Expedice k pólům Chocně začala!

Publikováno: 13.3.2021 Autor(ka): Eva Mannová

Jakým směrem se vydat, kam dorazíme, když půjdeme na sever, jih, východ, západ? Stále to zní při online výuce při práci s mapou.

V rámci výuky vlastivědy, informatiky a tělesné výchovy se děti ze 4.C vydávají k pólům města Chocně. Na kolách, pěšky, s rodiči, se sourozenci. Podle mapy, podle GPS souřadnic.

Bílé kameny červeně označené daným pólem hranice města Chocně lákají k procházkám a malým výletům, které mají cíl.

Svým podpisem na dokument v láhvi pod kamenem potvrdí nalezení kamenů, někteří posílají fotografie. Dětem se daří bez problémů najít kameny, což dokládají fotky z okolních cest a lesů. A jistě budou fotky přibývat s dobytím všech pólů!

Na severu byla první Julinka, na západě Máťa, na jihu Kubík...kdo bude první na východě? Uvidíme. Důležité však je, že to děti baví.

V dnešní uzamčené době přináší tento nápad choceňských skautů velké potěšení. A hlavně je to radost z pohybu, který nám chybí a je pro nás tak důležitý!

Více na

14.března 2021 dosáhl Benedikt Diblík jako první ze třídy všech čtyř pólů! Gratuluji!