy. 

Chtěli bychom požádat všechny, kteří jsou v karanténě, aby ji striktně dodržovali. Pokud mají žáci distanční vzdělávání, mohou čerpat obědy ve školní jídelně, ALE NESMÍ SI PRO OBĚD DOJÍT DO JÍDELNY SAMI. Tento týden jsme v jídelně potkali dokonce pozitivně testovaného žáka! K tomu nesmí docházet nebo se epidemie nezbavíme nikdy.

Na závěr bychom chtěli požádat rodiče, aby byli zodpovědní a v případě, že vědí, že jejich dítě přišlo do kontaktu s pozitivním člověkem (např. v rodině nebo při hokejovém zápase, tréninku,...), aby se to nesnažili „zamést pod koberec“ a tvářit se, jako že tam ten pozitivní ani nebyl. Je to velice krátkozraké a nejen ve škole to způsobuje řetězovou reakci a nemocných stále přibývá.