Dekorace
Exkurze do Pevnosti poznání

Exkurze do Pevnosti poznání

Publikováno: 22.9.2021 Autor(ka): Kateřina Faltysová

Ve středu 22.9. se třídy 7.A a 7.C vypravily za poznáním do Olomouce.

Ještě před východem slunce jsme se sešli na nádraží a odjeli se naučit něčemu novému. Pevnost poznání je muzeem Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, které nabízí mnoho rozmanitých aktivit.

My jsme absolvovali vzdělávací program (Ne)všední ryby a prohlédli si muzejní expozice: Do historie!, Rozum v hrsti a Světlo a tma. Dozvěděli jsme se tak nejen mnoho zajímavostí ze života ryb, ale potrápili si mozky při řešení různých hlavolamů, odzkoušeli gyroskop, zahráli si na laserovou harfu, či nabili dělo. Všichni jsme si našli "to své" a výlet si užili.

V galerii si můžete některé atrakce prohlédnout.