ETICKOU DÍLNOU jsme začali

Publikováno: 2.4.2023 Autor(ka): Milena Coufalová

Cílem 1. programu ETICKÁ DÍLNA,

který proběhl na konci ledna, bylo nejen správné formování kolektivu v 7.A, prevence výskytu agresivity, podpora duševního zdraví, ale i posílení vztahů jak dětí mezi sebou, tak mezi dětmi a učitelem. V únoru navázal 2. program Bolest jménem ŠIKANA. Žáci se bavili nejen o tom, jak ji rozpoznat, ale hlavně jak se zachovat, když se jich osobně týká. Vyzkoušeli si i řešení některých situací v praxi. V březnu třídu navštívila policistka paní Vilímková, která žáky seznámila se šikanou a kyberšikanou z pohledu policie. Při výtvarné výchově jsme si pak povídali a přečetli knížku TIONI. Krásné obrázky jste mohli vidět na chodbě při schůzkách SRPŠ. Na přání rodičů budeme v dalších programech pokračovat. Určitě nás bude zajímat program Poruchy příjmu potravy a sebepoškozování. O tom ale až příště..